Skocz do zawartości

Jaki zestaw kina domowego wybrać , stereo też istotne


fkluma

Recommended Posts

Na początku witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów ponieważ jestem tu nowy  i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Przechodząc do tematu to kończę powoli remont pokoju gdzie ma stać  KD i mam prośbę  dotyczącą   pomocy  przy wyborze sprzętu .Pokój 24m2, sufit podwieszany gdzie będą zamontowane głośniki atmosowe. Przedstawię może moją propozycje co wybrałem i proszę o opinie:

1.Amplituner KD  Yamacha RX V685

  -zestaw głośników Dali Zensor 7 ---   5.1

-wzmacniacz stereo Nad C356Bee do którego będą podłączone kolumny podłogowe. Wzmacniacz  podłączony przez wyjście pre-out

-odtwarzacz Blu ray Sony UBP800 4K  lub  X700  ----- tu proszę o poradę który i czy to będzie grało dobrze również  w stereo

 

2.Amplituner Denon AVR 3500

-głośniki jw.

-wzmacniacz stereo  ten sam 

ale tu pytanie

 może ten model amplitunera KD  bez zewnętrznego wzmacniacza z kolumnami podłączonymi bezpośrednio do Denona zagra bardzo podobnie i dużej różnicy nie będzie w stereo jaka jest Wasza opinia ?

 

proszę jeszcze o informacje w której z powyższej  opcji stereo będzie lepsze, przy założeniu że  podłączymy zewnętrzny wzmacniacz przez pre out czy to już nie ma znaczenia jeżeli sygnał idzie z przedwzmacniacza .

 

Edytowano przez fkluma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część krótka piłka. Dobrze kombinujesz ale:

2. Nie ma szans zagrać jak wzmacniacz nad 356. W zasadzie to nawet 6400 tak nie zagra. Wzmak to wzmak.

1. 685 z wyjściem pre out na fronty trafił aż złoto. To polecam. 

Do zensorów  sprawdź jeszcze atoll in100 i Cambridge cxa60.

Zapraszam po lepsze ceny dla forumowiczów.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rzeczywiście połączenie amplitunera niższej klasy z wzmacniaczem ma sens i jeśli mamy ucho wyczujemy różnice. Co do Denona AVR 3500 to na pewno dobry ampltuner ale to jeszcze nie ta klasa aby móc mierzyć się z wzmacniaczami stereo. Jeśli jednak chciałby Pan kupić amplituner kina, który brzmi bardzo dobrze w stereo to zacząłbym  od Cambridge Audio CXR120.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o amplitunerach które bardzo dobrze grają w stereo, to trzeba wspomnieć również o NAD T758v3, który dźwiękowo rozkłada na łopatki japońską konkurencję.  

@fkluma widzę, że jesteś z Wrocławia. Jeśli masz czas i ochotę zapraszam Cię do naszego salonu przy ul Legnickiej. Będziesz mógł w komfortowych warunkach przesłuchać np. RX-V685 z nadem albo inną końcówką vs. NAD T758v3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ,co do propozycji amplitunerów podanych przez Q21 i Top Hi Fi to przekracza to mój założony budżet.Jak wiadomo Denon brzmi trochę inaczej od Yamahy , proszę napiszcie mi jeszcze czy podłączając  Nad -a do Denona lub Yamahy przez Pre outa to dzwiękowo -brzmieniowo będzie tak samo czy też bedzie róznica .

ps.

Top HI FI Wocław bardzo chętnie umówię się na odsłuch ale trochę pózniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...