Skocz do zawartości

jaki zestaw kupić


skoczo

Recommended Posts

Hej,

Zastanawiam się nad kupnem zestawu do słuchania muzyki i czasami do oglądania filmów. Zastanawiam się nad czymś takim https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X2500H___SP706___SP206___SP506___AS_84_2_SC

Co myślicie o marce denon i czy w tej cenie można kupić coś lepszego? A może nawet da się zejść z ceny? Podoba mi się funkcja multiroom dla sygnału audio. Nie jestem audiofilem ale chcę kupić zestaw na którym będę mógł posłuchać muzyki(aktualnie słucham na głośnikach creative). W zasadzie wydaje mi się że wystarczył by mi zestaw 2 głośników + wzmaczniacz i funkcja multiroom ale nie wiem czy jest coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony stereo powinno wystarczyć tylko są dwa ale:

- raczej w stereo nie będzie opcji multiroom audio jak w denonie 2500

- chcę kupić sprzęt na lata i może tak się zdarzyć że zacznę oglądać filmy(dziecko dorośnie :) )

 Wolał bym jednak coś nowego i z gwarancją

Edytowano przez skoczo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jak wolisz. Jak chcesz stereo to doradze stereo jak kino to doradze kino.

Ten zestaw jest dobry. W dobrej cenie ale chyba szukał bym deczko czegoś innego. Canton w połączeniu z denonem i to amplitunerem ma tendencję do buczenia na dole. Jego bas jest spory, czasem zbytnio i przez to mało kontrolowany. 

Góra jest dobra, wyraźną, z nutką agresji. Ale ten dół. W podobnej cenie dostaniesz quantum 725 który tego problemu nie ma. Lub elac f6 nieco bardziej spokojne kolumny o potężnym ale kontrolowanym basie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skoczo ależ oczywiście, że w stereo będzie opcja multiroom. Po prostu Denon ma to tylko w KD.

Dla przykładu Yamaha R-N803D, amplituner stereofoniczny z multiroomem MusicCast od Yamahy, który brzmieniowo rozłoży na łopatki tego Denona. A co do kolumn, zalezy ile masz m2 do nagłośnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale multi room jest wtedy oparty o głośniki musiccast. A one są takie sobie. W przypadku amplitunera KD, można pociągnąć po prodtu kable do innego pomieszczenia. Znacznie lepiej. 

Ale fakt faktem, kolega musi zdecydować co chce mieć w tym pierwszym, głównym pomieszczeniu. A resztę dopasować pod to.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...