Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dynaudio Audience 82


Przemek333

Recommended Posts

Witam

 

  Dopiero zaczynam przygodę z audio. Przesłuchałem kilka kolumn, m.in.jbl areny 180,tannoye xt6f,xt8f, heco aurory 700, klipsche rp-280f i b&w 685 s2. Wszystkie były podpiętę do yamahy r-n602 którą zdecydowałem się kupić (zależało mi na funkcjach sieciowych). Wzmacniacz wciąż mogę zwrócić. Z kolumn byłem praktycznie zdecydowany na tannoye xt8f,ale w ręce wpadły mi używane dynaudio audience 82. Spodobały mi się w odsłuchu i postanowiłem je kupić. U sprzedającego zagrały z Arcamem(modelu nie pamiętam) i zagrało to żywiej i dynamiczniej w stosunku do mojej yamahy,po prostu lepiej. Na moim sprzęcie dźwięk jest cieplejszy,ale stracił też ikrę i dynamikę.

 

Mam świadomość,że kupiony sieciowy odtwarzacz może nie oferować tego samego co oddzielny wzmacniacz dlatego mam pytanie-co zamiast tej yamahy można wybrać? Musi to  być używany wzmak bo mój budżet to ok.2200 i do tego mogę dokupić np.wxad-10 do funkcji sieciowych. Proszę o pomoc. Zależy mi na dynamice,czystszych sopranach, żywszym dźwięku.

Edytowano przez Przemysław Stokowiec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan K2 miał problemy z napędzeniem podstawkowych Dynaudio Dm 2/8 , a co dopiero z tymi podłogowymi Audience, które są o wiele bardzie wymagające od wzmocnienia jak seria DM. Druga sprawa, że seria Dm brzmi inaczej jak Audience i dźwiękowo ten Roksan do tych dynek też nie bardzo sądząc po tym czego autor oczekuje. Szukaj czegoś jaśniejszego z dobrą wydajnością prądową. Proponuje jakieś dzielonki rotela z początku lat 90. W Twoim budżecie powinieneś się zmieścić, ewentualnie +- 300 zł. Dostaniesz żywszy dźwięk, czystszą górę i sporo dynamiki.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę Cię. Bzdurna to jest Twoja powyższa wypowiedź.

Ten Roksan K2 to mocny może i jest , ale przy kolumnach 8ohm. Zresztą nie na darmo producent zaleca podłączenia takowych kolumn z tym wzmacniaczem. Przy rasowych kolumnach z obciążeniem 4 ohm , które potrzebują prądu (m.in. Dynaudio) i z niską skutecznością to już tak fajnie to nie wygląda. Słuchałem kilka sztuk wygrzanych wzmacniaczy Roksan K2 z dynaudio Dm 2/8 i te wzmaki zawsze po mniej więcej jednym utworze się wyłączały. Grzały się jak cholera. Oczywiście z innymi kolumnami mniej wymagającymi K2 problemu nie miał i działał pięknie. Innym razem słuchałem Dynaudio Dm 3/7 (pomimo , że to podłogowe to są mniej wymagające od podstawych Dm 2/8) z Roksan K2 i basu jak na lekarstwo. Ten wzmak nie mógł prawidłowo rozbujać tych skrzynek. Mute było wyłączone. W obu przypadkach taki Hegel 160 bez problemu już wysterował te kolumny i  jakoś nie brakowało już ani basu , ani się nic nie wyłączało.

I to się tyczy serii DM, a co dopiero Audience (i to jeszcze największego modelu) , która stanowi znacznie trudniejsze obciążenie od podstawowej serii DM czy Emit.

Ps. Roksan K2 prawidłowo napędzał jedynie Dynaudio Dm 2/7 i Emit M20. Te kolumny są znacznie łatwiejsze do wysterowania od powyższych wymienionych.

10 godzin temu, S4Home napisał:

To jeden z bardziej wydajnych wzmacniaczy w swojej cenie.

A to , że to jeden z bardziej wydajnych wzmacniaczy w swojej cenie (oczywiście patrząc za nowe ) to się zgadzam, niestety nowe wzmacniacze z przedziału cenowego 4-5k zbytnio nie mogą się pochwalić wysoką mocą, wydajnością prądową. Większość to mocowe słabeusze, więc tutaj taki K2 dosyć "świeci" na ich tle, no ale nie do wymagających Dynaudio , szczególnie Audience, no nie róbmy se jaj, bo później autor tematu zakupi taki wzmacniacz i będzie w domu płacz, bo to nie gra.

Przykładowo taka końcówka mocy Rotel Rb 990 Bx jak najbardziej do tych Dynaudio. To jest wydajna końcówka , która prawidłowo wysteruje te kolumny, a nie tam Roksanik K2. Do tego przedwzmacniacz Rotel Rc 990 Bx i jesteśmy w domu. W cenie autor się zmieści . Jak już pisałem wcześniej, może te 300 zł by trzeba było dołożyć, zależy od stanu.

