Skocz do zawartości

Stereo do 3,5k do 23m2


Piotrek Pszczoła

Recommended Posts

Cześć!

 

Postanowiłem poprosić o pomoc w wyborze sprzętu bo mam już niezły mętlik :)

 

Poszukuję sprzętu stereo do salonu 19m2 (4,5mx4,5m) otwartego na korytarzyk 4m2.

Przede wszystkim potrzebuję amplitunera(wzglednie wzmacniacza) - na początek mam kolumny JVC  (niestety nie mają oznaczenia ma modelu, jednak są to prawdopodobnie SPX 660 lub model bardzo podobny. 

Budżet mam na całość, więc jeśli kolumny są do niczego to rozważę propozycje kompletu, najchętniej na początek kupiłbym na próbę sama elektronikę 

Co do muzyki, słucham ogólnie wszystkiego :) Ostatnio sporo muzyki fortepianowej i filmowej, ale także pop/rock lat 70-80-90, więc rozrzut spory :)

Sprzęt będzie podłączany przede wszystkim do telewizora, więc wymagane jest chociaż wejście optyczne. Bluetooth lub Chromecast też mile widziany żeby nie trzeba było włączać telewizora do samego słuchania muzyki że Spotify.

 

Wymogiem jest też niestety niska obudowa z powodu ograniczonego miejsca- mam wnękę o wysokości tylko 13 cm.

 

Wstępnie wytypowałem 3-4 propozycje:

- NAD C338

- Pioneer SX-S30

- Magnat MA600

- Marantz PM6006, ale ten niestety nie ma transmisji bezprzewodowej.

 

Mam jednak wątpliwości co do jakosci dźwięku z tych urządzeń w porównaniu do na przykład dość polecanych tutaj Onkyo 8250 czy Yamahy RN602. Czy ten NAD ustępuje im w tej kwestii? Ewentualnie czy ten Pioneer SX-S30 to duży kompromis jeśli chodzi o jakość dźwięku?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę tak. 

Oczywiście nic się nie stanie za pierwszym razem kiedy będziesz słuchał. Ale takie wielogodzinne, dni spowodują pomału uszczerbek na wzmacniaczu i znacznie ograniczają jego żywotność.

A więc dla dwóch rzeczy,

Zdrowia wzmaka, i większego wyboru będzie o pewnie leżał u ciebie na szafce. 

Co masz wziąć, ? Nie wiem bo nie znam tych kolumn. Ale wybór elektroniki weź na próbę. Wypożycz. Bo obawiam się że czeka cię wymiana całości.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, to co piszecie burzy cały mój misterny plan :) 

Niestety na szafce nie mam miejsca, bo obok telewizora już nic się nie zmieści. Coś jednak chyba muszę wykombinować, bo dźwięk z telewizora to jest dramat. A i słuchanie muzyki na słuchawkach nie zawsze jest wygodne.:)

 

A w kwestii tych 3 urządzeń - SX-S30 i C338 czy Marantz PM6006 - pewnie słuchaliście ich w porównaniu do pełnowymiarowych 8250,R-N602 czy SX-N30AE - czy w kwestii jakości dźwięku (nie mówię nawet o sposobie gry, ale czysto bardziej obiektywnych cech - dokładności, szerokości sceny, separacji instrumentów, czystości dźwięku) - czy one odstają jakoś zauważalnie? Są wpisy mówiące, że różnice między np. SX-S30 a SX-N30 są wyraźne oraz takie, że pomijalne, bo obydwa to podobne, 2-kanałowe amplitunery.

 

Pewnie najlepiej posłuchać osobiście, ale może chociaż jakoś zawężę krąg poszukiwań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?

SX-S30 jest opisywany niby jako amplituner, C338 ma Chromecasta, Bluetooth i wejścia optyczne więc tak go traktowałem, może błędnie :)

Marantz faktycznie trafił trochę przypadkowo, ale ma dobrą cenę i chociaż wejścia optyczne, więc od biedy mógłby się nadać, choć na pewno Bluetooth to duży plus w moim przypadku.

Potwierdzi ktos jeszcze powyższa  teorie ten NAD z racji innego rodzaju zasilania mógłby nie być tak wrażliwy na nieco ograniczona wentylację bo mniej się grzeje? Zostałoby mu 7cm wolnej przestrzeni na górze i wolny tył.

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, po różnych rozważaniach (i sprawdzeniu cen komponentów oddzielnie i w zestawach :) ) zdecydowałem o zakupie ostatecznie zestawu źródło + kolumny. Cena najchętniej w okolicach tych 3500 zł.

Po przeczytaniu kilku tematów o poprawnym ustawieniu kolumn, wybór padnie prawdopodobnie na małe kolumny podłogowe. Skoro monitory i tak nie powinny stać na komodzie, to tamto miejsce wykorzystam na ampli a kolumny umieszczę na bokach szafki. Jedna z kolumn będzie dość blisko narożnika i nie będe miał możliwości znacznego odsunięcia ich od tylnej ściany.

Mimo wszystko, z tego co czytam dobrym wyborem okazuje się tu być ten NAD C338. Must have to na pewno na złącze optyczne, żeby podłączyć tam telewizor oraz fajnie, żeby miał bluetooth/chromecast/Spotify żeby włączać muzykę bez potrzeby uruchamiania telewizora (tutaj ostatecznie mogę z tego zrezygnować).

Patrząc na gotowe zestawy, w tym budżecie mieszczą się właściwie tylko Indiana Line Nota 550X, które ponoć dość dobrze do NADa pasują. Może jednak z forumowymi rabatami mogę polować na coś z nominalnie wyższą ceną i jakością? 

 

Co do muzyki, to tak jak pisałem będzie to na pewno nagłośnienie telewizora oraz sporo muzyki fortepianowej i filmowej, ale także pop/rock lat 70-80-90, więc rozrzut spory :)

Preferencji co do sposobu grania nie mam wymyślnych - nie potrzebuję mocarnego basu (bo sąsiedzi) ani kłujących w uszy sopranów. Ma być neutralnie, czysto, niekoniecznie analitycznie, z uwagi na rodzaj muzyki symfonicznej fajnie dało się tam usłyszeć coś więcej niż jeden zlany glut - oczywiście jak na mój budżet, nie oczekuję cudów :)

 

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bl40 mkIII ? 

Nie widzę nigdzie takiego modelu, to jakaś nowość?

Nota 550X niby jak na swoją cenę ma bardzo dobre opinie, różnica między nimi jest znacząca? Z Magnatami 725 pewnie cena wzrośnie już znacząco? Może Shadow 207, Wharfedale Diamond 11.3 albo MA Monitor 200, czy to raczej poziom 550x? Cenowo wyglądają bardzo oodobnie.

Ewentualnie może warto odjąć nieco od wzmacniacza (na rzecz np. SX-S30 albo Onkyo 8250) i dorzucić do kolumn? Tylko czy wtedy finalnie nie wylądujemy na podobnym poziomie jakości?

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Bl40 mkIII ? 

Nie widzę nigdzie takiego modelu, to jakaś nowość?

Tak. II już nie ma, czekamy na dostawę MKIII. Pisałem o nich na naszym /Facebooku.

Diamond 11.3, Monitor 300 i Nota 550x to faktycznie podobny poziom. Chodź inne granie. Magnat 725 i Melodika BL40MKIII stoją wyżej.

Zadzwoń, wycenimy i będziesz myślał co dalej.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...