Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bez przesady. Masz świetne kolumny i nie zmienia tego to, że jakiś detal nie zgadza się na obudowie. Posłuchasz zapomnisz.

 

Deoxit Gold i G 100L, to raczej to samo - seria G, służą do poprawy przewodzenia. Deoxit czerwony czyli seria D, służy do czyszczenia. Do nowych elementów wystarcza G, starsze traktujemy najpierw czerwonym, a następnie złotym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Skąd my to znamy ... Z tą żoną ?

 

Daj znać jak zagrało. Czy psyche ukontentowania?

2 minuty temu, Pboczek napisał:

Bez przesady. Masz świetne kolumny i nie zmienia tego to, że jakiś detal nie zgadza się na obudowie. Posłuchasz zapomnisz.

 

Deoxit Gold i G 100L, to raczej to samo - seria G, służą do poprawy przewodzenia. Deoxit czerwony czyli seria D, służy do czyszczenia. Do nowych elementów wystarcza G, starsze traktujemy najpierw czerwonym, a następnie złotym.

Dzięki za info. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję teraz, że nie pokazałem żonie projektu graweru płytki :( Byłoby po temacie, a ja nie miałbym teraz dylematu co z tym robić. Tylko weź człowieku i zapytaj się o coś żony to zaraz uslyszysz: a po co Ci to, a ile na to wydałeś, a nie mogłeś kupić czegoś tańszego ;) A jak już jest po wszystkim to: ale błąd zrobili. Szkoda, że troche za późno ;)

A teraz poważnie: zostawię to tak jak jest. Jakoś to przeżyję ;)

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian - gratulacje, dobra robota!
Wg mnie dobrze, że odpuściłeś sobie ponowną robotę z płytką - różnica między "m" a "n" jest naprawdę bardzo mało widoczna.

To ile czasu byłeś bez słuchania?

Dnia 25.08.2018 o 19:06, DamianRyn napisał:

Przepraszam RoRo, że o Tobie nie wspomniałem i Ci nie podziękowałem. Do zakupu moich kolumn też przyczyniłeś się w bardzo dużym stopniu za co jestem bardzo wdzięczny :) Miło słyszeć, że jesteśmy jedynymi na tym forum posiadaczami tych wspaniałych konstrukcji :)

Nie ma problemu :-)

Jest nas trzech (jeszcze Samcro - ma takie samy CS'y jak ja). No i zarówno Witek jak i Piotrek trochę posłuchali moich Thieli, stąd kolejne ruchy u Nich.

Ile masz miejsca na podłączenie bananów od dołu w kolumnach - podłączasz pionowo (osiowo) czy z boku zacisku?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota skończona :) Jestem bardzo zadowolony z efektów końcowych :)

Bez muzyki praktycznie od 1 sierpnia dało się we znaki. 

Jestem już po pierwszych testach i albo miesięczny brak muzyki i moja podświadomość, że coś zostało zmienione spowodowały tak (jak dla mnie) gigantyczne zmiany, albo wszystko co zrobiłem nie poszło na marne :)

Czytałem już wiele tematów o grających kablach, które wprowadzają jakieś suptelne zmiany, a ja przecież nawet nie zmieniłem kabli tylko same wtyki i gniazda, a różnica kolosalna. 

Dźwięk bardzo mocno się oczyścił, uspokoił, rozbudowała się jeszcze mocniej scena. Na tych samych poziomach głośności (w porównaniu do tych z przed wprowadzeniem zmian) muzyka nie jest tak męcząca a wręcz relaksująca :)

Zszedłem po odsłuchach do żony na dół i pytam się czy nie za głośno słuchałem, a ona mi mówi, że nie i że jakoś ładnie gra. Ja jej na to, że słuchałem na takich poziomach głośności przy których zazwyczaj kazała mi ściszyć muzykę. Nie mogła uwierzyć więc zabrałem ją na górę i udowodniłem, że tak jest :) Wygląda na to, że nie tylko ja to słyszę, co cieszy mnie jeszcze bardziej :)

Jestem w głębokim szoku, że tak niewielkie zmiany przyniosły tak wielkie efekty :)

Mam nadzieję, że ten wątek pomoże komuś w przyszłości tak jak mi pomógł teraz :)

RoRo co do podłączenia to ja stosuje widełki a nie banany. Banany miałem do tej pory przy końcówce mocy i byłem mocno niezadowolony. Nie dość, że do wtyku weszło mi tylko połowę przewodu miedzianego to wtyki powyginały mi się i to bardzo :( To była wg mnie taka moja czasowa prowizorka z którą poradziłem sobie i to dobrze- tak uważam :)

Pozdrawiam 

Jutro po robocie od razu odsłuchy do nocy :) Dam znać co i jak :)

P. S. RoRo jaki model Thieli posiadasz? 

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Thiel CS 1.5 (a właściwie mamy, bo jeszcze przecież jest Samcro). Ja gram teraz na Cyrusie, ale w swojej historii były już podłączone pod wiele urządzeń: integry, zestawy dzielone (tranzystorowe i lampowe).

U mnie jest bardzo fajne rozwiązanie zacisków: są one nisko (przy samej ziemi), ale trochę (2 cm) schowane w głąb.
Więc jak stoją na niewysokim granicie to mogę praktycznie każdy kabel podłączyć - również ciężkie MITy z dużymi puszkami xD No i do wyboru mam banany, widły oraz goły kabel - czasami brakuje mi tylko podwójnych zacisków, bo nie podłączę kabli bi-wire.

