Skocz do zawartości

kolumny do Yamaha RN803D


johnflower

Recommended Posts

34 minuty temu, S4Home napisał:

Spróbuj przekręcić je maks w prawo później maks w lewo i na pozycje zero i wtedy wyzerować amplituner.

Czy wtedy zaskoczy.

nie, już to przerabiałem. powracałem też do ustawień fabrycznych i też nic nie dało. 

Edytowano przez johnflower
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, johnflower napisał:

nie, już to przerabiałem. powracałem też do ustawień fabrycznych i też nic nie dało. 

Piotrek dobrze radzi , kalibracja ma sens wówczas, gdy wszystkie polepszacze masz na zero. Zgłoś serwisowi , Audio Klan ma niezły serwis , może pomogą telefonicznie.

Grać możesz oczywiście bez tego dla mnie zbędnego ustrojstwa / YPAO/, ale jak już za tą płytkę zapłaciłeś to powinno działać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Hmmm to ciekawe. Czyżby faktycznie był delikatnie mechanicznie rozstrojony. 

Dla bezpieczebstwa podesłał bym go na serwis. Nawet tak z ciekawości co powiedzą. 

Piotrek

Piotrek masz intrygujące podejście :)

Czy ty sądzisz, że serwisy mają na to czas? Żeby z "ciekawości " coś sprawdzić? 

Dnia 6.08.2018 o 11:20, Q21 napisał:

Witam,

Myślę że spokojnie mógłbyś zastosować i podłogówki i monitory do tego pomieszczenia co do propozycji to niestety nie podałeś budżetu a wybór jest dość spory począwszy od Heco Aurora 300, Kef Q350 czy Dynaudio Emit M20.

Zapraszam na odsłuch Marcin

Q21->

Kolega nie podał budżetu ale logiczne jest że nie podłączy tam kolumn za 10 tyś. Wy jako branża powinniście napisać do jakiej kwoty to ma sens A nie jeszcze pytać użytkownika.Malo fachowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnflower ale jest to rzecz, która nie powinna się dziać. Sprzedaliśmy mnóstwo R-N803D i YPAO zawsze działało normalnie, przy pokrętłach w pozycji 0. Oddaj sprzęt na gwarancję, albo u sprzedawcy albo wyślij bezpośrednio do serwisu (jeśli masz Yamahę z PL dystrybucji z czarną karta gwarancyjną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@johnflower ale jest to rzecz, która nie powinna się dziać. Sprzedaliśmy mnóstwo R-N803D i YPAO zawsze działało normalnie, przy pokrętłach w pozycji 0. Oddaj sprzęt na gwarancję, albo u sprzedawcy albo wyślij bezpośrednio do serwisu (jeśli masz Yamahę z PL dystrybucji z czarną karta gwarancyjną).

tak z polskiej dystrybucji.  

Edytowano przez johnflower
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Top Hi-Fi Poznań napisał:

To albo zanosisz to do sprzedawcy, albo wysyłasz bezpośrednio do serwisu (do paczki musisz dołączyć dowód zakupu i opis usterki) i wysyłasz na

Serwis Audio Klan

Szkolna 45

 05-270 Marki

22-777-99-25

Masz oryginalne opakowanie?

tak, mam. Zawsze je trzymam w okresie gwarancyjnym. Spróbuję jeszcze raz to zrobić a jak nie to wyśle. Coś jest ewidentnie nie tak z tym układem, przy niektórych próbach wyskakiwał jeszcze drugi błąd chyba e4. spróbuje jeszcze dzisiaj zrobi c kalibrację jak się nie uda to wyślę do serwisu. Co do serwisu to trochę to nie profesjonalne, że odsyłano mnie do sklepu żebym porównał sobie z innymi egzemplarzami. W instrukcji jest opisane w pozycji 0 i tak nie dział, przy lekkich odchyleniach się udaje to coś jest chyba ewidentnie nie tak i co mi może pomóc  sprzedawca w tej sytuacji. Obawiam się że nic, ewentualnie sprawdzić czy rozumie co to znaczy w pozycji 0. Do tego jeszcze próba przekonania mnie, że tak naprawdę ten system jest mi do niczego potrzeby i sam sobie to lepiej ustawie :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka możliwość (choć nie spotkałem się z nią- ale tak samo nie spotkałem się z twoją usterką), że jest jakiś problem z mikrofonem i przy sprawdzeniu w sklepie na innym modelu egzemplarza i mikrofonu jesteś w stanie to wykluczyć. Stąd pewnie ta zachęta do sprawdzenia u sprzedawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na zero z wyjątkiem pokrętła od basu i wtedy gra, basowe jak jest w takiej pozycji to YPAO zaskakuje, minimalnie w prawo jak na zdjęciu. P. S. jednak ten problem się zdarza w tym modelu http://www.hifi-forum.de/viewthread-108-18524.html

IMG_20180910_181830.jpg

Edytowano przez johnflower
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miras23 napisał:

Piotrek masz intrygujące podejście :)

Czy ty sądzisz, że serwisy mają na to czas? Żeby z "ciekawości " coś sprawdzić?  

