Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję porady fachowców odnośnie kabli głośnikowych.

Posiadam kable WireWorld Eclipse i wg mnie końcówki kabli były wykonane byle jak więc postanowiłem co nieco w nich poprawić. Kupiłem wtyki widełkowe zaciskane Furutech i splitery.

Pozbyłem się starych zakończeń, poskręcałem ładnie końcówki kabli, zamontowałem splitery, zacisnąłem nowe wtyki praską hydrauliczną, wszystko obrobiłem ładnie koszulkami termokurczliwymi, poleciałem podniecony do sprzętu i ... nic nie gra :( Jak dotknę gniazd końcówkami przewodów to gra, jak zakręcę na widełki to cisza O.o. Czy zrobiłem coś nie tak? W napadzie furii zacisnąłem końcówki jeszcze mocniej aż pozdzierały mi się bardzo ładne zakończenia z koszulek termokurczliwych i dalej nic :( Czy powinienem te końcówki w czymś wytrawić? Bo już nie wiem o co chodzi?

5b617d9c71883_DSC_09551.thumb.JPG.5c654b61d871a7daf1afe53bb604b555.JPG

Tak wyglądały przewody przed zmianą.

5b617dcbc6940_DSC_09561.thumb.JPG.3e48a0cc91090bc3ef232f130f557f1e.JPG

Tak po zmianach :)

5b617e19abbed_DSC_09531.thumb.JPG.9d57c40710967ab7e4464db54a2a135c.JPG

Tak w trakcie prac.

5b617e4b8ae8c_DSC_09721.thumb.JPG.558c10ac5a7442c7473e4fea20c1b992.JPG

A tak po dodatkowym zaciskaniu.

5b617ea4bfcad_DSC_09731.thumb.JPG.fef83a04bf85930af612f503aad254b4.JPG

Zaciskałem taką praską.

Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko tak jak trzeba z dużą starannością więc nie rozumiem skąd taka kolej rzeczy. Czy ktoś może rozwiązać tą zagadkę?!

Na koniec całych tych wydarzeń stała się rzecz straszna. W efekcie mojej frustracji i porządnym dokręcaniu gniazd w głośnikach ukręciłem jedno z gniazd :( Czy może ktoś polecić jakieś dobre gniazdo w miarę podobne do mojego? Średnica gwintu to około 7-8mm. Napisałem już maila do producenta, ale z tego co wiem to fabryka Thiela już nie istnieje i nie wiem czy serwis też. Czekam na odpowiedź, ale w między czasie może uda się coś dopasować?!

5b6180a389d2d_DSC_09671.thumb.JPG.a9f634ae50909b62a2bb4f31a3867368.JPG5b6180baaffe5_DSC_09681.thumb.JPG.eaad8e7b084ff22560389b3ce5d8996e.JPG5b6180d5d085c_DSC_09691.thumb.JPG.02835913ebc16d84778ca8694533a253.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z opisu sądząc wydaje się, że winnymi nie są kable lecz rzeczywiście gniazda niekoniecznie po stronie głośników. wymień na WBT np takie 

https://m.sklep.rms.pl/wbt-0708-cu-gniazdo-glosnikowe-bananowe-do-montazu-do-obudowy-pozlacane-2-szt?gclid=CjwKCAjwtIXbBRBhEiwAWV-5nsUt_i5TJoaPYDbXaXu69i-VW_05rfl9mxEcse46nk2CKwrNX-wn7RoCEegQAvD_BwE

Pozdrawiam, WP

wbt_0708_cu_gniazdo_glos_28178.jpg.d98890d1b78ab662339b332ed4e1f9ae.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak źle zrozumiałeś. Jak dotykam lub zaciskam widełki na gniazdach to nie gra. Jak dotykam czubeczkami przewodów wystających z wtyków to gra. 

Tak jak napisał Audiowit na 99% lakier na przewodnikach. Mierzyłem miernikiem i największa przewodność jest na czubku przewodu czyli tam gdzie po ucięciu lakier był uszkodzony. Na "bocznej" powierzchni przewodność żadna lub bardzo znikoma. 