Co do wtyków widłowych u Ciebie - to widziałem poprawione przez Ciebie mocowanie, ale ponieważ wiedziałem o problemach z podłączeniem bananów do Twojego modelu stąd moje pytanie. Właściciele radzili sobie stosując widły albo kątowe banany czy goły kabel (albo dodatkową podstawkę).
Odpowiedź proszę w wolnej chwili czy jest u Ciebie możliwość podpięcia bananów pod kątem prostym do osi gniazda bananowego?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie jest możliwość podłączenia wtyków bananowych, ale tylko tych pod kątem prostym. Przestrzeni pod gniazdami jest około 4cm. Niestety gniazda które teraz zakupiłem nie mają możliwości podłączenia ani bananów ani nawet golego kabla więc zostają mi tylko widełki co pasuje mi nawet bardzo :)

Co do samych Thieli to choć bardzo krótko je posiadam to już zdążyłem być nimi zachwycony, mocno na nie wkurzony, ale za to teraz jestem nimi oczarowany :) Jest to dowód na to, że to dość ciekawe konstrukcje. Cały czas to te same kolumny ale czynników, które wpływają na ich dźwięk jest chyba nieograniczona ilość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, audiowit napisał:

Ten model, mimo, ze najmniejszy był bardzo wysoko notowany w prasie branzowej. Zyskal miano hiendu. Późniejszym małym thielom juz to się nie udało.

Dlatego właśnie CS 1.5 u mnie wylądowały :-) Poza tym bardzo ładnie zagrały nie tylko w 20m^2, ale również w 10m i ponad 30m^2.

Dzięki za pochwały :-)

Jeszcze jedna rzecz jak jesteśmy przy okablowaniu (to tak ogólnie, a nie tylko w tym przykładzie) : wtyki muszą dobrze kontaktować z gniazdami. Czasami jest problem i coś nie gra (trzeszczy, dziwnie pomrukuje a właściwie "pierdzi"-jakoś nie mogę znaleźć zamiennika tego słowa), a winowajcą okazują się luźne wtyki czy kabel w gniazdach. Dlatego polubiłem wtyki BFA, które łatwo dostosować do niektórych gniazd-a z bananami jest problem (mimo że mam w jednym ze wzmacniaczy porządne gniazda WBT i kabel/wtyki za ciężką kasę to musiałem zrobić małą rewolucję -ale w końcu zamiast wymiany skończyło się na wpięciu bananów prostopadle zamiast osiowo).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) Bardzo ciekawy artykuł.

Z tego co pamiętam to miedź ociepla dźwięk a przewody srebrne grają jaśniej?! Na dzień dzisiejszy potrzebowałbym przewodu który troszkę rozjaśni dźwięk, ale o tym zdecyduję po dłuższych odsłuchach. Na razie zbyt mało odsłuchów na nowych monosach, ale takie jest moje pierwsze spostrzeżenie :) 

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że piszemy o kablach zasilających, więc tu rządzą inne zasady. Ne pewno nie będą tłumiły niczego ani kable Neotecha, ani Furutecha... Jestem o tym przekonany. Dobrze oceniany i łatwo dostępny (kupuj tylko u dystrybutora i w sprawdzonych sklepach) jest Furutech 314 za 180 zł/1m : https://avcorp.pl/product-pol-2232-DIY-Furutech-FP-314Ag-II-na-mtery.html i do tego wtyczki Furutech FI-11CU (195 zł w sklepie http://sklep.fusic.pl/furutech-fi-11cu-autoryzowany-dealer.html)

Jeśli się podliczy to koszt kabla (nie liczę przesyłki) wyniesie- 670 zł... Taniej się nie da!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wojtkiem, że Furutech 314 to dobry wybór. Przynajmniej na początek bo apetyt... Teraz zastanawiam się czy ich zmiana na droższe przyniosłaby duży skok jakościowy.

Koszt niemały bo potrzeba mi trzy komplety. Ewentualnie wypróbować jeden komplet i chyba łącząc z CD z uwagi na większy ich wpływ niż we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek Jankowski napisał:

...Teraz zastanawiam się czy ich zmiana na droższe przyniosłaby duży skok jakościowy.
Koszt niemały bo potrzeba mi trzy komplety. Ewentualnie wypróbować jeden komplet i chyba łącząc z CD z uwagi na większy ich wpływ niż we wzmacniaczu.

Marku, oczywiście próba na jednym elemencie zestawu dałaby jakąś podpowiedź. Wybór CD jak najbardziej trafny, bo te urządzenia są szczególnie czułe na zmiany w okablowaniu. Jednak  chciałbym przestrzec- wydaje mi się, że jeśli zdecydujesz się na zmianę w niewiele wyższym (nie wiem jakie masz zamiary, a więc dywaguję) pułapie cenowym to efektem możesz być troszkę rozczarowany. Ja zmieniłem niegdyś właśnie Furutecha 314Ag na Van den Hula The Mainsstream i.... Zmiana była tak subtelna, że sam nie wiedziałem czy warta była wydanych pieniędzy, a wtyczki założyłem znakomite (Furutechy FI-25/35). Dopiero dużo droższe kable mogą Tobie dać nadzieję na dużą poprawę. Nie proponuję od razu fantastycznych, ale bardzo drogich kabli Verictum.  Kable z zakresu 7-8tys zł (z drugiej ręki) i to nie wszystkie mogą wzbudzić zachwyt... Na pewien czas (Hi hi hi)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
4 minuty temu, MarcinBest napisał:

Już czuję te emocje jak założę. Planuje od strony wzmaka właśnie te widły a od kolumny gołe kable w zacisk jak tylko wejdą. Ciekawe czy coś usłyszę ?

Obyś nie usłyszał!... Bo wtyki przecież niczego nie poprawiają. Mają nie chrzanić, ot i wsio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...