Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza do 4000 zł


Bombalina

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar kupić nowy wzmacniacz do moich kolumn Dynaudio Emit 20, czego oczekuję od nowego wzmacniacza: detalicznej góry bez wyostrzeń, ładnej średnicy bez suchości, baz szybki nisko schodzący bas bez zbędnego wylewanie oraz przeciągania.

Słucham różnej muzyki bez techno,rapu, hip-hopu oraz discopolo. Wychowałem się na muzyce Rokowej lat 70-90, lubię muzykę filmową oraz trochę klasyki.

Byłem na jednym odsłuchu (który był bardzo nie udany), maksymalny budżet do 4000 zł tylko nowy sprzęt.

Wybrałem kilka wzmacniaczy które mnie interesują:

1. Cyrus ONE

2. Cambridge Audio CXA60

3. Yamaha A-S801

4. Pioneer A-50DA

 

Waszym zdanie który wzmacniacz wybrać

 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne, wybierałbym pomiędzy Cyrus One, a Audiolab 8300A. To dwa mocne, energetyczne wzmacniacze, które świetnie współpracują z kolumnami Dynaudio. Jeśli lubisz bardziej analityczny dźwięk, dobrą opcją może być także Atoll IN100SE.

Posluchaj, także wypożycz i sprawdź w swoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubakk napisał:

1. cyrus one <-- pozycjonujesz go na 1 miejscu , tak więc pewnie jest w Twej głowie , dodatkowo w nazwie ma 1 , 2+2 = 4 wybór oczywisty ;) 

Miałem okazję słuchania Cyrus One i rzeczywiście jest moim faworytem ale zarazem jestem ciekawy jak wypada pozostała czwórka, jakie jest wasze zdanie czy warto szukać innego wzmacniacza czy kupić Cyrus One.

Szczególnie interesuje mnie jak wypada  Yamaha A-S801 do Cyrus ONE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Myślałem o 6950 po negocjacji cenowej. Podobnie jak nad 

Piotrek

Ceny jak dla mnie za wysokie, skupie się nad Cyrusem ONE, myślę że to dobry wzmacniacz dla mnie.

Cały czas myślę nad wzmacniaczem który będzie najbezpieczniejszym wyborem pod Dynaudio Emit 20 czy to będzie Cyrus ONE czy jednak Atoll 100SE.

Waszym zdaniem który z tych dwóch wzmacniaczy jest lepszy:

Cyrus ONE
Atoll IN100SE

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie, po długich przemyśleniach mam zamiar kupić jeden z wymienionych poniżej wzmacniaczy za gotówkę, wypożyczenie raczej nie wchodzi w rachubę.

1. Atoll IN100SE - słuchałem Atolla 200 w Q21 bardzo kulturalny dojrzały dźwięk dlatego zastanawiam się nad Atollem 100.

2. Vincent SV-500 - słuchałem go dość krótko, co zdążyłem usłyszeć to spokój i umiarkowana dynamika więc uważam go za raczej bezpieczny zakup.

3. EXPOSURE 2010S2  - nie słuchałem, polecony Mi na forum ponoć bardzo dobrze zgrywa się z Emitami 20. Odsłuch nie możliwy za daleko do sklepu (znalazłem poniżej 4000 zł)

4. Cyrus ONE - słuchałem robi bardzo dobre pierwsze wrażenie czyli efekt WOW tylko zastanawiam się czy po paru godzinach nie będzie się nudził.

5. NAD C356BEE - polecany przez branżę, czytałem że NAD-y nie powinno się parować z Dynaudio (problemy z basem)

6. NAD C375 - czy ten potwór nie będzie za mocny do Emitów 20 oraz pomieszczenia 18m2.

 

Teraz pytanie do szanownego grona co wy myślicie nad moją listą, który wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kubakk napisał:

Bierz yaqina mc-100b ;) 

PS: to Ty masz wybrać , a nie szanowne grono :P

Jak byłem na odsłuchu w Q21 miałem zamiar odsłuchać Fezz Audio Luna ale miałem pecha i nie było, może jak pojadę jeszcze raz nad odsłuch postaram się przesłuchać lampe i wyrobie sobie zdanie "lampa czy tranzystor".

Tak wiem że to ja mam wybrać wzmacniacz ale czasem potrzeba wsparcia i porady.

 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 375 to ciekawy wzmacniacz mmm.. ale nie wiem czy z dynaudio się zgra wątpię... atoll nie słuchałem być może będzie dobrze... exposure przynajmniej 1010 był dość suchy i środek wzmacniacza nieciekawy ;) .. dla mnie najlepiej do emit wypadł naim i tego będę się trzymał rękami i nogami :) .. posłuchalbym z ciekawości xindaka..