Gołych przewodów nie mogę założyć gdyż musiałbym trzykrotnie zmniejszyć średnicę przewodów. Inaczej nie wejdą do otworu w gnieździe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście zapomina się o tym (a przynajmniej ja zpomniałem), że niektóre firmy w ten sposób przewodniki zabezpieczają lub nawet lakier traktują jako izolację.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem z kablem DPA is 19. Sygnal byl ale slyszałem, ze cos jest nie tak...tyle, ze ja wkrecałem goły kabel. Czasem był dobry sygnal czasem coś nie halo.

Cytrusowi dalem go na testy i on zwrocil na to uwagę. Final byl taki, ze kabelek gra świetnie. Oczywiscie Cytrusowi się podobał ale miał uwagi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wtyki widełkowe Furutech już zamówione. Rozmawiałem z Panem, który ponoć bardzo dobrze zna się na przewodach (ktoś z serwisu firmy Furutech) i polecił mi żebym końcówkę przewodu, która będzie zaciskana w widełkach przeszlifował drobnym papierem ściernym. Rozłożyć rozplecioną końcówkę przewodu na kartoniku i szlifować ze wszystkich możliwych stron przekładając rozplecioną końcówkę przewodu na różne strony, a przed zaciśnięciem widełek sprawdzić przewodność ( tego w sumie już nie musiał mi mówić :) ). Po zaciśnięciu przewodu polecił też zalutować wystającą z końcówki plecionkę przewodu i delikatnie przylutować ją do widełki.

Będę robił fotki z postępów prac i wrzucał na forum.

Może mój błąd będzie nauką i przestrogą dla innych którzy po raz pierwszy będą zasiadali do robienia przewodów ;) 

Co do gniazd głośnikowych to znalazłem jeszcze takie:

https://avcorp.pl/product-pol-2514-Furutech-FP-800B-G-terminal-glosnikowy.html

https://avcorp.pl/product-pol-2516-Furutech-FP-805B-G-terminal-glosnikowy.html

https://avcorp.pl/product-pol-2277-Viablue-T6s-Binding-posts-gniazda-glosnikowe.html

https://m.sklep.rms.pl/wbt-0703-cu-gniazdo-glosnikowe-bananowe-do-montazu-do-obudowy-pozlacane-2-szt

https://m.sklep.rms.pl/wbt-0763-gniazdo-glosnikowe-do-montazu-do-obudowy-pozlacany-4-szt

Które waszym zdaniem razem z tymi WBT od wpszoniak były by najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych nietypowym problemem z kablami jaki mnie spotkał ;)

Mam już przygotowane przewody do zaciskania widełek :) Przewodność jest taka sama jak przy bezpośrednim styku miernika. 

DSC_0986.thumb.JPG.f24fef51abec5000236d8de6ded99529.JPG

Rozłożoną końcówkę przewodu oszlifowalem papierem ściernym. 

DSC_0987.thumb.JPG.8b8518839f3328932d814d8f93796fb7.JPG

Końcówki podgrzalem też delikatnie opalarką. 

DSC_0990.thumb.JPG.481762f24daf56a9eeaf556cc9efd1e4.JPG

Przymocowałem na nowo Splitery. 

DSC_0991.thumb.JPG.67e3a6a11f41d609d2a41baff07af5f2.JPG

Na koniec pomiary. Bezpośredni styk. 

DSC_0992.thumb.JPG.a31a4824846cea0bd529ee366b799dde.JPG

Przewodność czerwonej żyły. 

DSC_0995.thumb.JPG.030ff7d424d7f43bab2659c46ac1f58f.JPG

Przewodność czarnej żyły. 

Podczas prac zauważyłem, że czarna żyła jest odczuwalnie grubsza niż czerwona. Czy to normalne? 

Jutro powinny przyjść widełki. Z ich montażu też wrzucę parę fotek i efekt końcowy. 

Czy ktoś przyglądał się tym gniazom głośnikowym, które umieściłem wyżej? Chciałbym je jak najszybciej zamówić i jakieś opinie by się przydały ;)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DamianRyn napisał:

...Podczas prac zauważyłem, że czarna żyła jest odczuwalnie grubsza niż czerwona. Czy to normalne? 

