Skocz do zawartości

Kabel głośnikowy na zaciski czy Jack 6.3m ?


Recommended Posts

Opłacalne jest wymienić kabel głośnikowy na jacki ? Ponieważ mam w planach ale potrzebuję adaptera i nie wiem czy gdzieś z moich okolic w sklepach ma takie coś czy nie będę musiał ściągać specjalnie z internetu.
Kabel mam mniej więcej taki jak na zdjęciu. (Nie pamiętam ile mm grubościi-savio-przewod-kabel-glosnikowy-20m-2x2-00mm2-ofc-savkabelcls-04.jpg.206a4090f5310ecb877aab3d64e12b36.jpg)
Kabel Jack 6.3m jak na zdjęciu.

4dd7c4798e591ddd92c4d7c1e31514f0 (1).jpg

4dd7c4798e591ddd92c4d7c1e31514f0.jpg

 

pol_pl_przewod-audio-BOSTON-2x-JACK-mono-1x-JACK-STEREO-6m-151906_5.jpg

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem ten aspekt. Tylko należy pamiętać o tym, że kable, ot choćby głośnikowe w przeciwieństwie do interkonektów mają inne... Nazwijmy to "wymagania". I od tego należy uzależniać czy użyć taki lub inny wtyk, i gdzie on będzie (ten wtyk) umiejscowiony.... 

Po prostu, żeby rzetelnie próbować odpowiedzieć na pytanie potrzebuję więcej informacji (np- czy to będzie nadal kabel głośnikowy?).  

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Oczywiście rozumiem ten aspekt. Tylko należy pamiętać o tym, że kable, ot choćby głośnikowe w przeciwieństwie do interkonektów mają inne... Nazwijmy to "wymagania". I od tego należy uzależniać czy użyć taki lub inny wtyk, i gdzie on będzie (ten wtyk) umiejscowiony.... 

Po prostu, żeby rzetelnie próbować odpowiedzieć na pytanie potrzebuję więcej informacji (np- czy to będzie nadal kabel głośnikowy?).  

 

Tak kabel głośnikowy  jack 6.3m tylko w końcówce mocy nie mam w wyjściu jack tylko speakon i te zwykłe i muszę użyć Adapter wtyk Speakon na gniazdo jack 6.3mm

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem... Czyli chcesz zmienić układ z takiego z użyciem adaptera na prostszy- tylko układ jack/gniazdo słuchawkowe. To ma sens, bo wszelkie adaptery tylko szkodzą sygnałom elektrycznym. Może też dobrym (jeśli nie lepszym) rozwiązaniem jest zastosowanie speakOna wej/wyj, renomowanej firmy np Neutrika?

420318.jpg.bb1f3ce28c730dd173ead8ed7ffe2493.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Crazy Man napisał:

Czyli jak użyje adaptera to może popsuć jakość dźwięku ?

Nie tylko może, ale na pewno zepsuje! Pozwolę sobie (przez analogię) odesłać do artykułu:

http://wpszoniak.pl/portfolio/testy-kabli-ac-1/

 

Jeśli dobrze odczytuję fotki, to doradzę tak- od strony wzmacniacza zostaw wej/wyj typu SpeakOn, a od strony głośników zamiast przejściówki zastosuj na kablu wtyk Jack (najlepiej Furutecha), żeby już nie przerabiać gniazd w zestawach głośnikowych. 

Pozdrawiam, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wpszoniak napisał:

Nie tylko może, ale na pewno zepsuje! Pozwolę sobie (przez analogię) odesłać do artykułu:

http://wpszoniak.pl/portfolio/testy-kabli-ac-1/

 

Jeśli dobrze odczytuję fotki, to doradzę tak- od strony wzmacniacza zostaw wej/wyj typu SpeakOn, a od strony głośników zamiast przejściówki zastosuj na kablu wtyk Jack (najlepiej Furutecha), żeby już nie przerabiać gniazd w zestawach głośnikowych. 

Pozdrawiam, WP

Wiem o co chodzi tylko nie możemy się porozumieć mi tylko chodzi , że mam podłączone zwykłe kable ten na zaciski co są a to czasami przedłuża np jak chcesz szybko gdzieś podpiąć na jakąś domówke/rocznice albo na mniejszą imprezę dlatego zamiast kabli tych miedzianych chce dać jacki nie potrafię tego wytłumaczyć w prosty sposób adapter ma służyć do końcówki mocy ponieważ posiadam kable jack 6.3m ale na końcówce mocy nie ma wyjścia na jack 6.3m tylko jest wejście dlatego muszę zastosować przejściówkę z speakon męsku na jack 6.3m wtedy bez problemu podłączę kabel jack do końcówki a w kolumnach nic nie przerabiam bo mają odpowiednie wejście.

W poprzedniej końcówce nie było tego problemu bo były wszystkie potrzebne wyj/wej tu brakuję na jack 6.3m wyjścia.


Po to stworzyłem ten temat czy mogę takie coś zastosować jak tą przejściówkę czy nie będzie się jakoś wyginać itd/itp jak nie będzie miało wpływu na jakość ponieważ jak wiemy wystarczy luźna przejściówka albo trochę chudsza wtedy już nie łączy albo gra mono lub nie poprawnie.

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jeśli jakość (nazwę ją- audiofilską) jest tu obojętna, bo ma służyć jedynie zabawie okazjonalnej to stosuj przejściówki, bo i tak nikt w skrzypce czy fortepian Erarda się nie będzie wsłuchiwał. Ja uważam, że na pewnym etapie już nie ma zmiłuj i adapterów się nie stosuje. Z punktu widzenia czysto technicznego przeciwwskazań nie ma.

Pozdrawiam Ciebie, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wpszoniak napisał:

Wiesz co, jeśli jakość (nazwę ją- audiofilską) jest tu obojętna, bo ma służyć jedynie zabawie okazjonalnej to stosuj przejściówki, bo i tak nikt w skrzypce czy fortepian Erarda się nie będzie wsłuchiwał. Ja uważam, że na pewnym etapie już nie ma zmiłuj i adapterów się nie stosuje. Z punktu widzenia czysto technicznego przeciwwskazań nie ma.

Pozdrawiam Ciebie, WP

Dziękuję za pozdrowienia i odpowiedź niestety czasami trzeba zastosować szczególnie jak producent końcówki oszczędza na wyjściach.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale naprawdę w tym układzie nie przejmowałbym się... Sam bym nie "usłyszał* adaptera (a słuch mam wyćwiczony) na imprezie gdzie nikt tak naprawdę się nie skupia na niuansach brzmieniowych. 

Pozdrawiam jeszcze raz, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...