Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Dali 104?


czorcik696

Recommended Posts

Witam,

Jest to mój pierwszy post, więc witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Zdobyłem jakiś czas temu kolumny Dali 104 i szukam do nich dobrego wzmacniacza. Obecnie korzystam z kenwooda 4040r, który o ile dawał sobie radę z monitorami, tak z kolumnami już ma problem. Chodzi mi głównie o rozlazłe niskie tony. Nie ma tej "punktowości" jakiej bym oczekiwał. Wiem, że te kolumny potrzebują szybkiego wzmaka. Ktoś mi kiedyś polecał Rotela RA-05, ale jest to półka cenowa, na którą nie mogę sobie pozwolić, zwłaszcza, że nie będzie to mój główny zestaw. Kwota jaką myślę wydać to max 700 zł, słucham praktycznie wszystkiego, od klasyki po death metal. Na zagranicznym internecie sporo dobrego czytałem o SONY TA-F550ES i TA-F570ES. Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dali 104 łączone z Sonym F570es. Uważam, że to bardzo przyzwoite połączenie ale za 700zł można szukać chyba lepszego wzmacniacza.

Bardzo dużo zależy od akustyki, nic nie napisałeś jaki masz pokój, ile miejsca przeznaczysz na kolumny. Co będzie źródłem ?

Do takich kolumn dobierał bym wzmacniacz szybki, raczej krótki z dobrym konturem bez przesadnego ocieplenia.

Sony są na pewno fajne, można do listy dorzucić bardziej dynamicznego Rotela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...