...Czy ktoś przyglądał się tym gniazdom głośnikowym, które umieściłem wyżej? Chciałbym je jak najszybciej zamówić i jakieś opinie by się przydały ;)

"czarna żyła jest odczuwalnie grubsza niż czerwona"- może nie jest to normalne, ale nienormalne też nie jest... 

Jeśli chodzi o gniazda głośnikowe to na pewno błędu nie popełnisz gdy zmienisz je na WBT lub Furutecha.

P.S. Świetnie ostre zdjęcia przedstawiają całą Twoją robotę, to idealna instrukcja dla nowicjuszy! Bravo Ci biję!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie, że za te Furutechy nie ma co przepłacać?! W takim razie jutro zamawiam i będę wszystko składał do kupy.

Później przyjdzie już tylko czas na zajęcie się wysterowaniem gramofonu i zmianą końcówki mocy ;) Myślę, że to będzie już docelowy sprzęt :)

Pozdrawiam 

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłoniłem gdyż zerwałem całą koszulkę termokurczliwą (co widać na 2 zdjęciu w moim pierwszym wpisie tego tematu). Po zaciśnięciu widełek i zalutowaniu końcówek ponownie założę termokurcza. 

Też chciałbym montować same kable bez widełek ale po pierwsze przewód ma aż 6mm, a po drugie cały przewód jest tak sztywny, gruby i ciężki, że balbym się, że po jego montażu bez widełek mogłoby się coś gdzieś zewrzeć. 

Zdecydował bym się na te:

https://m.sklep.rms.pl/wbt-0703-cu-gniazdo-glosnikowe-bananowe-do-montazu-do-obudowy-pozlacane-2-szt

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianRyn,
na pewno błędu nie popełniasz. Gniazda są bardzo dobre (miedź pozłacana). Widełki Furutecha też nie zdegradują dźwięku. Kiedyś próbowałem wtyki paru firm.... Najczęściej były okropne, więc doradzałem (jak @audiowit) gołe kable, ale jeśli wybiera się te renomowanej firmy to obaw nie ma. Sam używam Furutecha  (FT-211G/R)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DamianRyn napisał:

Chciałem wytopić resztkę lakieru którego nie usunąłem mechanicznie. 

lakieru, którym pokryte są pojedyncze włókna miedzi ? jeśli tak to będę musiał iść w twoje ślady. i czekamy na dalszą cześć foto-relacji.

cholera drogie te widełki, chyba wywalę banany, które mam i żyły dam wprost pod zaciski bo mi się spokojnie zmieszczą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DamianRyn napisał:

Tak, dokładnie tak. 

Też chciałbym zostawić gołe kable ale mam za grube żyły i nie wchodzą do gniazd. Słyszałem też, że odkryte końcówki przewodów utleniają się i czarnieją, ale na ten temat musieliby się wypowiedzieć mądrzejsi koledzy z forum ;)

przykro mi to mówić, ale dzięki twojemu przypadkowi, przeszlifuje lekko moje Kimbery a z utlenianiem to myślę ze jak w kablu dobra miedź to chyba nie tak szybko, a nawet jak raz na 2 lata papier ścierny pójdzie w ruch to dam radę. jedyne wyzwanie to twarda izolacja na Kimberach a nie mam profesjonalnej ściągaczki.

przy twoich "grubasach" no to nie ma opcji muszą być widełki. ciekawe jak zagra po podłączeniu bo kolumienki zacne.

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Co prawda nie mam aż tak dobrago zdania o sobie, ale podpowiem- 
Na samym dole artykułu http://wpszoniak.pl/portfolio/testy-kabli-ac-3/ znajdziesz Marcinie informację o płynie zabezpieczającym przed utlenianiem lub zasiarczeniem przewodów, styków itp

dzięki Wojtku ? :) za radę . Caig DeoxIT G100L-2C kupiony na allegrogo. nie będę musiał 2 razy majstrować. 

dla kupujących - zwróćcie uwagę ze jest inny Caig DeoxIT do polaczeń platerowanych złotem a inny do pozostałych. ciekawe co to do w praktyce ale koszt do wytrzymania więc spróbowałem  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...