Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie potrafię skorzystać z linku. Znam te widełki, są bardzo dobre. Co to za sprzedawca? Z Anglii?


Cena w funtach więc niby Anglia ale wysyłka z Tajwanu. Bardzo dużo pozytywnych opinii mają. Jak przyjdą zrobię fotkę i wrzucę. Trzeba czekać sporo jak wysyłają free


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się (na innym komputerze) podglądnąć Twoją transakcję.  Wygląda dobrze, ale... Nigdy pewności nie ma do czasu przyjścia paczki. Jeśli dobrze obfotografujesz opakowanie to może pewniejszy zakup się stanie. Fakt, że jest ten komplet 100 zł tańszy ma znaczenie jednak, ale jeśli okaże się, że jest "coś nie tak" to zamiast oszczędności będzie transakcja rozrzutnością. Trzeba być dobrej myśli, bo ostatecznie Tajwan to nie Chiny i nie wszyscy Chińczycy są nieuczciwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popytałem syna bo dużo kupuje w Azji m.in. na ebay'u i mówi, że dużo zależy od szczęścia. Tzn. jak się dobrze trafi czyli transport samolotem to jest szybko nawet w tydzień (do Berlina) a jak nie to statkiem do Antwerpii. Jeśli chodzi o cło, to też od szczęścia bo celnik może się przyczepić do wartości, ilości. Ale generalnie towar przychodzi. Sporo już pokupował drobnicy elektronicznej jakieś termometry, stację meteo. Ja to nie mam cierpliwości :) Kupuję w AVcorp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również nie jest mój pierwszy zakup w Azji . Kupowałem sporo akcesorii do motoru, drobiazgi z elektroniki, i jak na razie nie płacilem cła. Jedna wtopa - coś tam nie działało i 10 USD oddali bez kwękania, no i drobiazg za 4usd przepadł - dosłali drugi. Więc ja generalnie pozytywnie bo i AliExpress i eBay daje ubezpieczenie i jak coś nie tak to można dochodzić. Jedyna obawa żeby to był oryginał ale już sporo kupujących pozytywnie oceniło i generalnie maja 1300+ pozytywów więc spróbowałem. Zobaczymy. Będzie zabawa, będzie gra. Lubię czasem coś podłubać.

Na AliExpress są furutecha fajne kable zasilające z metra i gotowce jakby ktoś szukał choć choć furutechowskich i wbt wtyków jak na lekarstwo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione. Jakby ktoś szukał to tu taniej :

Furutech FP-201 (G) Pure copper GOLD Plated Speaker Cable Y Spade Terminal https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fulk%2Fitm%2F253597289641

A takie pytanko w temacie kablowym choć nie intekonekty.

Sprzed mam zasilany przez listwę która zabezpiecza przed przepięciami itp kable zasilające pomiędzy listwa a sprzętem mam jakieś lepsze niz stokowe PC ale zastanawiam się czy nie wymienić kabla gniazdko - listwa ? Co myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to jest tak: im bliżej podstawowych przedmiotów jak odtwarzacze, czy wzmacniacze tym znaczenie kabli jest istotniejsze, ale ostatecznie kabel od gniazdka ściennego do listwy nie jest aż tak bardzo daleko... Prawda?

Jakiego Furutecha namierzyłeś i gdzie? (uwaga na podróbki! Na przykład wtyczki muszę mieś trójwymiarowe napisy na czole wtyków podobne do tych jak na zdjęciu)

FI-28_G__FI-28MG-sml.thumb.jpg.c3886ff9125de7e85e9e8ebaf8ec5826.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ten kabel ma tylko nazwę Furutecha wypisaną na izolatorze ale przypuszczam, że Furutechem nie jest. 

Najpewniej się kupuje u dystrybutora. Nie da się zrobić kabla Furutecha  FP-314Ag taniej niż 700/1000 zł (z porządnymi wtyczkami za 195 zł szt. cena zależna od dł. kabla) jeśli je odliczyć to sam kabel dl 1,5 powinien kosztować  min 350 zł.... Nawet licząc 50% zysku dla dystrybutora to nijak nie da się sprzedawać za 20 $ od 1m... Z darmową przesyłką... Chińczycy dopłacają do interesu?

Sprawdź tu: http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=gnwtzas&of=8 
Furutech FP-314Ag z najtańszymi wtyczkami Furutecha FI-11Cu to koszt 760zł . Nie sądzę by można było taniej gdzieś kupić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, bardzo mi przykro, że przewody kosztują tyle ile kosztują. Nie mam zaufania do sklepu, który wszystko (!) sprzedaje za 1/3 ceny... Bardzo to podejrzane. NIE OBNIŻAJ LOTÓW, bo to też sensu nie ma. A nie lepiej spokojnie dozbierać pieniądze? Dłużej będzie ale pewniej... 

