Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak mi przyszlo do glowy więc spytam - a miejsce w obudowie kolumny masz pod płytka żeby zmieścić gniazda w takim rozstaeie ? Pewnie o tym pomyślałeś 

Fajne te twoje kolumny. Spora puszka. Przypominają min start model JBL ale nie pamiętam oznaczenia.  Jak grają ? Skad je wytrzasnales Bo to nie czesto spotykana Marka w EU. 

Edytowano przez MarcinBest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak, miejsca mam prawie tyle samo co sama płytka więc z tym problemu nie będzie. 

Kolumny kupiłem dzięki temu forum, a konkretnie dzięki forumowiczom: f1angel (którego już dawno tu nie widziałem) i audiowit z którym kontakt mam do dzisiaj i to nie tylko przez forum :)

Dzięki Witkowi mam także swój nowy preamp lampowy WBA i teraz kombinujemy dla mnie nową końcówkę mocy. Jestem im za to dozgonnie wdzięczny :)

Kolumny znalazłem w Niemczech i tam je kupiłem razem z papierami i kablami od gościa, który już ich nie używał. 

Jak grają? Hmm... nie wiem jak Ci to opisać? Jeszcze nigdy takiej muzyki nie doświadczyłem choć wysokiej poprzeczki nie miały postawionej gdyż z Altusów 300 przesiadłem się na Dali Zensor 7 i od razu na Thiele ;)

Ogromna ściana czystego jak łza dźwieku, duża szczegółowość i głębia. Zwłaszcza wokal jest tak namacalny, że czasami jak zamknę oczy to mam wrażenie, że Rysiek Riedel stoi przede mną i śpiewa na żywo ;) Bas potrafi nieźle namieszać jest szybki tam gdzie trzeba ale potrafi również zejść bardzo nisko, nie buczy! 

Nie wiem co mam więcej napisać? To trzeba usłyszeć :) Zapraszam do siebie :) Oczywiście jak już poskładam wszystko do kupy. 

Szkoda tylko, że firma Thiel już przestała istnieć :( Dobrze, że zdążyłem sprowadzić sobie ze Stanów głośnik wysokotonowy zanim firma ogłosiła upadłość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel to jedna z najlepszych firm. Robili niesamowite konstrukcje. Ja miałem tylko malutkie 1.5. Takie same ma Roro i u niego grają wybitnie. Swoje sprzedałem Samcro z klubu Sansui.

Z Thielami trzeba się umieć obchodzic. Są bardzo wymagajace pod względem prądowym. Wymagają tez koncowki wysokiej klasy. Są bezwzględne dla bylejakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrany bierne były i są czasem stosowane przez wielu producentów. Ich działanie jest bardzo podobne do tuneli br, które są tańsze i przez to popularniejsze. Sens ich użycia jest większy w małych obudowach gdzie tunel br musiałby być bardzo długi lub jego średnica bardzo mała. Ostatnio bardzo często można je spotkać w małych, plastikowych głosikach bluetooth. W dwóch ostatnich generacjach KEF-a serii Q 2 membrany wyglądające na głośniki niskotonowe są właśnie membranami biernymi w konstrukcjach 2,5 drożnych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę robię w Polsce. Dałem do wyceny dla dwóch firm. 

Ile dałem za kolumny... aż byś się zdziwił ;) Zapłaciłem razem z kablami 1550 Euro + podróż do Dortmundu i z powrotem. 

Jak wracałem z Niemiec to razem z tata zajechalismy do Konina do jakiegoś Pana który robi i naprawia wzmacniacze, radia itp (oczywiście lampowe). Mój tata naprawiał u niego radio lampowe do Packarda. Jak zobaczył te kolumny to z miejsca proponował mi za nie 12000,00 zł :) Oczywiście nie sprzedałem i jeszcze bardziej się ucieszyłem że je kupiłem :)

Można za sprzęty płacić setki tysięcy złotych, ale muzyka na żywo jest bezcenna i żaden sprzęt nie jest w stanie jej odwzorowac w 100%. 

Zrobiłem sobie z żoną i synkiem spacer po ulicach starówki w Olsztynie i natknąłem się na zespół który grał w jednej z restauracji. Spacer przedłużył się o jakieś pół godziny :)

MOV_1050.mp4

Wrzucam nagranie tylko nie wiem czy dobrze i czy będzie można je odtworzyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcinBest napisał:

Ale trzymaja cenę te kolumny. Aż boję się pomyśleć ile dałeś za swoje 

Używane Thiele trzymają cenę bo są dobre :-) Ale i tak kupuje się je za połowę czy nawet 1/5 ceny nowych, czyli podobnie jak innych firm. Takie są prawa rynku...