 S4 mi ostatnio proponował w b dobrej cenie... niemniej jednak zatrzymałem się obecnie na poziomie źródła.. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bombalina napisał:

Jak byłem na odsłuchu w Q21 miałem zamiar odsłuchać Fezz Audio Luna ale miałem pecha i nie było, może jak pojadę jeszcze raz nad odsłuch postaram się przesłuchać lampe i wyrobie sobie zdanie "lampa czy tranzystor".

Tak wiem że to ja mam wybrać wzmacniacz ale czasem potrzeba wsparcia i porady.

 

No obadaj lampę , może Cię zaskoczy brzmienie :)

fezz silver luna , albo w/w yaqin , lub ogólnie jakąkolwiek lampę jaką by mieli na miejscu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wzmacniacz kupiony, miałem zamówionego Cyrus ONE ale postanowiłem po odbiór zabrać mój CD Pioneer PD-30 oraz moje kable głośnikowe oraz RCA w celu sprawdzenia czy będzie OK.

Ale na miejscu postanowiłem przesłuchać jeszcze inne wzmacniacze i zobaczyć czy na pewno dobrze wybrałem.

Na pierwszy ogień przesłuchałem:

1. Rega Elex-R - dobra dynamika, ładne wokale, raczej ciemniejszy wzmacniacz - jak dla mnie za ostra góra (czytałem że po wygrzaniu góra nabiera ogłady), cena lekko zaporowa.

2. Music Hall A30.3 - wzmacniacz bez wyrazu, nijaki, żeby zagrać musiałem przekręcić potencjometr na godzinę 12, najsłabszy wzmacniacz jakiego słuchałem.

3. Cyrus ONE - no przyszedł czas na przesłuchanie mojego przyszłego zakupu i tu czar prysł ponieważ w stosunku go Rega Elex-R wypadł blado a właściwie nie podobała mi się średnica była sucha szczupła.  

Przyjechałem po Cyrusa ONE i stwierdziłem że już go nie kupię więc skupiłem się na Rega Elex-R ale cena była wysoka i trochę nie pasowała mi góra więc szukałem dalej na półkach w sklepie co tu można jeszcze przesłuchać.

Jako czwarty wzmacniacz podłączono mi Cambridge Audio CXA60 i po pierwszym utworze z płyty Lord Of The Rings II: The Two Towers wiedziałem że to jest to czego szukałem, ponieważ ma lekki przekaz, łagodna góra która nie atakuje, ładna średnica i dobry bas który słychać przy niskim poziomie głośności. 

Wzmacniacz posiada wydajny zasilacz który napędza Emity 20 bez problemu. 

Kolejna zaleta to wbudowany DAC pod który podłączyłem TV Blu-ray oraz CD.

Cambridge Audio CXA60 kupiony i stoi na stoliku, myślę że posłuży mi długo. Ciekawe jak będzie brzmienie po wygrzanu. 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus tak gra.. ja stwierdziłem że w tych cenach zawsze czegoś mi brakuje i pożyczyłem caspiana .. jest dobrze z emitami i sądzę że lepiej już nie będzie (do puki naimy nie poprawia traf).. aczkolwiek można by zmienić kolumny na lepsze i tak w koło Macieju.. 

Moim zdaniem dużo poprawiła by akustyka ale po prostu nie wiem jak to zrobić fachowo i estetycznie..i żeby nie zbankrutować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka jest bardzo ważna, w sklepie mój zestaw brzmiał trochę inaczej na pewno lepiej a miałem wszystkie moje elementy.

Akustyka kuleje u mnie chociaż nie widzę pomysłu na poprawę ponieważ mam mały pokój 18m2 w delikatnym prostokącie.

Dynaudio Emit 20 potrzebują dużo przestrzeni a ja nie mam na to miejsca musiałbym wyjechać kolumnami na środek pokoju.

Oczywiście wzmacniacz jest OK na te które słuchałem i myślę żeby osiągnąć Nirwanę należało by wydać duże pieniądze których nie mam.

Teraz jeszcze pokombinuję z kablami i może trochę z akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable już mam, głośnikowy MELODIKA BROWN SUGAR, CD podłączony coaxialem kupiłem jeszcze sieciówkę do wzmacniacza i na tym koniec z kablami.

Uważam żeby uzyskać dużo lepsze brzmienie musiałbym wydać na wzmacniacz od 7 tys. w górę, na CD ok 5 tys. nie mówiąc o głośnikach, wole popracować nad akustyką pomieszczenia w który słucham muzyki lub zainwestować w wzmacniacz słuchawkowy i dobre słuchawki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...