Skocz do zawartości

zakup nowego zestawu stereo


skorpion

Recommended Posts

Witam, z racji że to pierwszy post, witam wszystkich serdecznie !

Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu stereo.

Źródłem muzyki będzie laptop.

Z tego co udało mi się wyczytać i zrozumieć jako laik w temacie, potrzebuję:

1. laptop - dac - wzmacniacz - głośniki 

2. laptop - wzmacniacz zintegrowany z dac - głośniki 

Przydał by się również odbiornik radia tuner dab + (może być osobno lub jako amplituner).

Zależy mi na nowym sprzęcie, kwota jaką dysponuję to max 3000 zł na sprzęt stereo + ok 2000 zł laptop.

Sprzęt będzie stał w małym pokoju, 15 m 2, (kawalerka), sprzęt chcę kupić na dłuższy okres użytkowania, nie przewiduję modyfikacji w najbliższym czasie (nie ten stopień zaawansowania do audiofila bardzo mi daleko).

Muzyka jaką słucham to głównie wszelkie odmiany jazz'u, rock'a, blues'a sporadycznie heavy metal. 

Jeśli chodzi o sam dźwięk, na mocnym basie mi nie zależy, z racji małego pomieszczenia mocy dużej również nie potrzebuję, natomiast zależy mi na czystym, w miarę ciepłym brzmieniu.

Doświadczenie w sprzęcie małe, dotychczas słuchałem wieży Technics seria 560, Onkyo 325 (mikro wieża), oraz stare sprzętu typu unitra, radmor, i staare radio blaupunk z anteną ferrytową. 

Prośba do szanownych forumowiczów o pomoc w zakupie sprzętu, propozycję laptopa również mile widziane.

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, system zbudowałbym na bazie bardzo dobrego wzmacniacza NAD C338. Poza dobrym dźwiękiem, urządzenie wyposażone jest wejścia cyfrowe oraz przede wszystkim Google Chromecast oraz Bluetooth AptX. Spójrz na dwa pakiety z kolumnami Indiana Line Nota 260X oraz Heco Aurora 300. Zmieścisz się w założonym budżecie i będziesz miał bardzo dobry klasowo system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google chromecast nie potrzebuje, muzykę mam zgromadzoną głównie na twardym dysku. Korzystam jedynie z Youtube. Z urządzeń mobilnych np. tablet, telefon itp. jako źródło dźwięku również nie korzystam. Bezprzewodowo rowniez nie będę przesyłać plików muzycznych. Dla tego uważam że nad 338 będzie przerostem formy nad treścią, jest dość drogi z tego powodu ze ma dużo niepotrzebnych dla mnie funkcji. Dalej szukam wzmacniacza + dac'a lub urządzenie zintegrowane, do tego kolumny, oraz coś do odbioru radia tak tradycyjnego jak i dab+. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli będziesz miał podłączony komp na stałe to żadne inne urządzenie oprócz daca nie jest ci potrzebne. Także tuner. To wszystko masz na kompie. I teraz wolał bym iść w lepsze kolumny niż technicznie lepszy wzmak który i tak nie zagra sam. 

Moim faworytem jest tutaj Pioneer a30+ dac Cambridge dac 100 oraz kolumny magnat shadow 205, indiana linę nota 550x lub nieco większe monitory elac b6. 

Zapraszam do salonu na odsłuch lub po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - dzięki za propozycje, zacznę od kolumn/monitorów, jedyne co wejdzie to podstawkowe, także wszystkie stojące odpadają - brak miejsca - jak te monitory elac b6 maja się do moich gatunków muzycznych i preferencji dźwięku ? Zdaje sobie sprawę że odsłuch najważniejszy ale recenzje mile widziane. Sprzęt będzie na stałe z komputerem połączony, jedynie chciał bym tuner który można ewentualnie włączyć bez uruchamiania komputera - jeżeli jest taka opcja oczywiście. 

