Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chcę kupić listwę Tomanka- model TAP8 z dwoma gniazdami DC-Blocker. ( 6 gniazd z filtrami Schaffnera).

Mam pytanie-co dają gniazda DC-Blocker ( co mogę pod nie podłączyć ) ?

Jest opcja zamówienia ( 6 gniazd ) bez filtrów .

Lepiej z filtrami czy bez i co one dają ?

Pozdrawiam i czekam na odp.

Napiszę jeszcze prościej- czy obojętnie pod jakie gniazdo podłączę wzmacniacz i CDka ? Nie ma żadnej różnicy miedzy filtrowanymi a NIEfiltrowanymi no i miedzy DC-Blockerami.

To może kupie za 20 zł sieciówkę w Media Expert i 780zł w kieszeni jak nie ma różnicy?

Pytam przecież czym się różnia poszczególne gniazda i co mi da podłączenie do jednego ,drugiego i trzeciego...NIC ?

19 minut temu, misiek x napisał:

Napiszę jeszcze prościej- czy obojętnie pod jakie gniazdo podłączę wzmacniacz i CDka ? Nie ma żadnej różnicy miedzy filtrowanymi a NIEfiltrowanymi no i miedzy DC-Blockerami.

To może kupie za 20 zł sieciówkę w Media Expert i 780zł w kieszeni jak nie ma różnicy?

Pytam przecież czym się różnia poszczególne gniazda i co mi da podłączenie do jednego ,drugiego i trzeciego...NIC ?

Tak jak @audiowit zawyrokował. Jeśli filtrować to na pewno nie wzmacniacze (choć najlepiej nie filtrować w ogóle niczego wg mnie, co nie znaczy- kup listwę z "MediaExpert"). Są i tacy ortodoksyjni audiofile, którzy włączają wzmacniacze bezpośrednio do gniazdek ściennych (niestety jest to gorsza opcja niż porządna listwa (powtarzam- PORZĄDNA).

Zamiast o filtry lepiej poprosić pana Tomanka o zastosowanie dobrych furutechowych gniazd!

Edytowano przez wpszoniak

Dziękuje audiowit i wpszoniak. Czyli z tego co rozumiem jeżeli Tomanek w standardzie proponuje 6 gniazd filtrowanych ( z mozliwością korekt) to zamówić np. 2 gniazda filtrowane i 4 niefiltrowane. A co podpinamy pod DC-Blockery...do czego one są przeznaczone ?

Tomanek to taka podstawowa listwa. Zeczywiscie tak jak napisał Wpszoniak najlepiej nie filtrować. Ale pożądna listwa to juz wiekszy wydatek. Zakladam, ze nie chcesz wydawać wiecej niz 600zł.

Dc blockery nie są Ci potrzebne jesli nie masz artefaktow w postaci brumow, przydzwiekow itd...

audiowit ,mogę wydać trochę więcej ,ale powiedzmy do 1500zł....a będzie tam podłączony najprawdopodobniej Sansui alpha 907 tylko jeszcze nie wiem która :D

może jakieś propozycje ? ( w cenie do 1500)

@misiek x ale 907 to zasadniczo są na 100 v - Japonia. Nie potrzebujesz listwy tylko trafo.

U mnie w zestawie podpiętym do listwy Tomanka, wzmacniacz, tuner są w gniazdach filtrowanych, a cd i transformatorek do Daca w tych z DCblokerem. Bloker usuwa zakłócenia sieciowe. Filtry jedynie separują gniazda od siebie.

Pboczek,dziękuje ale w takim razie trafo gdzie mam podłączyć jeżeli nie do listwy Tomanka lub innej ? Bezpośrednio do gniazdka w ścianie, a gdzie reszta systemu ?

Listwa chyba potrzebna żeby dało radę wszysko podłączyć ?

Trafo do sciany. Ja bym Ci polecił listwę od swojego kolegi, ktory ma firmę robiacą kable zasilające i listwy.

Kolega z sansui kupił od niego listwę jednoczesnie wyrzucajac z systemu Tomanka.

Nie szkoda Ci 1500 zł. Nie lepiej dorzucić do 907 i poźniej mysleć o listwie?

szkoda fakt, na 907 mam odłożone, ...tylko muszę ich posłuchać i wtedy podejmę decyzję KTÓRA

A kolega ile sobie ceni za taka listwę ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się