Skocz do zawartości

Kolumny do 2000 PLN


set0tes

Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem zainteresowany wymianą kolumn w moim obecnym stereo. Dysponuję kwotą ok. 2000 PLN. Mój wzmacniacz to Luxman L-430 podłączony w tej chwili do kolumn Elac 105.2. Zestaw obsługuje pomieszczenie o powierzchni ok. 28 mkw. Słucham dość zróżnicowanej muzyki którą ogólnie określiłbym jako instrumentalną, jazz, blues, muzyka filmowa (Chris Botti, Ludovico Einaudi, K. Komeda, J. Coltrane, Z. Wodecki).

Prosiłbym o wasze komentarze i opinie nie tylko w sprawie samego sprzętu, ale również przedstawionej w ofercie ceny. Nie ukrywam, że moje obecne Elac'i pozostawią po sobie same dobre wspomnienia. Stąd też bierze się moje większe zainteresowanie produktami tej marki. Mam też pewne wątpliwości co do ceny. Dwie z ofert są wystawione przez tzw. handlarza. Korzystając z nich być może sporo przepłacę, czego wolałbym uniknąć.

allegro.pl/kolumny-elac-fs-127-srebrne-i6910033644.html

allegro.pl/monitor-audio-rs6-stan-bdb-okazja-i7478443576.html

allegro.pl/kolumny-podlogowe-elac-fs-207-2-i7316009078.html

Z góry dziękuję za waszą pomoc.

Z pozdrowieniami,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłeś zadowolony z Elac 105.2 ze swoim Luxmanem to zdecydowanie najlepsze z tych kolumn są Elac FS 207.2 . Jednak myślę że może za jakiś czas przyjdzie również zmienić wzmacniacz. Ale to również kwestia własnych wyborów i preferencji dźwiękowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyższa seria z głośnikiem wysokotonowym magnetostatycznym i chyba tylko dlatego jest w takiej cenie, bo ma te wgniecenia. Ze zdjęcia wynika ze są one niewielkie i nie powinno ich być. Jednak sadzę ze nie powinny one mieć dużego wpływu na dźwięk. To jest membrana typu kanapkowego. Mimo wszystko cena mogła by być nieco niższa ze względu na to uszkodzenie.

Ten głośnik z zagnieceniami warto przełożyć na dół aby przenosił tylko niskie częstotliwości.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Pokaż. 

Jak wygląda to wgniecenie. Musisz pamiętać że produkty audio delikatnie nawet uszkodzone bardzo tracą na wartości. Nawet jeśli nie tracą na walorach dźwiękowych. 

Będzie to trudne do odsprzedaży dalej. 

Piotrek

Zajrzyj proszę do linka (sprzedawca uwzględnił to także w opisie). Nie wygląda to źle ale jednak...

allegro.pl/kolumny-podlogowe-elac-fs-207-2-i7316009078.html

Daje na te kolumny 12 miesięcy gwarancji, tyle że ta gwarancja chyba nie ma zbyt dużego znaczenia.

Edytowano przez set0tes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...