Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Pboczek, wtyczki wyglądają na oryginały. Spróbuj wykręcić śrubę (choćby jedną, tę długą od czoła wtyczki) i za chwilę na powrót wkręcić... Jeśli ten zabieg przebiegnie bez dużych oporów (gładko) to będzie znaczyło, że (prawie) na pewno są oryginalne.

Pboczku czy Ty używałeś/używasz gniazda typu amerykańskiego? (z ciekawości pytam).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem i wkręciłem. Wychodziło z lekkim oporem, a później i z powrotem gładko. Ale widzę że te wkręty trochę krzywo spasowane. Zdjęcia ciut później.

Używam japońskiego wariantu wtyków (nie amerykańskich) bo wzmacniacz i cd mam japońskie, znaczy się na 100V.

Do środka jeszcze nie chciało mi się zaglądać.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. @Pboczek, kiedy ja kiedyś tam montowałem podróbkę (z pełną wiedzą o tym fakcie) to 7. poty wylewałem żeby te długie śruby montażowe wkręcić. Wykręcanie drugie tyle potu potrzebowały. Natomiast przy oryginałach ani kropli... Dlatego pytałem o montaż śruby (oczywiście nie z powodu zadania Ci bólu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wpszoniak napisał:

Rozumiem. @Pboczek, kiedy ja kiedyś tam montowałem podróbkę (z pełną wiedzą o tym fakcie) to 7. poty wylewałem żeby te długie śruby montażowe wkręcić. Wykręcanie drugie tyle potu potrzebowały. Natomiast przy oryginałach ani kropli... Dlatego pytałem o montaż śruby (oczywiście nie z powodu zadania Ci bólu). 

Potwierdzam poty przy tych samych śrubach . Też montowałem wtyczki z AliExpress i to samo było aż kapnałem kropelkę oleju maszynowego bo ręką bolała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MarcinBest napisał:

Potwierdzam poty przy tych samych śrubach . Też montowałem wtyczki z AliExpress...

Mam nadzieję Marcinie, że ten montaż odbywał się tylko z powodu zaciekawienia jak też te podróby mają się do jakości oryginałów, bo nie podejrzewam Ciebie o brak szacunku dla jakości audiofilskiej!

@Pboczek,
też jestem bardzo ciekawy co za przewód ukryty jest pod tym oplotem (zresztą całkiem estetycznym)...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu ależ oczywiście .
Czekam na moje widły. Jak przyjdą to do dzieła. Od strony kolumny surowe przewody namaszczone twoim specyfikiem a od wzmaka widły i gra muzyka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A te podróbki z AliExpress ożeniłem z takim oryginałem

1a13486df36c3c7cf0e13ff46d029c82.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fafniak napisał:

No przecież to zdegraduje dramatycznie wartości soniczne !!!!!

Tak, masz Fafniaku drogi rację, dramatycznie zaszkodzi systemowi audio, jeśli zostanie w nim użyty.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psujemy czasem wątku?  Chyba na tym Wam/nam nie zależy, prawda? Widły, ogony zaraz na tematy szatańskie zejdziemy.... A obok (w innych wątkach) krytykujemy inne fora... 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe gniazda okazały się na tyle duże, że muszę przerobić otwory w płytce montażowej. Jako, że nie lubię jak coś jest przerabiane to zamówiłem nowe płytki z nowymi otworami szerzej rozstawionymi :) Niestety czas oczekiwania to 7 dni plus czas wysłania płytki i odesłania jej z powrotem :(

Stare były już porysowane więc nowe płytki będą wyglądały znacznie lepiej i kolumny będą nieco młodsze ;)

 

DSC_1032.JPG

DSC_1035.JPG

DSC_1034.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słucham :( Cierpliwości się uczę ;)

Po wszystkim, jak poskładam kable, wymienię gniazda, płytki, odpalę sprzęt i nawet jak nie usłyszę różnicy to będę miał taki komfort psychiczny, że moje audio jest poskładane tak jak ma być i na pewno będzie brzmiało lepiej :)

Uśmiech z twarzy nie zniknie, tym bardziej, że zrobię wszystko swoimi rękoma :)

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianRyn, jestem przekonany, że usłyszysz. Obawiam się czegoś przy tej okazji- co zrobisz jeśli coś źle pójdzie i z nowego brzmienia nie będziesz zadowolony? Wprowadzasz za dużo zmiennych naraz i w razie czego trudno będzie doszukać się co ten (ewentualnie) dźwięk zepsuło. Pewno, że to bardziej przestroga dla innych, bo raczej liczę na coś lepszego niż przeciwnie, bo stosujesz bezpieczne elementy w sensie dźwiękowym.

Na pewno życzę Ci sukcesu, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...