Skocz do zawartości

Projektowanie salonu - projektor, amplituner, głośniki


Morcin

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Znalazłem się tutaj ponieważ jak już w temacie podałem, jestem w trakcie budowy swojego wymarzonego domu, a co za tym idzie, wymarzonym salonem. Wiem dobrze, że już teraz muszę zaplanować co ma się znajdować w takowym salonie, dlatego też i tutaj pisze. 

Planuje zakupić projektor, amplituner oraz głośniki 2.0 albo 2.1. Obraz do amplitunera będzie podawany z dekodera, konsoli, bądź komputera. 
Z tego też powodu projektor 4k, wstępnie wybrałem BenQ Tk800, który będzie podłączony do ekranu automatycznego, który w założeniu, miałby się chować w suficie, a wysuwać wraz z włączeniem projektora, tzw automatycznie. Nadawca obrazu byłby podłączony kablem HDMI z projektorem, a dźwięk z amplitunerem, najprawdopodobniej za pomocą kabla optycznnego aby uzyskać najmniejszą utratę, a dźwięk by wychodził głośnikami 2.0-2.1. Tak by wstępnie wyglądał cały plan. Co do projektora jak i nadawcy sygnału, potrafię sam zdecydować i wybrać, ale już nie amplituner jak i głośniki gdyż w tym temacie jestem całkowitym laikiem. W sumie jak i nie zdecydowałem się do ekranu gdyż jeszcze nie zdążyłem dokładnie je przejrzeć. 

Pierwsze pytanie, jak forumowicze uważacie, czy taki zestaw, plan miałby sens? 
Drugie, jaki amplituner i głośniki, gdzie zawsze słuchałem muzyki z zwykłych głośników komputerowych, a więc dla mnie wszystko będzie super. Co do amplitunera, pozostawiam wam wolną rękę, jedyne czego bym oczekiwał aby dało się z nim połączyć np przez bluetooth albo inny sposób, aby można było puszczać muzykę z np. telefonu. Głośniki, miło by było aby dało się je w jakiś sposób, ukryć, albo aby nie rzucały się tak w oczy w okresie gdy ekran będzie schowany. Budżet, 3-4tys, ostatecznie 5tys. 
Trzecie, może polecicie również ekran automatyczny który by do tego wszystkiego pasował i dało się go "zabudować". 

Ps. W przyszłości chciałbym do tego podłączyć odtwarzacz vinyli, dawne marzenie  

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Niestety ale nie posiadamy kompetentnej wiedzy na temat projektorów ale oczywiście możemy pomóc w doborze kolumn oraz amplitunera. Wspomniał Pan, że zależy Panu na amplitunerze, który będzie posiadał możliwość podłączenia do projektora oraz będzie miał dostęp do serwisów streamingowych i łączność bluetooth.
Polecał bym rozważanie zestawu Onkyo TX-8270 + kolumn Heco Aurora 700. Jest to bardzo dobre połączenie zarówno do filmów jak i słuchania muzyki. W przyszłości można byłoby zainteresować się dodatkowo subwooferem do filmów ale w chwili obecnej sprawdziłbym najpierw to połączenie. Brzmienie nastawione jest na szczegółowość oraz mocny i zwarty bas dzięki zastosowanym głośnikom z pulpy papierowej.
Jeżeli chodzi o głośniki do zabudowy to odradzałbym takie rozwiązanie z prostej przyczyny - słaba jakość dźwięku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są kolumny wolnostojące.
Cena oczywiście do ustalenia.


Z poważaniem
Szymon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...