Co sądzicie o takich wzmacniaczach jak Onkyo a 9050. Yamaha a-s 501 czy Marantz PM 6006 - czesto w podobnym budżecie są polecane na forum.

 

Edytowano przez skorpion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To droższe lepsze wzmaki. Wszystko fajnie ale nie możesz ich wziąć kosztem kolumn. Pamiętaj że dac także jest niezbędny. Wychodzisz wtedy powyżej 3k ale tak wzmaki są lepsze. 

Elac b6 to kolumny miękkie, potężne mocowo a delikatne w przekazie. Przez co trąbka, Skrzypce itp nie kłują w uszy. Taki model na wielo godzinne słuchanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie Elac b6 by odpowiadał, a np. nie można by było zastosować tańszego dac'a a droższego wzmacniacza ? Nie chce przekroczyć 3 k.  Piotrek, a co sądzisz o połączeniu fax Cambridge dac 100 i do tego któryś ze wzmacniaczy od Cambridge ? Czy lepszym rozwiązaniem będzie jednak wcześniej zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie lub zainwestowania w droższy wzmacniacz ? A jak np. Dac Cambridge 100 ma się do dac'ów od firmy Nostromo ?

Edytowano przez skorpion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie, nadal stoję przed zakupem sprzętu, natomiast preferencje trochę się zmieniły i w kwocie do 3 000 pln. +/- 500 pln poszukuję w sprzęcie nowym lecz nie wykluczam używanego. 

Na początku celowałem w monitory, ale po zmianie również biorę pod uwagę kolumny.

Zestawy jakie nadal mnie interesują:

1. Marantz PM 6006 + dac cambridge 100 + głośniki elac debiut b 6 - jako nowy.

Jeśli chodzi o używany sprzęt.

Celuje w piecyki min:

advance acoustic

marantz pm 8xxx

Atoll in 80 / 100

yamaha a s 701 

Exposure ?

Proszę o poradę którym warto się zainteresować, jakie ewentualnie monitory / głośniki do nich, żeby trafić w mój gust muzyczny/dźwięk.

Muzyka jaką słucham to głównie wszelkie odmiany jazz'u, rock'a, blues'a sporadycznie heavy metal. 

Jeśli chodzi o sam dźwięk, na mocnym basie mi nie zależy, z racji małego pomieszczenia mocy dużej również nie potrzebuję, natomiast zależy mi na czystym, w miarę ciepłym brzmieniu.

Nie proszę o gotowe zestawy, oczekuje podpowiedzi, nakierowania na odpowiednią drogę w kwestii wyboru. 

Udało mi się przesłuchać takie zestawy:

1. Magnat 673+Pioneer A-30 - tutaj miałem wrażenie że góra i dół mocno wyraźna a środek tak jakby kulał. Dużo basu i dużo wysokich tonów, basy nawet były ok, ale góra w niektórych momentach kuła w uszy, może było źle ustawione, nie wiem.

2. Elac Debut B6 + Marantz PM6006 - tutaj wrażenie hmm ciężko opisać miłe dla ucha, mniej detali, natomiast dźwięk cieplejszy, mniej męczył niż poniższy zestaw

3. Bowers & Wilkins 685 S2 + Marantz PM6006 - mocno detalicznie, ale dźwięk wydał mi się taki suchy, niezbyt mi się podobało. 

4. YAMAHA A S-301 & Monitor Audio Bronze-2 - nie podobało mi się od razu 

5. Yaamaha A S 301 + Elac Debut b6 - tutaj już lepiej chociaż miałem wrażenie że bardziej góra dominuje nad resztą.

6. Marantz pm 6005 + melodika bl40mk2 - zestaw znajomego używany, nie powiem miło się słuchało i neutralnie.

7. Dali Spektor 6 + Denon PMA-720 - tutaj miałem wrażenie że dzwięk równy bez eksponowania góry czy dołu, ale mało szczegółowy. 

Mam większy mętlik w głowie niż na początku. 

Edytowano przez skorpion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...