Skocz do zawartości

Przejście z Amplitunera KD na wzmacniacz stereo


Wojtek555

Recommended Posts

Witajcie,

 

Obecnie posiadam zestaw Denon AVR-x2100w + 2x Dali Zensor 7, z którego jestem zadowolony. Czytając fora i słuchając opinii wszędzie można przeczytać ze wzmacniacz stereo zawsze będzie lepiej grać niż ampli kd, dlatego chciałbym rozważyć zmianę jeśli rzeczywiście warto.

 

 

1. Jestem pewny że chcę system stereo i nie planuję rozbudowy w przyszłości do kina domowego

2. Potrzebuję żeby ten system połączony z TV także obsługiwał PS4/dekoder TV. Nie potrzebuję dodatkowego odtwarzacza CD - używać będę ewentualnie do tego PS4 na filmy. Nie słucham muzyki na płytach

3. Istotną kwestią jest streaming muzyki z urządzeń mobilnych w tym iOS (Spotify, Youtube)

4. Pomieszczenie Salon 25m2 + kuchnia 7,7m2

5. Muzyka bardzo szeroko, z przewagą klubowej, house, hip hop. Chciałbym, aby ta dobra jakość dźwięku już była słyszalna juz od niskiego volume - czysto i głęboko. Rzadko będę ten sprzęt słuchać bardzo głośno. Zaznaczam, że nie jestem żadnym audiofilem

5. Kwota na total do wydania wydania ustalmy 6k pln. Najlepiej sprzęt nowy, ale też ewentualnie będę rozważać używki

6. Nie chcę mieć miliona urządzeń i kabli. Musi to wyglądać estetycznie w nowoczesnym pomieszczeniu. Raczej większość będzie schowana.

 

Gorąca prośba o propozycję urządzeń i jak to wszystko ze sobą połączyć. Oczywiście teraz chcę zbadać temat i będę próbował w przyszłości na odsłuchach.

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

W tej cenie masz albo inaczej za połowę tej ceny masz yamahe rn803. 

Będzie to grało lepiej, znacznie lepiej, ale nie na budżet który masz. Prawdę mówiąc w tej cenie poszedł bym jednak w urządzenia dzielone jak atoll in100 + Cambridge dac100 + Yamaha wxad10. 

Ale jeśli chcesz mieć wszystko w jednym to polecam Nad 368 z modułem bluos. Montujemy go od razu to nie ma problemu dla ciebie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przedstawione propozycje.

Zastanawia mnie teraz tylko w jaki sposób łączyć te wszystkie sprzęty w tych 2 opcjach. Przepraszam ze pytam o tak podstawowe rzeczy, ale dopiero się uczę w temacie i chciałbym zrozumieć.

1. Bardzo ciekawa ta Yamaha i napewno ją sprawdzę. Czy w tej opcji łączymy ps4 i dekoder po hdmi do TV, a później optycznym do amplitunera? Tutaj nie potrzeba dodatkowo dac?

2. Tutaj także ps4 i dekoder hdmi do TV a stamtąd do dac optycznym -> RCA do wzmacniacza i dalej na kolumny. Jak i do czego podłączyć ten WXAD-10 ?

3. Jak ma się do powyższego taki Denon PMA-1600NE, bądź używany hegel h80/90?

4.Przypominam, ze cały czas myślimy o pozostawieniu kolumn dali Zensor 7. Czy niektóre z powyższych rozważań nie są ewentualnie za mocne/dobre jak na moje kolumny?

Będę wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie wątpliwości.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak zwykle bywa jest kilka rozwiązań i amplituner stereo będzie jednym z nich ale dźwiękowo  można zrobić lepsze zestawienia. Dobry wzmacniacz a takie już wcześniej wymieniłeś zagrają jeszcze lepiej z większym rozmachem itd. Oczywiście warto przed zakupem porównać, posłuchać to wzmacniacze, które dla wielu osób są wyznacznikiem jakości i posłużą wiele lat. W takim zestawieniu będą mniejsze możliwości strumieniowania muzyki więc warto dodatkowo wyposażyć się w odtwarzacz strumieniowy np. wspomniana wcześniej Yamaha WXAD10, Denon DNP-730AE czy Onkyo NS-6130 jest tego cała masa więc na pewno coś znajdziesz odpowiedniego dla siebie. Wracając do wzmacniaczy będziesz potrzebował takie, które mają wejścia cyfrowe - optyczne (Denon, Hegel), bądź bez takich wejść ale wtedy takie wejście będzie musiał posiadać odtwarzacz strumieniowy taki jak np. Marantz NA 6005 i wtedy możemy podłączyć taki odtwarzacz do wielu innych wzmacniaczy np. Audiolab 8300A, Atoll IN100SE itd. Konsolę, tuner tv czy inne urządzenia podłączamy bezpośrednio do TV a TV przewodem optycznym  ze wzmacniaczem albo odtwarzaczem strumieniowym. Na koniec zapraszam do naszego salonu na odsłuch poszczególnych rozwiązań na pewno coś wymyślimy i cenowo również się dogadamy więc nie będziesz zmuszony do kupowania sprzętu używanego.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja albo albo.

Prlierwsza opcja to wzmacniacz plus dac do połączenia urządzeń cyfrowych jak tv i odetafzacz sieciowy. Łączysz je ze sobą i gra jako cały system.

Z kolei druga opcja to nad 368 który ma to wszystko w jednym.

Podobnie jest z tą Yamaha. Jednak ttuaj granie jest wyraźnie gorsze, ale i tańsze.

1. Przy opcji nada i Yamahy dac masz w nie wbudowany.

2. Wxad10 to odtwarzacz sieciowy. Jego wybierasz tylko w momencie braku sieci we wzmacniaczu.

3. Hegel to marka i tyle. Drogie urządzenia bez emocji. Denon 1600 to nieco niższa półka od nada 368. Konkurent do atoll 100.

4. Za mocne w sensie mocy nie. Nie ma czegoś takiego. Za dobre? Może o to ci chodziło? Kolumny mają potencjał. Przy tych klockach pokażą klasę. Ale fakt to już górna granica gdzie szukał bym elektroniki do nich.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...