Poza tym duże (i bardzo duże) kolumny często trudniej się sprzedaje z uwagi na ich duży ciężar i problemy transportowe-więc i pole do negocjacji jest większe.

A co do popularności Thieli w EU to nie jest tak źle. Większość ludzi zna kilka-kilkanaście firm audio i nie kojarzy innych marek (więc jak widzi nieznaną nazwę to nie zwraca na nią uwagi). Po prostu większą popularnością cieszą się tańsze konstrukcje i mało kto chce kupować nowe kolumny za więcej niż 2-3 tysiące za parę (w porywach do 5 tysięcy dla osób ambitniejszych), a to dopiero połowa ceny za jedną kolumnę (i to najtańszy model). A że z osób udzielających się na naszym Forum przez wiele lat (aż do ubiegłego roku) tylko u mnie była parka to fakt.

Dlatego od razu gorąco poparłem pomysł Damiana na zakup Thieli :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam RoRo, że o Tobie nie wspomniałem i Ci nie podziękowałem. Do zakupu moich kolumn też przyczyniłeś się w bardzo dużym stopniu za co jestem bardzo wdzięczny :) Miło słyszeć, że jesteśmy jedynymi na tym forum posiadaczami tych wspaniałych konstrukcji :)

Poniżej przedstawiam zdjęcia zrobionych na nowo kabli :)

DSC_1057.thumb.JPG.bf126744aca805470a55e6cd358dd3e2.JPG

Na nowo zaciśnięte widełki i zalutowane końcówki. 

DSC_1058.thumb.JPG.748d5c18f9e4221f06bc1b19ecd6b70c.JPG

Wykończenie koszulką termokurczliwą. 

DSC_1059.thumb.JPG.b3c6d1d49c6277f2bbf00ab8d6d037c8.JPG

DSC_1060.thumb.JPG.7a4896171bf22bf728dd522ce8f34f75.JPG

Efekt końcowy :)

Przewodność duża i bardzo szybko osiągania na mierniku :) Sprawdzone na kolumnie - gra ;)

Zabieram się za drugi. 

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Kiedyś błąd popełnili w wydaniu płyty The Beatles „ Love Me Do/ PS I love You” z 1962 roku. To wydanie zawierało błąd ortograficzny– „ McArtney”.... Cena wzrosła, bo kosztuje ten egzemplarz- £3000. A więc wartość Twoich głośników teraz jest zwiększona o kwotę o jakieś £2992!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli literówka ci nie przeszkadza to naprawdę Wygląda super jak 100% oryginał. Ciekaw jestem czy będziesz słyszał o różnicę po tych wszystkich zabiegach. Mnie już niedługo również czeka montaż widełek

Dnia 28.08.2018 o 20:42, MarcinBest napisał:

Widzę że kupiłeś Deoxit gold. Kabel miedź a wtyk złocony a ja kupiłem tego drugiego Deoxit G100L . Kto zrobił dobrze? Bo moje widły przyszły takie jak twoje i muszę je namaścić a nie wiem ktorym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakaś wasza sugestia w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co teraz to możesz to olać ale jak będziesz sprzedawał ... Jeśli ... To ktoś dociekliwy może się czepić i będziesz się musiał gęsto tłumaczyć co może budzić wątpliwości że coś jeszcze było grzebane . Takie moje zdanie. Sorry jeśli utrudnilem podjęcie decyzji a widzę że jesteś perfekcjonista

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem to raczej nie myślałem. Już same gniazda będą świadczyły o tym, że wprowadzone zostały pewne zmiany, co nie znaczy, że na gorsze. Zachowam oryginały na taką ewentualność i na pierwszy rzut oka będzie widać, że oryginalne płytki są już mocno zniszczone, a ja je po prostu odnowiłem. 

Bardziej mnie denerwuje sam fakt istnienia takiego błędu, bo dla mnie im bliżej oryginału tym lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z miłą chęcią bym Ci pomógł ale się na tym zupełnie nie znam. Kupiłem tak bo było napisane, że na miedź i złoto i tak dopasowaniem do siebie. Nawet nie wiem czy to działa ale mam poczucie, że zrobiłem to porządnie :)

Co do pedantyzmu to może i trochę go mam tylko żona narzeka, że nie do tego co trzeba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...