Zresztą zaraz coś wymyślimy.... 
Okablowanie zasilające Furutech FP-314Ag 90 zł za 1/2 m  (3*90=270 zl), wtyczki- 2* Furutech FI-11 Cu = 380 zł... w sumie daje 650 zł... Trochę oszczędności jest (linki nizej)
Kupując wtyczki (dobre) Wattgate 360 Evo i Wattgate 320 Evo oszczędzamy dalsze 70 zl.... Ile wynosi w tym układzie koszt kompletnego kabla (bez przesyłki)? 580 zł... + przesyłka, to w sumie jakieś 600 zł....
O 10 zł taniej można z użyciem wtyczek (ja je cenię bardzo) IeGO 8055.  Jeszcze taniej można używając wtyczki Wattgate 360i Wattgate 320i po 115 zł (jednak słabszych niż te, które wymieniłem wcześniej)... Wtedy zejdziemy do  500 zl bez przesyłki. 

 

Kabel:   https://avcorp.pl/product-pol-2232-DIY-Furutech-FP-314Ag-II-na-mtery-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMI-cTelJXm3AIVCqsYCh18DwO9EAYYAiABEgJrOvD_BwE

Wtyczki:   https://dc-components.eu/gniazda-i-wtyki-zasilajace-na-kabel-c-35.html

 

P.S. Podliczyłem ile kosztowałby zakup (nie wiadomo czy rzetelnych produktów) w sklepie AliExpres- 30$ kabel + 80$ wtyczki, co daje w efekcie 110$. Czyli- 440 zł

Na pewno, warto ryzykować?!

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Ja dla czystego "fanu" kupiłem wtyczki "oyiade" na aliexpres. Ale z założeniem że jest to podróbka.

Wyszło tanio , kable zrobione - mam teraz takie które "wyglądają na audiofilskie" ;)

Jakością fizyczną tych wtyczek które kupiłem, zdziwiłem się mocno, bo jest naprawdę dobrze. Na 100% lepiej siedzą w gniazdach niż oryginalne dodawane przez producenta. Teraz jest ciężko stwierdzić czy to co produkowane jest "na serio" dla danej firmy to jest zupełnie co innego niż podróbka. 95% tych "audiodynksów' produkowana jest w chinach  :)

Natomiast w sytuacji gdy wierzysz że kabel zasilający "ma pomóc" w uzyskaniu lepszego dźwięku - lepiej kupować w sprawdzonych źródłach. Nawet jeżeli zapłacisz o te 20% więcej.

W ogóle z podróbkami jest problem i czasem ciężko rozpoznać

Ja mam teraz coś takiego - (licytuję)

https://allegro.pl/allan-taylor-color-to-the-moon-stockfish-xrcd-i7497648568.html

Ale z tyłu głowy mam to że w chinach sprzedają za 3-4 dolary - jakość nei będzie taka sama na 100%

Ale jak rozpoznać czy to co licytuję jest prawdziwym produktem?

@wpszoniak ?

tym bardziej że na firmowej stronie nie istnieje taka wersja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

1. Jakością fizyczną tych wtyczek które kupiłem, zdziwiłem się mocno, bo jest naprawdę dobrze. Na 100% lepiej siedzą w gniazdach niż oryginalne dodawane przez producenta. Teraz jest ciężko stwierdzić czy to co produkowane jest "na serio" dla danej firmy to jest zupełnie co innego niż podróbka. 95% tych "audiodynksów' produkowana jest w Chinach 

2. Natomiast w sytuacji gdy wierzysz że kabel zasilający "ma pomóc" w uzyskaniu lepszego dźwięku ...

3. W ogóle z podróbkami jest problem i czasem ciężko rozpoznać

4. Ale jak rozpoznać czy to co licytuję jest prawdziwym produktem?

Ad 1)  Ani mechanicznie ani dźwiękowo podróbki nawet nie zbliżają się do oryginałów
Porównywałem to wiem.

Ad 2) Tu wiara nie ma nic do "roboty". Jeśli nie słyszysz różnicy to nie płać więcej niż 10 zł za wtyczkę.

