Skocz do zawartości

Recommended Posts

57 minut temu, wpszoniak napisał:

Furutech FI E50 NCF to niedoscigły wzorzec na dziś. Nie do przebicia. Nie znam takiego producenta, czy dystrybutora, który odważyłby sie temu zaprzeczyć.

Ale wzorzec czego?

Dam przykład o co pytam. Łyżeczki do herbaty. Srebrna Pedro Duran LAZO za 1 142,00 zł i stalowa IKEA Dragon za 5,5 zł. Łyżeczka Pedro Duran jest piękniejsza, bardziej prestiżowa, a dzięki zastosowanemu materiałowi może też bardziej trwała, ale nie zmienia to faktu, że herbatę zamiesza tak samo skutecznie, jak jej stalowa odpowiedniczka. Łyżeczka Pedro Duran jest być może technicznie doskonała, ale czy możemy powiedzieć, że jest niedościgłym wzorcem?

PS Żeby nie było, że uważam zakup drogiej łyżeczki za pozbawiony sensu. Wcale tak nie jest.   

 

Pedro Duran Srebrna Łyżka LAZO.jpg

KEA DRAGON.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ale wzorzec czego?

Krafcie drogi... Odpowiedź jest prosta- wzorzec konstrukcyjny (co w efekcie przemienia się lepsze odwzorowanie muzyki systemu) dla innych producentów, bo dziś Furutech jest firmą nowatorską. Ot i wsio! 

Co do analogii łyżeczkowej (tu będę dla Ciebie @Kraft bezwzględny i brutalny): Możesz se jeść, którą chcesz. Najesz się tak samo. Ale ja w chałupie mam swoje ulubione i z nich mi bardziej smakuje. Wiesz dlaczego mi bardziej smakuje? Bo są piękne, bo są srebrzone (podobno nie bardzo są zdrowe) a nie jak te plastikowe z barów szybkiej obsługi... W barach też zjesz, ale nie wiem Krafcie czy lepiej jeśli chodzi o smak... Źle napisałem- wiem, że mniej będzie smakowało. A więc wracając do wtyczek- Kraft (tu to dopiero będę butal!) niech se montuje "dupiate" wtyczki jeśli chce, jego wola, ale ja odradzam.

P.S. Wiem, wiem.... Napisałeś "..zakup drogiej łyżeczki za pozbawiony sensu. Wcale tak nie jest" ale skoro twardo mamy dyskutować to trza coś niecoś przesadzić. Prawda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to taki lajkonik jestem ale … żeby nie było  że z fanklubu Wojtka … popatrz Krafcie na zacytowane łyżki . jedna piękna, lśniąca już słyszę jak pięknie dzwoni mieszając herbatę ah.. jak ona (herbata) musi smakować, druga  - zaśniedziała (fatalne przewodzenie wszystkiego), na pewno nie wykonana z monokryształu jakiegokolwiek metalu wiec na 100% nie zadzwoni podczas mieszania  - takie mnie naszło porównanie do instrumentów perkusyjnych.

i Panowie nie kłućta się bo zaraz rękoma będziemy jedli. przecież jednym Bozia dała instrument lepszy a innym hmm wystarczający. jedni mają 2 (ja) dzieci a inni gromadkę . jedni słyszą do 15Hz do 22-23kHz (ponoć) a inni węziej, i myślę że im kto ma doskonalszy słuch tym bardziej dąży do perfekcji wszystkich elementów bo to po prostu usłyszy, a inny nie. 

amen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinBest napisał:

i Panowie nie kłućta się bo...

Marcinie, kłótnia nie zawsze jest negatywną emocją podszyta. Zawsze z niej (mam nadzieję) ktoś odczyta to co akurat poszukuje... Z @Kraft'em się i tak lubimy, bo obaj rozumiemy, że bez "kłótni" (często to tylko prowokacje) forum (takie czy siakie) umiera z nudów.
Pozdrawiam Ciebie (i Krafta), WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

……. ani podłączania się do sieci gołym drutem z rolki.

no nareszcie wracamy do tematu - pamiętaj jak drut to z furutecha …. ! :) 

a poważnie - dla mnie ma znaczenie jak coś wygląda i na 100% podświadomie wpływa na odbiór, choć głuchy nie jestem i jak mi kolega dał posłuchać piękne Bayerdynamic słuchawki z karbonem na muszlach, w mahoniowej kasecie wyścielanej jedwabiem to byłem zachwycony, a następnie wyciągnął tzw pizza-box a w środku vintydżowo wyglądające jak z lat 50-60 Grado SR325  i podłączył …. to mi szczęka opadła i pod strzechę już zagościły Grado PS500 i nie żałuję żadnej złotówki pomimo że wygalają jak kupa …. - gaszę światło i już mi nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarcinBest napisał:

no nareszcie wracamy do tematu - pamiętaj jak drut to z furutecha …. ! :) 

Hi hi hi... Jestem za, choć znam lepsze. Lepsze druty, a nis wtyczki.

17 minut temu, MarcinBest napisał:

nie żałuję żadnej złotówki pomimo że wygalają jak kupa …. - gaszę światło i już mi nie przeszkadza.

... tak  wygląda  esensja audiofilizmu- dobrze jeśli wygląda znakomicie, ale jeśli nie wygląda dobrze to trudno, bo przede wszystkim ma być cudowne granie. I tu pokuszę się o złośliwostkę- wygląd ma znaczenie dla tzw "niesłuszących", bo i tak nie usłyszą, a patrzeć muszą (np w świetle dziennym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to piękne widełki Furutecha pewnie lepiej sprawdziły by się w szklance do dzwonienia w niej i trochę szkoda je używać do tak banalnego zdania jak przewodzenie prądu. Lepiej je trzymać w pudełku wyściełanym aksamitem. Na przewodach mogą się zmarnować. Do tego przy grubych i ciężkich przewodach mogły by się złamać i wtedy było by ich trochę szkoda. Dlatego może lepiej je kupić do trzymania w ładnym pudełku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczeń niekoniecznie to szło w parze. Cześć ze znajomych audiofili ( tych słyszacych) zrezygnowała z ładnie spasowanych wizualnie elementów na rzecz bardziej spasowanych sonicznie. Nawet zrezygnowali z pieknych paneli akustycznych na te lepiej dzialające i dobrane do potrzeb.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście rację, ale tylko w przypadku kabli głośnikowych. A wcześniej, nie wiem czy zwróciłeś baczniejszą uwagę, więcej emocji wzbudziły wtyczki AC, a tu już niestety nie da się ominąć kosztów.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick, mi się wydaje, a nawet jestem przekonany, że ważne są oba elementy w takim samym stopniu. Jak wpasowuje się do gniazda wtyczka tej samej firmy- Furutecha (nie mam poza jednym przypadkiem innych połączeń AC, dlatego takim przykładem mogę tylko się posługiwać) to wie tylko ten, który je posiada, a mianowicie czuje się dwustopniowe miękkie wsunięcie, a później nie ma luzu... Połączenie na całej długości idealne. Jeśli z "obu stron" jest ten sam materiał, powiedzmy rodowana miedź to chyba takie połączenia mniej wniosą zniekształceń, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...