To ich obowiązek. Ja chciałbym mieć 100% sprawny NOWY sprzęt. Jeśli nie oddaje, kupuje nowy.

12 godzin temu, johnflower napisał:

P. S. jednak ten problem się zdarza w tym modelu http://www.hifi-forum.de/viewthread-108-18524.html

A więc jednak!

I to nie problem sprzedawcy jak piszecie. Bo w Polsce serwisy przeprowadza autoryzowany centralny serwis należący do dystrybutora. Sklep może ci wymienić na inny model, ale to jest w jego dobrej woli.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 06:56, S4Home napisał:

To ich obowiązek. Ja chciałbym mieć 100% sprawny NOWY sprzęt. Jeśli nie oddaje, kupuje nowy.

A więc jednak!

I to nie problem sprzedawcy jak piszecie. Bo w Polsce serwisy przeprowadza autoryzowany centralny serwis należący do dystrybutora. Sklep może ci wymienić na inny model, ale to jest w jego dobrej woli.

 

Piotrek

Sprzęt wysłany do serwisu wczoraj, zobaczymy ile potrwa naprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 6.08.2018 o 11:07, S4Home napisał:

 

Witaj.

Na jednym z postów napisałeś ,że bowersy do yamahy to niebardzo. Jestem z Poznania i raczej wiadomo gdzie mi polecono zestaw R-N 803 plus bowers. Słuchałem z B&W 685s2 oraz 706s2. Uważam że było dobrze a nawet bardzo dobrze. Niestety nie mam porównania z innymi kolumnami. Napisz proszę z którymi powinienem jeszcze posłuchać ,żeby mieć jakieś odniesienie ,że może być lepiej lub inaczej ale nie gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

No jak to gdzie, albo u mnie albo u kolegów z galerii :) 

Ha... Dokładnie tak. Sprzęt zagrał super, jednak chciałbym porównać z innymi kolumnami jeszcze. Bardzo mnie zastanawia dlaczego na forum tak bardzo mało ludzi ( nie z branży) poleca bowersy. Focal, Aurora ,Indiana , heco przewijają się w nieskończoność na wszystkich forach , a o bowersach cisza... Jestem absolutnie zdecydowany na zakup 803d tylko nie chciałbym się później zastanawiać czy bowersy to był najlepszy wybór.

12 godzin temu, S4Home napisał:

No to wiadomo gdzie ci to polecono :)

Jeśli chodzi o rn803 to posłuchaj z magnat 1003s, studio 16 Hz canto one, monitor audio silver 100 czy Dali rubicon. Z kolei bowersy posłuchaj z atollem in100, magnat mr780, 

bedziesz miał porównanie. 

Piotr

Dziękuję, postaram się znaleźć gdzieś możliwość posłuchania ww propozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bowersy serii 6 dawnej, nie tej z srebrnymi membranami nie są zbyt popularne. 

Ogólnie najniższe serię kolumn marek hi endowych są po prostu średnie.

I to absolutnie nie atak na bowersy ale u innych producentów też tak jest.

Bardzo dużo opinii znajdziesz na forach w UK. Zarówno tych na plus jak i na minus. Możesz tam odwiedzić , przeczytać i wyciągnąć dla siebie wnioski.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maoco napisał:

Ha... Dokładnie tak. Sprzęt zagrał super, jednak chciałbym porównać z innymi kolumnami jeszcze. Bardzo mnie zastanawia dlaczego na forum tak bardzo mało ludzi ( nie z branży) poleca bowersy. Focal, Aurora ,Indiana , heco przewijają się w nieskończoność na wszystkich forach , a o bowersach cisza... Jestem absolutnie zdecydowany na zakup 803d tylko nie chciałbym się później zastanawiać czy bowersy to był najlepszy wybór.

Dziękuję, postaram się znaleźć gdzieś możliwość posłuchania ww propozycji.

 

B&W nie spotkasz wszędzie, są na wyłączność w TopHiFi. Dlatego nie są tak popularne jak brandy, które stoją wszędzie. Posłuchaj konkurencji, wpadnij do nas jeszcze raz posłuchac B&W i wtedy podejmij decyzję :) Ma podobać się Tobie, a nie ludziom na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...