Skocz do zawartości

Pomoc w doborze stereo do 25m2 w cenie 5000-7500zł


Paweł Książczak

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Proszę o pomoc w zakupie sprzętu. Moje kryteria są następujące:

1. Salon 25m2 wykończony nowocześnie czyli wszystko twarde i z połyskiem, kolumny będą rozstawione min 2,5m od siebie.

2. Podpięty będzie pod telewizor Sony i to będzie główne źrodło dźwięku, a także muzyka cd, mp3, radiowa, czasem blueray.

Muzyki słucham podobnie jak z filmami nie jestem nastawiony na konkretne gatunki.

3. Kolumny powinny być białe ostatecznie czarne.

4. Do oglądania filmów może warto było by wesprzeć kolumny subwooferem.

5. W cenie chciałbym nabyć amplituner lub wzmacniacz + radio oraz kolumny.

6. Rozglądam się za sprzętem nowym lecz może ktoś miałby do sprzedania coś w dobrym stanie spełniającego moje potrzeby.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zestawów Yamaha R-N803D + ELAC Debut F6 lub KEF Q550. Ta Yamaha ma system korekty akustyki pomieszczenia, który w Twoim potencjalnie trudnym pokoju może coś wskórać z poprawą niskich tonów. Z kolei podane kolumny nie mają chyba wyeksponowanych wysokich tonów, co znowu przy Twojej akustyce powinno być plusem. Ale to tylko teoretyzowanie. Musisz koniecznie pożyczyć je do domu, by sprawdzić jak się będą sprawować w rzeczywistości. 

Możesz wrzucić zdjęcia pokoju. Zobaczymy, jak to jest z tą Twoją akustyką.

Może jeszcze INDIANA LINE Tesi, Q ACOUSTICS 3050 lub Heco Aurora 700 (komuś się niedawno sprawdziły w nowoczesnym wnętrzu) 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne porady. Miałem kiedyś w tym mieszkaniu soundbar Jbl sb450 z subwooferem umieszczonym po środku przeciwległej ściany co listwa. Jak na ironię bas był do zniesienia zaś wszystkiego w górę brakowało. Ogólnie po kilku dniach od zakupu stwierdziłem, że to sprzęt nie dla mnie. Zdjęcia wstawię wkrótce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od siebie kilka fajnych pomysłów zaproponuję takich jak  Yamaha R-N803D + Monitor Audio MR6, Onkyo TX-8270 + Heco Aurora 700 czy zestaw złożony ze wzmacniacza Marantz PM 7005 + Marantz NA 6005 + Indiana Line Nota 550X. Oczywiście w ostatnim wariancie możemy do zestawu podłączyć inne kolumny kwestia odpowiedniego wyboru.

Zapraszam na odsłuchy Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N803D to dobry trop, YPAO dobrze sprawdza się w trudnych pomieszczeniach.

@Paweł Książczak skąd jesteś? Powinieneś zacząć poszukiwania od wybrania się do najbliższych  salonów audio i przesłuchania co mają do zaproponowania, po wstępnym wyborze powinieneś wypożyczyć sprzęt do domu, ze względu na trudną akustykę. Szukałbym kolumn o cieplejszej charakterystyce- będa grały lepiej w takich warunkach. np. Mission, Elac, Indiana Line

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że Twoja sytuacja akustyczna nie jest wcale taka zła. Na pewno jest potencjał do osiągnięcia całkiem dobrego brzmienia. Duzym plusem jest to, że masz miejsce odsłuchowe znacznie oddalone od tylnej ściany, więc odbicia od niej nie będą bardzo dokuczliwe. Masz też sporo miejsca wokół kolumn. Minus to bliskość ściany po lewej (to beton architektoniczny?). Jeśli się da, to proponuję następujące rozwiązania. Na ścianie przednie (tej za kolumnami) dać ustroje hybrydowe (zdjęcie 1) lub absorbery (2). Na ścianie tylnej, między oknami dać dyfuzor skyline (3,4). Pod telewizorem dać pianki (np. ułożyć układ z kilku takich elementów - 5). Z elementów piankowych można też ułożyć coś estetycznego na ścianie z betonu (6). Myślę, że to wszystko powinno się wpisać w wystrój Waszego salonu. Najważniejsze z tego co wymieniłem wydają się być ustroje na ścianie przedniej i od nich bym zaczął. 