Ad 3) Więcej o tym tu: logo_blog_wp_2.jpg.14972e3fc082481e29075478f18e5729.jpg

Ad 4) Nie musisz rozpoznawać. Ja Ci podpowiem- To nie podróbka. 
A tak na poważniej- podróbek należy podejrzewać wśród płyt najpopularniejszych- The Beatles, Pink Floyd, The Rolling Stones  itp Są gatunki, które nie są opłacalne dla oszustów, na przykład: klasyka i jazz. Poza tym jeśli (dla przykładu) The Beatles sprzedają Rosjanie, Litwini, Estończycy (itp) w podobnej cenie  to raczej należy się spodziewać oszustwa. A po odebraniu paczki sprawdź jak w instrukcji tu: logo_blog_wp_2.jpg.14972e3fc082481e29075478f18e5729.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Po prostu byłeś bardzo skrupulatny, sprawdziłeś i  jeśli nie ma na liście takiego tytułu to jest to wydanie podejrzane (może być też tak, że już nie jest w katalogu, bo np nakład został wyczerpany, ale tu pewności nie mam, bo tez nie znam zwyczajów tej firmy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarcinBest napisał:

Damian bujaj się … w fotelu. tylk żeby nie zaskrzypiał bo ze strachu podskoczysz, ze to nowe wtyczki :)

Hi hi hi.... Jeśli to wtyczki podróbki to raczej ten piękny fotel skrzypić nie musi, bo wtyczki rzeczywiście mogą to zrobić doskonalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze niema co się silić na oryginalne widły Furutecha, bo takie akcesoria mają pomijalny wpływ na dźwięk. Ważne żeby były dobrze wykonane. Innym rozwiązaniem na ciężkie i sztywne kable są wtyki bananowe z wyprowadzeniem przewodu na bok. Jaszcze inne wyjście to pobawić się w uformowanie z końcówek przewodu z użyciem lutu cynowego z nich samych wideł młotkiem na kowadełku. Można też zrobić końcówkę przewodu odpowiednio dopasowaną do umieszczenia w zacisku głośnikowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

takie akcesoria mają pomijalny wpływ na dźwięk. Ważne żeby były dobrze wykonane.

@MobyDick, jesteś w błędzie i to bardzo poważnym. Chińskie podróbki wprowadzają duże podbarwienia. Wtyczki z najwyższej półki (NCF) to niebo a ziemia w stosunku do najtańszych i to nie podróbek, a najtańszych Furutechów.  Mam Demiurga na wtykach FI-28/38, a produkowany Demiurg jest na wtykach FI-E50 NCF... Sądzisz, że różnic nie ma? Są! A to, że dla jednych pomijalne a dla drugich zasadnicze to juz zupełnie inna kwestia dyskusyjna. W każdym razie, uważam za wielką omyłkę wmawianie tu, że podróbki są tyleż warte co i oryginały!

Dam jeszcze inny przykład:

ffb90.jpeg.fc39e25cf0114b68e97e5a8a3062d3bf.jpeg

Jak myślisz, czemu tu Furutecha firma Verictum zastosowała, a nie taniego Oyaide?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam do kupowanie podróbek. Po prostu można kupić coś zupełnie innej marki co jest tańsze. I rozumiem że samo brzmienie słowa Furutech zdecydowanie zmienia brzmienie na dużo doskonalsze :) . To wszystko zależy od stanu umysłu. Jedni słyszą dzianie pastylek akuku a inni nie. Jedni widzą wszędzie białe myszki a inni nie. Dlatego serdecznie polecam wtyki Furutech fanom tej marki. Na pewno trudno im cokolwiek zarzucić i zapewne należą do najlepszych. W większości przypadków może być lepiej bez żadnych elementów pośredniczących.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Ja nikogo nie namawiam do kupowanie podróbek. Po prostu można kupić coś zupełnie innej marki co jest tańsze. I rozumiem że samo brzmienie słowa Furutech zdecydowanie zmienia brzmienie na dużo doskonalsze :) .

To wszystko zależy od stanu umysłu. Jedni słyszą dzianie pastylek akuku a inni nie. Jedni widzą wszędzie białe myszki a inni nie. 

No OK, teraz rozumiem inaczej Twoją wypowiedź. Oczywiście można znaleźć tańsze (niestety niezbyt dużo) odpowiedniki. Ja lubię produkty IeGo.
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to naprawdę wolę już nawet jej nie komentować... Znasz moje zdanie.

P.S. Nasze opinie nie zmieniają jednego- Furutech FI E50 NCF to niedoscigły wzorzec na dziś. Nie do przebicia. Nie znam takiego producenta, czy dystrybutora, który odważyłby sie temu zaprzeczyć.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...