Skocz do zawartości

kolumny do Yamaha RN803D


johnflower

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zakupem amplitunera Yamaha RN 803D wraz z odtwarzaczem CD-S300. słucham muzyki różnej z naciskiem na klasyczny rock: The Doors, Hendrix, The Stooges, King Crimson, Tom Waits, David Sylvian. Zastanawiam się nad doborem kolumn, tzn. w pierwszej kolejności czy monitory czy podłogowe.  Miejsce odsłuchowe to salon połączony z kuchnią. Tam gdzie chce ustawić sprzęt to odcinek ściany ma tam 3 metry i dodatkowo po ok 30 cm z obu stron zabierają zasłony, pod telewizorem stoi stolik rtv na 2 metry i raczej inne alternatywy co do miejsca nie ma. W pierwszej kolejności zastanawiam się czy jest sens upychania tam podłogówek, czy wystarczą monitory które będą stały na szafce. słuchanie muzyki raczej niezbyt głośne

30020330_10211986212352770_949248077_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 godzin temu, S4Home napisał:

Widziałem zdjęcia. 

Podłogowki wejdą tak samo jak i monitory na standach. Jest mało miejsca a szafka jest za niska aby na niej stały monitory. Więc tu obojętne. Wąskie podłogowki przy opcji sprawdzenia w domu. To mój typ.

Piotrek

a czy w przypadku wymiany szafki na węższą i wyższą pole wyboru kolumn się powiększa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, johnflower napisał:

Witam, finalnie skończyło się na dali zensor 7, po małej modyfikacja tj. Usunełem jeden element szafki wszystko się elegancko zmieściło. Zestaw gra świetnie. Podziękowania dla S4Home za fachowe doradztwo i super cenę 

Nie ma sprawy. Polecamy się na przyszłość :)

5 minut temu, Marcinzp napisał:

Nie masz za dużo góry?

A czemu miała by być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2018 o 08:33, S4Home napisał:

Ale też 803 nie jest ostra. Stosunkowo neutralna. Budowana na AS701 przypominam.

Mnie bardziej ciekawi czy nadmiar któregokolwiek z pasm może być skorygowany na Ypao.

 

Robiłeś kalibracje?

 

Wreście zrobiłem kalibrację po 3 godzinach prób. Sprawa ma się tak: wszystko zrobiłem z instrukcją, pokrętła bass i treleble i reszta na zero i cały czas wyskakuje komunikat o błędzie E21 Control Knob informujący że pokrętła są w złej pozycji. Już miałem walnąć tym, gdy postanowiłem ustawić ustawić je delikatnie odchylone i wtedy zaskoczyło. Poprawa jest odczuwalna jeśli chodzi o dół i górę. Dźwięk jest bardziej zrównoważony. Teraz nie wiem tylko co zrobić z tą anomalią z pokrętłami. Reklamować czy odpuścić temat bo ten typ tak ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez jak masz ustawiony Volume Trim.Prawdopodnie jest na 0.Ja ustawilem na maksa czyli plus 10db i po pierwsze mozna niezle pomeczyc sasiadow ? a po drugie poprawia sie szczegolnie bas bez podkrecania czegokolwiek.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...