mls2-600x600.jpg

absorbers5-600x600.jpg

skyline 800.jpg

02cc5c93c63de4c9435426f664493055_1435526866.jpg

448ee9cc4826adc47fbfd2f48aff.jpg

5933bc824796963885aa5a05531e.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niestety zgadzam się z pierwszą wypowiedzią. Nie problem będzie tutaj sprzęt a akustyka. O ile absorbery są więcej niż potrzebne o tyle ich ułożenie w "modern" pomieszczeniu też pewnie będzie uciążliwe. Ale to już zostawiam autorowi wątku. 

Tak czy siak wszelkie czytania, słuchania w salkach odlsuchowych nic ci nie dadzą. Akustyka więcej zmienia niż wzmak + źródło. 

A więc musisz sprawdzić ze 2,3 konfigurację u siebie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł Książczak napisał:

Po zapoznaniu się z tematem liczę, że przy cenie ponad 1000zł/mkw koszt dyfuzora skyline ułożonego jedynie w okolicach okien wyniesie ponad 4000zł. Czy nie ma jakiegoś tańszego rozwiązania?

Jak Ty to policzyłeś? Jaką szerokość ma ścianka między oknami?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzory typu skyline masz w Sonixsound za 200 zł sztuka. Przy dwóch lub czterech wychodzi 400-800 zł. Jeszcze taniej wyjdzie jakiś dyfuzor binarny - ok. 250 zł (ale będzie działał trochę inaczej niż skyline). Zresztą pisałem Ci, żebyś zaczął od przedniej ściany. Tylną zostaw sobie na koniec. Jak będziesz miał pieniądze, to aranżacją tylnej ściany będziesz później doskonalił brzmienie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Myślę, że z akustyką sobie poradzę i nie bierzemy tego punktu pod uwagę. W międzyczasie pojawił się kolejny problem. W deklarowanej kwocie nie mogę znaleźć nic co by mnie urzekło. Widocznie głuchy nie jestem bo słyszę różnicę na droższych zestawach. Trochę przypasował mi komplet Audiovector QR3 i Cyrus One ale sporo wykracza poza budżet. Z używek białe kolumny praktycznie są niedostępne. Zauważyłem, że preferuję bardziej dynamiczne brzmienie. Co w kwocie do 10000zł można brać pod uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem okazję posłuchać wspomniane wcześniej

Audiovector QR3 + Cyrus One oraz

Pylony Sapphire 25, Dali Zensor 7, Dynavoice Definition df-6 z Yamahą R-N803D

Stx Electrino 250 z Yamahą R-N602

Kef Q550 z Onkyo TX-8250 oraz Yamahą R-N803D

Tonsil Maestro II 200 + Yamaha R-N602

Ogólnie w każdym z ww. zestawów brakuje mi trochę niższych rejestrów. Widzę więc póki co dwa rozwiązania. Zainwestować w o wiele droższy sprzęt. Lub zamienić podłogówki na monitory i tym samym powinienem przynajmniej w teorii osiągnąć lepszy efekt za te same pieniądze. Ostatecznie można by je wspomóc subem, który i tak planuję zakupić do video. W sprawie elektroniki jestem zdecydowany zrezygnować z amplitunera na rzecz tradycyjnego wzmacniacza. Jeśli to możliwe chciałbym tak dopasować system, aby mógł on grać dłuższy czas po cichu "w tle" dając przyjemność ze słuchania a nie zmęczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...