Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu stereo


MARCIN NICRAMBOSS

Recommended Posts

Witam serdecznie 

 

1. kwota, myślę że kolumny do 1000 zł oraz amplituner tez 1000 zł oczywiście +- 

2. Raczej nowy, ale nie pogardzę uzywanym

3. pokój to ok 18m2 połowa pokoju ma skośny sufit

4. Mam taki plan że jak kolumny nie bedą wyrabiały z bassem to planuję kupno subwoofera aktywnego

5. Co do amplitunera chcę zeby miał bluetooth, no radio to wiadomo mile widziany dab+, wyjscie na subwoofer aktywny

6. Jestem z okolic białegostoku

Z przeglądania internetu znalazłem następujące kolumny: STX F-200 N, STX F-140 N, MAGNAT Monitor Supreme 1002

I dwa pytania: Dlaczego jest tak wiele kolumn 100-200w a amplitunery wzmacniacze maja najczesciej tylko 45,60. 100, nie rozumiem tego jedni piszą ze wzmacniacz ma byc wiekszej mocy jedni ze moc nie ma znaczenia, inni że niektóre są wysokopradowe i cos tam cos tam. Drugie pytanie czy będe mógł korzystac z maksymalnej mocy kolumn i wzmacniacza przez dłuższy czas bo niektorzy pisali ze tak nie mozna

 

Pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie mają mocy. Jest to informacja jaką maksymalną moc mogą przyjąć. Kolejna rzecz to impedancja wyrażona w omach. Trzeba zwracać na to uwagę. Kolumny najczęściej występują w dwóch "wersjach" 4 i 8 omów. Nie wszystkie wzmacniacze obsługują 4 omy. Na to też patrz.

Dalej efektywność kolumn, im większa tym mniej wydajny prądowo wzmacniacz potrzebny, czyli mniejszej mocy. Efektywność wyrażona jest w decybelach ( dB). Kolumny o wysokiej efektywności mają od około 88 dB w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tak niskim budżecie nie będziemy mogli przebierać więc myślę że Onkyo TX-8220 będzie jedynym słusznym wyborem ze względu na Pana potrzeby. Co do kolumn proponowałbym -Pylon Audio Pearl Monitor, Indiana Line Nota 250X czy Heco Aurora 300 każda z wcześniej wymienionych ma swój charakter i indywidualne brzmienie ale wszystkie fajnie wkomponują się w zestawie. Zapraszam na odsłuch.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli proponuje pan podstawkowe? sklep rms.pl tez mi proponuje podstawkowe, ale chciałbym potęge basu to wystarczą te male kolumny podstawkowe?

do pabianic na odsłuch to trochę daleko bo ponad 300km chyba pozamawiam i pozwracam najwyżej :P

 

Edytowano przez MARCIN NICRAMBOSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość pomieszczenia jest na tyle mała że monitory spokojnie sobie poradzą a jeśli chodzi o bas to sam Pan napisał że chce podłączyć subwoofer więc problem rozwiązany.

Oczywiście jeśli lubi Pan dźwięk z dominacją basu to oczywiście w podłogowych kolumnach znajdziemy go więcej ale przy niskim budżecie lepiej kupić przyzwoite monitory niż kiepskie podłogówki.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie pisałem do rms to powiedzieli ze dobre suby od 2000 wiec... dla mnie to kosmiczna cena, widzialem suby z 30 cm glosnikiem za 500zł wiec nie wiem czym to sie różni, kolumny podłogowe też się nadadzą? rms powiedział ze dziwek bedzie sie dusił czy cos takiego, juz sam nie wiem jakie kolumny kupić :P

zaproponowano mi Polk Audio Signature S20 co myślicie? podobno mają taki bass ze nie trzeba aktywnego

Edytowano przez MARCIN NICRAMBOSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te kolumny  Polk Audio Signature S20 to nie jest dobra klasa? to jakie uzywane bo tyle tego jest ze nie wiadomo co wybrać i ja nie wiem czy to dobra klasa, i muszą to być jakieś duże podstawkowe tak? 

znalazłem np takie: Castle Knight 2 , Dali Zensor 3 , electrino 250 kazde na olx

 

Edytowano przez MARCIN NICRAMBOSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 3.08.2018 o 08:51, S4Home napisał:

Prawdę mówiąc nigdy ich nie używałem, nie testowałem pod kątem stereo. Więc nie wiem.

Do 18 m na pierwszym system szedł bym jednak w małe podłogowki. Chodź!! Jeśli sprawdzisz i jednak to będzie twoje granie to ja temu tylko będę przyklaskiwal.

Też byłem kiedyś szalencem i wstawiłem duże kolumny do małych pomieszczeń:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...