Skocz do zawartości

Pomóżcie który amplituner wybrać Onkyo czy Cambridge


nowy55555

Recommended Posts

Witam  s4Home a niby dlaczego nie wrożysz przyszlosci? Co jest nie tak powiecie może coś zmienię by grało dłużej. No ja używam tak godzinkę może 2 dziennie jak jestem  w domu. Złe połączenie Onkyo i kef q950 czy chodzi o cos innego

Chodzi raczej o to iż ampli jest za bardzo zabudowane. Sprzęt jest ładny, po co go ukrywać? Daj go na blat szafki.  

 

 

Ale mogę się mylić i nie w tym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rgomezik napisał:

Ale mogę się mylić i nie w tym problem.

zdecydowanie w tym problem.

Upychając ampli w taką wnękę na styk, to jak proszenie się o kłopoty. Obawiam się, że nawet wywalenie pleców na całej powierzchni tej wnęki (gdyby autor uparł się, żeby go tam i tak trzymać) nie wiele mogłoby wnieść do poprawy cyrkulacji. Zdecydowanie na szafkę z nim ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi.

To mam tylko jedną prośbę do ciebie. Jak padnie płytka HDMI lub układ zasilające to nie pisz proszę nigdzie na forum jakie to Onkyo jest złe bo mi HDMI padło. Bo zostałeś przed tym ostrzeżony. 

Mi to obojętne. Nie ja prowadzę serwis i to nie mój hajs. To tylko darmowa dobra rada. 

?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nowy55555 napisał:

Acha mówicie aż taki może być problem coś tam pokabinuje wytnę plecy nawiercenie dziury by od dołu też była cyrkulacja powietrza. Dzięki za porade

Tak się nie da.

Ewent. jak wyciągniesz tą półeczkę u góry i sprzęt z niej (nie wiem co to DVD?,laptop?). Oraz z tyłu nie będzie pleców całkowicie.  To maksymalnie do 2h przy niedużej głośności jeszcze może z tego coś będzie (przy temp. pokojowej normalnej). A jeśli nie:

To wyciągnij amplituner i postaw w otwartej przestrzeni.

Niedawno miałem taki problem z odtwarzaczem dune solo. Działał mi przez długi czas bardzo dobrze. Postawiłem go na amplitunerze - nieświadomie. Amplituner często był jedynie ciepły. Wszystko ładnie chodziło aż do momentu kiedy filmy zaczynały mi się ciąć i zawieszać. Dziwiłem się o co chodzi. Zorientowałem się szybko ,że amplituner się nagrzewa i ciepło z niego wędruje do odtwarzacza, a ten też rozgrzany i stąd te problemy. Odtwarzacz dune solo odłożyłem na podłogę i od tej pory jest perfekt. A też tak myślałem jak ty - "żeby było ładnie". Tylko ja to robiłem nieświadomie i mi nikt nie powiedział ,że nie tędy droga :)

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze onkyo 830 w standardzie jest ustawiiny na 6ohm a nie jak kiedys na 8ohm (denon i marantz dalej sa ustawiane na 8ohm). Wiec zdecydowanie mniej powinien sie grzac. 

 

Wywal plecy z szafki i powinno byc w miare ok. Dla bezpieczenstwa wlacz film i postaw termometr na ampli. Jak bedzie powyzej 50 stopni to wypadaloby cos zrobic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolo2 napisał:

Wywal plecy z szafki i powinno byc w miare ok. Dla bezpieczenstwa wlacz film i postaw termometr na ampli. Jak bedzie powyzej 50 stopni to wypadaloby cos zrobic. 

Tak tylko zależy wszystko od pory roku/pogody. A jak będzie temperatura zewn. 35stopni. a wew.30stopni to pomiary musiałby powtórzyć :)  albo nie włączać sprzętu w upalne dni :)

Jeszcze jeśli lubisz otwierać okna w upalne dni w dzień to temperatura zewnętrzna będzie taka sama jak wewn,

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...