Skocz do zawartości

Pomóżcie który amplituner wybrać Onkyo czy Cambridge


nowy55555

Recommended Posts

Witam chciałbym zakupić zestaw do sluchania muzyki i filmów z czasem do rozbudowy na 5.0 lub 5.1.Jakie Kolumny przednie i amplituner doradzacię ,muzyka różna. Ktoś mi doradził  Onkyo TX-RZ830 i do tego KEF Q950 co oty zestawieniu powiecie. No jeszcze sam się nakręciłem na  amplituner Cambridge CXR120. Napiszcie który byście mi doradzili . Dzięki i czekam na odpowied

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dwie dobre propozycje amplitunerów oraz świetne kolumny. Czy jednak jest to najlepszy zestaw dla Ciebie, zależy od wielu czynników. Podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie (jasne, ostre, ciepłe, miękkie, dynamiczne, ...).

Bardzo ogólnie Onkyo to świetna kinówka z mocnym, szybkim, bardzo dokładnym, detalicznym dźwiękiem. Cambridge Audio to bardziej spokojniejszy charakter z lepszym wypełnieniem, plastyką. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, warto jeszcze spojrzeć na ofertę amplitunerów Anthem oraz Marantz.

Czekam na szczegóły, już teraz serdecznie zapraszam na odsłuchy poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za napisanie. Pomieszczenie mam jakieś 35m kwadratowych i z jednej strony otwarte na jadalnię i kuchnie kolejne 30m, glosniki między sobą 2metry i kanapa odstawiona jakieś 3,5metra.Muzyka będzie różna od klasycznej po trance, klubowa różna i częściowo ogladanie filmow, i chciałbym odczucie dobrego basu i dobry wokal.   

No jakoś się nakręciłem na te dwa rodzaje amplitunerów słuchałem Marantz i jakoś inaczej tamte dwa Cambridge i Onkyo jakoś lepiej grały.  Słyszałem KEF q950 z Onkyo ale nie z Cambridge

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zgadzam się z kolegami. Oba amplitunery są na prawdę dobre. Onkyo uznał bym za deczko bardziej kinowe. Z kalibracja. Z kolei Cambridge jej nie ma wszystko trzeba ustawiać manualnie, ale granie w stereo będzie deczko lepsze. Kolumny bym zostawił. Kef950 to modele które zostaną uciagniete przez oba modele a są dobrym połączeniem kina z muzyką. 

Mogę ci podesłać na testy jak chcesz. Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego niemoge się zdecydować który wybrać chciałby usłyszeć coś  który będzie lepszy. Słyszałem że Cambridge już nie produkują i to jest straży sprzęt i czy wyrazie czego nie będzie problemu z serwisem jak ta firma się wycofuje z produkcji amplitunerów?  a Onkyo wyszedł tydzień temu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się wycofują? Tego nie wiem. Może po psortu będzie nowy model. Nie wiem ciężko powiedzieć. Cambridge stawiał na przekaz mocny, klarowny. Trochę pod kątem stereo gdzie się specjalizował. 

Onkyo typowe amolitunerze kina. I moj głos także oddaje na niego. Pre out jest i zawsze w razie braku mocy możesz podłączyć końcówkę. A jednak obsługa, funkcjonalność to w amplitunerach ważne. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

 

Onkyo typowe amolitunerze kina. I moj głos także oddaje na niego.

K... Tak myslalem. Jak pytałem wcześniej na forum co kupic. Yamaha 683czy onkyo 676 do kina.  To s4home zaproponowal y683. Sklep q21 zapropomowal z kolei onkyo. S4home posiadal jeden model zwrotny i sprzedal mi go taniej. Pewnie i tak by go sprzedal bo wieze, ze ma dobra sprzedaz. Ale oczekiwalem tego ja, ze otrzymam szczera odpowiedz. Czuje sie oszukany po czesci. Teraz wybralbym onkyo. Dlugo sie zastanawialem, ze onkyo bylo chyba lepsze jednak zostawilem yamaha poniewaz dostalem dobra cene i nie chcialem juz zwracac. Prosilbym o wyjasnienie s4home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy Onkyo fajnie no,na początek będę miał dwa głośniki KEF q950 i pewnie był by lepszy Cambridge bo w sterowniki jest lepszy ale nie koniecznie z KEF bo słyszałem.ze Anglik z Anglikiem średnio gra w tym połączeniu. I słuchałem wczoraj i właśnie średnio ale Cambridge z Dali Optokon 6 super a KEF właśnie z Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2018 o 09:55, modelarz01 napisał:

K... Tak myslalem. Jak pytałem wcześniej na forum co kupic. Yamaha 683czy onkyo 676 do kina.  To s4home zaproponowal y683. Sklep q21 zapropomowal z kolei onkyo. S4home posiadal jeden model zwrotny i sprzedal mi go taniej. Pewnie i tak by go sprzedal bo wieze, ze ma dobra sprzedaz. Ale oczekiwalem tego ja, ze otrzymam szczera odpowiedz. Czuje sie oszukany po czesci. Teraz wybralbym onkyo. Dlugo sie zastanawialem, ze onkyo bylo chyba lepsze jednak zostawilem yamaha poniewaz dostalem dobra cene i nie chcialem juz zwracac. Prosilbym o wyjasnienie s4home

Kolego !! Zastanów się o czym piszesz.

Ty się zastanawiałeś między 676 a 683 a tu koledze doradzamy między Cambridge 120 a Onkyo rz830 i do tego była moja wypowiedź. 

Proszę nie wyciągaj z środka tematu cytatu skoro nie wiesz o czym mówimy. 

Druga sprawa przy każdym przy każdym wątku pisze o możliwości wypożyczenia sprzętu! Tak aby wszyscy mogli wybrać samemu. A ty mi mówisz że czujesz się oszukany. 

Powiem tak. Jest mi mega przykro jeśli tak uważasz. Bo co jak co ale do "oszustwa" to jestem daleko. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2018 o 08:34, S4Home napisał:

Onkyo uznał bym za deczko bardziej kinowe. Z kalibracja. Z kolei Cambridge jej nie ma wszystko trzeba ustawiać manualnie, ale granie w stereo będzie deczko lepsze. 

 

Jezeli Cambridge nie posiada kalibracji, to z automatu odrzucilbym ten amplituner. Dlaczego? Bo zam nie ustawisz, a wezwac profesjonaliste to ceny od 500zl.

W dodatku rozumiem ze sprzet bedzie w salonie, tym bardziej kalibracja potrzebna. 

 

Na dzien dzisienszy nie wyobrazam sobie zakupu avr bez kalibracji w mojej salce. Nawet spokoju mi nie daje czy nie kupic kalibracji DSP z Dirac fo subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdmi on ArcNo już mam sprzęt u siebie Onkyo 830 i KEF q950 i włączyłem albo do końca nie umie ustawić albo dziwna sprawa bo nie słyszę basu tylko gdzie w rogu pokoju, ale na kanapie niecałe 3,5metra od kolumn  prawie nic. No i wyskakuje mi komunikat że niemoge się połączyć z HDMI archiwum a tv mam Samsunga UE46ES8000 zakupiony jakieś 5lat temu a na wyjściu z jednym z tv jest napisane HDMI on ArcNo pomóżcie czy jakoś można to ustawić itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa niemoge ustawić i nie działa mi głos z Tv na kolumnach podłączonych do amplitunera. A podłączyłem kabel HDMI arc  pod prawidłowe wyjście w amplitunerz pod  (HDMI lut sub) ,i do tv i też pod wyjście HDMI 2 in arc i nic. Kable jest kierunkowy i skierował go z amplitunera do tv, i w jedną stronę działa bo na tv widzę meni amplitunera, dvd podłączone do amplitunera i też jest obraz na tv a dźwięk na kolumnach.  A może napisali stylu w tv że jest arc a naprawdę nią bo w  opcji tv nie mogę znaleźć by przełączyć. Mój model tv to UE46ES8000 kupił gdzieś w 2013roku. Pomóżcie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nowy55555 napisał:

Kolejna sprawa niemoge ustawić i nie działa mi głos z Tv na kolumnach podłączonych do amplitunera. A podłączyłem kabel HDMI arc  pod prawidłowe wyjście w amplitunerz pod  (HDMI lut sub) ,i do tv i też pod wyjście HDMI 2 in arc i nic. Kable jest kierunkowy i skierował go z amplitunera do tv, i w jedną stronę działa bo na tv widzę meni amplitunera...

Kabel HDMI masz dwukierunkowy - czy to jakiś starszy model?

Sprawdź na innym kablu HDMI...

A jeśli nadal nie będzie działało poprawnie - to radzę w takiej sytuacji po prostu kupić kabel optyczny i połączyć wyjście w TV z wejściem optycznym w amplitunerze. Koszt nieduży, a pozbędziesz się problemu.

Pozdrawiam
PS. Popraw proszę błędy ortograficzne i stylistyczne... ("lut sub", "meni" ...) bo ciężko się to czyta :3_grin:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...