Druga sprawa, że barwowo ten Roksan K2 łącząc z Audience 82 by nie spełnił oczekiwań autora wątku.

Więc kto tu pisze bzdury Panie Piotrze ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dynaudio DM 3/7 i przewaliłem kilka wzmacniaczy do nich. Generalnie w małych pieniądzach to dość duży problem, aby poprawnie wysterować te kolumny, ale do czego dążę.. Miałem m.in. Roksan K2 i to co pisze @mordor12 jest prawdą. Ten wzmacniacz generalnie nie miał siły aby rozbujać te kolumny jak trzeba. Z tej całej budżetówki z pomocą przyszła dopiero końcówka Emotiva BasX A-300 i od razu lepiej się zrobiło, zarówno dla kolumn jak i dla mnie ;)

Także ze swojej strony polecam tą końcówkę do tych Dynek. By trzeba było dozbierać co prawda na przedwzmacniacz, ale może warto to rozważyć. Do tego sprzęcik nowy na gwarancji.

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grało z Arcamem , to można skompletować dzielonkę ..

https://allegro.pl/wzmacniacz-arcam-a80-w-stanie-idealnym-i7474403530.html#thumb/4

https://www.olx.pl/oferta/koncowka-mocy-wzmacniacz-arcam-p85-p-85-CID99-IDv2RNT.html#8e29970918

 

Wróć ....te Dynki mają pojedyncze gniazda ....

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Bardzo proszę Mordor podaj swoją propozycję dla kolegi. Lepszego wzmaka. Słuchamy. :)

No przecież podałem już wcześniej, proszę czytać całe posty, a nie tylko pochopnie,  zacytuję sam siebie:

19 godzin temu, mordor12 napisał:

Przykładowo taka końcówka mocy Rotel Rb 990 Bx jak najbardziej do tych Dynaudio. To jest wydajna końcówka , która prawidłowo wysteruje te kolumny, a nie tam Roksanik K2. Do tego przedwzmacniacz Rotel Rc 990 Bx i jesteśmy w domu. W cenie autor się zmieści . Jak już pisałem wcześniej, może te 300 zł by trzeba było dołożyć, zależy od stanu.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmak jest za słaby do kolumn to czym  mocniej będziemy go podkręcać to tym większe prawdopodobieństwo, że spalimy głośniki wysokotonowe w pierwszej kolejności.

W przypadku Audience objawy za słabego wzmacniacza to brak dynamiki, zmulenie dźwięku, totalny brak kontroli nad niskimi tonami, brak energii.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do wypowiedzi wyżej. 

Jeśli brzmienie na normalnym poziomie jest dobre, a przy głośniejszym graniu staje się zlepione to także oznaką braku mocy. W pewnym momencie czuć że kolumny mogą ale coś jednak nie gra jak powinno. Tu pomijam kwestię gdzie ktoś już faktycznie przesterowuje wzmak.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, rozejrzę się za wymienionymi wyżej propozycjami. Wyjechałem na urlop w międzyczasie, teraz znajdę chwilę żeby wrócić do tematu.

Znalazłem taką ofertę na szybko: 

https://www.ebay.com/itm/ROTEL-RB-990BX-STEREO-POWER-AMPLIFIER/312205018745?epid=110875204&hash=item48b0de8679%3Ag%3AR6UAAOSwk3BbVmIU&_sacat=0&_nkw=Rotel+Rc+990+Bx&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313#shpCntId

 

Myślicie,że jest sens? Ma ktoś doświadczenie w kupowaniu z US? Zakup przez Paypal więc o kasę się nie boję bardziej o przedmiot. No i pewnie cło dojdzie.

 

Edytowano przez Przemysław Stokowiec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie camtech P 100, C 100, czyli audiolab 8000P, 8000C  w wersji niemieckiej, jest telefon więc można zadzwonić. A także coś utargować.  140W przy 4 omach w zupełności wystarczy do napędzenia Dynaudio.

https://allegro.pl/preamp-koncowka-camtech-c100-p100-audiolab-i7192466941.html

Edycja: Myślę, że za 1200-1300 zł jest do kupienia. Za nazwę Audiolab pre + końcówka,musiałbyś zapłacić około 3000 zł.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Moim zdaniem potrzebują tyle samo prądu. Tak wyszło z odsłuchów na tym samym wzmaku. Dybaudii nie próbuje tego zmienić. Od dawna ich konstrukcje właśnie tym się charakteryzują. Prądożernością. 

Końcówka mocy z reguły powinna dać sobie radę. 

Tej nie słuchałem ale musiała by być bardzo słaba. Raczej takowa nie jest. Rotel do dynaudio jest ok

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekh

Kolega @Pumpurek ma kilkanaście końcówek. Skontaktuj się z nim, będziesz miał możliwość wymiany na inną jak będzie za słaba lub nie taka dźwiękowo. Przynajmniej nie wtopisz i nie będzie problemu z późniejszą odsprzedażą. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...