Skocz do zawartości

DAC + sub do kina 5.0 czy nowy ampli?


Jarek Dętkoś

Recommended Posts

Witam

 

czytam, czytam czytam ale od czytania są oczy i trudno pisać o dźwięku.

wstęp: posiadam Onkyo tx sr 607 + Dali Concept 5.0,

we filmach 1080 + DTS itp itd jestem mega zadowolony, zawsze też byłem zadowolony z audio stereo bo sluchałem soundcloud czy youtube wiec jakości nie można było wymagać 

jednakże ostatnio kupuje coraz więcej muzyki z google play w naprawde wysokiej jakości i czuje braki w głębi i basie. Braki poczułem szczególnie gdy kupiłem nowe auto z naprawdę super nagłośnieniem i ta sama muza z aplikacji Google muzyka + bluetooth robi kosmos w moich uszach. ok wiem auto jest zupełnie inną puszką niż salon w mieszkaniu ale jakość nadal sporo odbiegająca od Onkyo + DALI

pomysł : pomyślałem by kupić nowy amplituner wyższej ligi typu 7.1 jaka Yamaha. ale czy to pomoże w układzie audio?

pomysł numer 2 : dokupić w tym podobnym budżecie dobry DAC + dobry sub

 

pytanie : która z tych opcji będzie lepsza by uzyskać pełną głębie, dużo niskich tonów

muzyka : minimal, deep progessive house, minimal techno. Absolutnie nie mylić z techno.

 

jestem też  typem leniucha i wygodnickiego i zastanawiam się czy jakbym miał DAC to z lapka po usb a jakbym chciał za 2 minuty puścić sobie netflixa/youtube na tv to musze co chwile wstawać i przełączać kable w lapku usb/hdmi tak??? może jest jakiś mini PC kombajn do obslugi netflixa, filmów 1080 dts, google muzyka, youtube itp bym w ogóle nie podłączał lapka?

 

pozdr

JD

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że przedwzmak?

to najpierw bym chciał się upewnić, że wszystko da się podłączyć a potem będę szukał konkretnych egzemplarzy.

mam takie wyjścia 

41003851f955ae8a138afa5bb6aeae2f.jpg

 

to co jak gdzie mam połączyć? jak głośniki spiąć? abym miał i stereo i kino? czy do tego wszystkiego dochodzi bi-amp?

przyznam że zzieleniałem.

 

 

connecting-integrated-amp.png

 

czy dobrze rozumuję?

czyli 2xrca wpinam z pre-outa na ampli do przedwzmacniacza w jakie gniazda??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...