Skocz do zawartości

KD 15-20 tys


piotrmd

Recommended Posts

Witam,

Szykuję się do urządzania salonu w domu jednorodzinnym. Salon ma 61 mkw i jest otwarty na kuchnię i hall. Powierzchnia, którą chcę nagłośnić to ok 25 mkw. 

1. Budżet mam 15-20 tys na sprzęt. 

2. Sprzęt raczej nowy. 

3. System: 2 podłogówki, center, subwoofer. Surroundy chciałem umieścić 4 na suficie? Czy to duża strata, jeśli nie będzie surroundów na wysokości głowy tylko na suficie? Żona nie chce się zgodzić, żeby "coś" jej stało na środku salonu :(

4. Zastosowanie: muzyka 45%, kino domowe 45%, gry 10%. Z muzyki prawie wszystko, rock, jazz, muzykę elektroniczną. Lubię detaliczny dźwięk i na jakości dźwięku w muzyce bardzo mi zależy. Stąd też nie wiem czy amplituner do KD z wyższej półki, jak Denon avr-x6400h da radę, tak zagrać w stereo jak chcę.

5. Salon w stylu bardzo nowoczesnym, więc i kolumny muszą pasować.

6. Obecnie w innym mieszkaniu mam Monitor Audio seria Bronze z Denonem sprzed 10 lat. Grają nieźle, ale zbyt mało przejrzyście jak dla mnie. Mam na oku serię MA Silver 200 lub 300, jeszcze ich nie słuchałem, ale żonie się podobają w wersji piano black :) 

7. Źródło muzyki- streaming z Apple Music przez Apple TV, Dizer lub flac z PC przez dac (mam Arcam). Nie będę bawił się w CD czy winyle. 

8. Funkcja multiroom do muzyki. Salon ma być centrum muzyki do innych pomieszczeń. Będę szukał firmy, która mi poprowadzi okablowanie. 

9. Obraz. TV 65 cali. Raczej nie planuję projektora. 

 

Póki co jestem na początku drogi. Nie byłem jeszcze na odsłuchach, ale chciałbym wiedzieć co warto rozważyć. 

 

07 Rzut Parteru _ Arkusz.pdf

Dziś stałem się posiadaczem kolumn Dynaudio X44 z rynku wtórnego. Teraz potrzebuję info, jaki amplituner i jaki ew. wzmacniacz stereo do nich.

Rozważam Focal Dome jako surround - czy to jest dobry wybór? Czy może coś innego?

Edytowano przez piotrmd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozumiem że twój post został edytowany? I monitor audio silver 300 to już stary pomysł?

Idź w Onkyo rz830 do tego zewnętrzny wzmacniacz nad 356 albo końcówka mocy atoll. 

Tyły mają być w końcu w suficie czy na ścianie. Bo piszesz koniecznie o suficie a wyskakuje szukaj z focal dome. Wydaje mi się że i tak zrobisz swoje. Więc po psortu kompletuje po swojemu :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacznę od tego że bez względu jakiego Pan dokona wyboru powinien on być poprzedzony wcześniejszym odsłuchem tylko w ten sposób można potwierdzić słuszność dokonanego wyboru. Z amplitunerów kina jest kilka rozwiązań zasługujących na miano tych kompletnych, grających doskonale w kinie jak i stereo takich jak Cambridge Audio CXR200, Anthem MRX-720 być może dla Pana wystarczający również byłby Denon AVR-X6400 ale bez odsłuchu tego nie stwierdzimy. Możemy także składać systemy oparte na połączonym amplitunerze ze wzmacniaczem stereo, o którym to rozwiązaniu pisali koledzy wcześniej ale tu kombinacji jest jeszcze więcej. Tak czy siak zapraszam na odsłuch do naszego salonu na pewno coś wymyślimy.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...