Skocz do zawartości

Jakie dokanalowki zamiast meze 12 classic?


Recommended Posts

Chcialbym zasiegnac opinii na pytanie postawione w temacie.

Meze 12, ktorych uzywam do odsluchu na telefonie w ciagu dnia, zdaja sie dobijac kresu swego zycia (naderwany kabel przy jednym z glosnikow).

W zwiazku z tym pytanie, czy w zblizonym budzecie (okolice 400pln) da rade znalezc cos o zblizonym brzmieniu,  ale w oparciu o plaskie kable?

Uprzedzajac watpliwosci - sluchawek uzywam w 70% czasu w czasie podrozy, i zwykly kabel za bardzo sie skreca w momencie gdy aktywnie z telefonu korzystam.

Pod tym katem swego czasu swietnie sprawdzaly sie a-jays three, ktore dla odmiany kompletnie nie brzmia z moim One+ 3T :(

Z gory dziekuje za wszelkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawkami o płaskim kablu może być problem w podobnym pułapie cenowym. Może słuchawki noszone OTE sprawiły by że skręcający się kabel miałby mniejsze znaczenie. Myślę ze warto wypróbować Sony MH1C . Można je kupić obecnie bardzo tanio, ale dźwięk zapewniają dużo lepszy niż a-jays three. Ich kabel jest dość sztywny i warto używać z nimi dołączony do nich klips do ubrania.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MobyDick napisał:

Ze słuchawkami o płaskim kablu może być problem w podobnym pułapie cenowym. Może słuchawki noszone OTE sprawiły by że skręcający się kabel miałby mniejsze znaczenie. Myślę ze warto wypróbować Sony MH1C . Można je kupić obecnie bardzo tanio, ale dźwięk zapewniają dużo lepszy niż a-jays three. Ich kabel jest dość sztywny i warto używać z nimi dołączony do nich klips do ubrania.

Hmm, chcesz powiedzieć, że łatwiej dostać płaski kabel w słuchawkach przy niższych kwotach? Czy przy wyższych?
OTE mi nie pasują, bo:
1. Zaletą dokanałówek jest ich mini rozmiar - mogę w dowolnym momencie zwinąć je do małego etui, które mieści się w dowolnej kieszeni - bez względu na to czy biegam akurat w bojówkach, czy garniturze. Patrząc na budowę tych Sony, o których piszesz, mogę o tym zapomnieć :(
2. Poza tym skręcanie kabla wynika wprost z tego, że w czasie odsłuchu w komunikacji miejskiej, telefon wciąż wędruje pomiędzy moja ręką (czas jazdy), a kieszenią (wszelkie przesiadki, dojścia etc). Kilka takich procesów i mam plątaninę zamiast kabla. Nie bardzo widzę w jaki sposób OTE mogłoby mi tu pomóc.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno spotkać dobrze grające słuchawki z płaskim kablem  wśród droższych słuchawek. Łatwiej wtedy o sztywne okrągłe przewody o mniejszej skłonności do plątania się. Jednak skręcają się jak wszystkie inne kable okrągłe i nie należą do zbyt wygodnych. Te Sony MH1C wymagają najlepiej podłużnego etui i nie są najwygodniejsze w ruchu. Raczej do pozycji siedzącej. Zakładanie kabla nad uchem dobrze stabilizuje słuchawkę w ruchu i skręcający się kabel nie wpływa na jej położenie. Myślę ze problem z częstym wyciąganiem telefonu z kieszeni rozwiązałby najlepiej odbiornik bluetooth, który uwolniłby telefon od przewodów. W przypadku jego rozładowania można wrócić awaryjnie do podłączenia słuchawek bezpośrednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...