Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 3500zł


fabianabc

Recommended Posts

Cześć Wam!

Szukam kolumn podłogowych do 3500zł za parę - tylko nowe (warunek żony), front raczej na wysoki połysk (ewentualny warunek żony), tylko trój-drożne z mocnym basem, śmiałym środkiem i czystą górą jak na ten niski budżet (mój warunek, wiem, że ciężki do spełnienia w tych pieniądzach).

Kolumny będzie obsługiwał jakiś amplituner, jeszcze nie wiem jaki, na razie zostawmy ten temat, bo nie wiem jaką kwotę na niego będę mógł przeznaczyć, ale pewnie około 2500zł. Dlaczego amplituner, a nie wzmacniacz stereo? Bo w przyszłości biorę pod uwagę rozbudowę stereo do kina domowego, więc dobrze byłoby, aby Wasze propozycje posiadały w ofercie również młodszych braci centralnych i satelitarnych, choć nie jest to warunek konieczny, bo może stereo mnie zadowoli. Kolumny będą podłączone do TV. Często oglądam filmy i często słucham muzyki (głównie klubowej, czasami rock, a nawet disco-polo, ale tylko wtedy jak znajomi z flaszką wpadną). Powierzchnia pokoju to 40 metrów.

Propozycje, które tutaj zostawicie, będą dla mnie poważną wskazówką, kiedy będę wybierał się na jakiś odsłuch do sklepu audio. Przyznaję się bez bicia, że nie znam się na audio kompletnie, a moja przygoda z kolumnami podłogowymi skończyła się jakieś 13 lat temu, kiedy zajechałem swoje altusy 200 :)

Obecnie słucham muzyki na soundbarze Samsunga kupionym 3 lata temu za 1100zł w neonecie, więc podejrzewam, że każda wasza propozycja będzie dla mnie podróżą ku lepszemu :)
 

Edytowano przez fabianabc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kolegów z branży Heco Aurora 700, Dali Zensor7, Monitor Audio Bronze6, nic lepszego się nie wybierze wszystkie mają to coś i wyróżniają się z całej masy mniej lub bardziej udanych konstrukcji. Zapraszamy na odsłuch przy bezpośrednim porównaniu będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez kolegów propozycji, Dali, MA i Kef to nie konstrukcje 3drożne.

Jeśli kolumna ma pasować zarówno do KD jak i Stereo to jak najbardziej podpisuje się pod ELAC'ami Debut F6 bądź też następcy Debut F6.2. Kolumny świetnie nadają się do dużych pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś słuchał tych Tonsili Maestro III?

2. To prawda, nie do końca wiem jakie są wady i jakie zalety trój-drożnych kolumn, ale na chłopski rozum biorę to tak, że tony są bardziej wyraziste, skoro do każdego z nich przypisany jest oddzielny głośnik.

Edytowano przez fabianabc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabian-ie , kiepska kolumna 3 drożna zagra gorzej niż chociażby porządny monitor 2 drożny ;)

Ogólnie 2,5 drożne kolumny są optymalne szczególnie w tym budżecie jakim dysponujesz

Podrzuciłem tonsile , bo są dosyć ładnie wykonane , są 3 drożne i być może by Cię zadowoliły , znajdź salon który nimi dysponuje w okolicy i obadaj , a jakbyś chciał 2,5 drożne to patrz np. na pylony saphire 25 - też spory wybór oklein , lakierów (mat,połysk,itd.)

Słuchałem tych pylonów z ampli onkyo 8250 / 8270 i być może brak wygrzania , może kiepskie połączenie z ampli (napewno akustyka w salonie była kiepska) , ale dla mnie bas był zbyt dudniący , a góra jazgotliwa , ale kto wie jakbyś przetestował z czymś innym. Chociaż patrząc po swoich focalach to czas oraz odpowiedni kabel głośnikowy zmienia brzmienie ;)

Zapewne dociążenie saphirów by Ci podpasowało + jakbyś wziął w lakierze piano to żona byłaby więcej jak zadowolona ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 08:30, S4Home napisał:

Post dlatego żeby wypromować swoje :P

No akurat w twoich ustach taki zarzut... uderz się w pierś i zauważ, że piszesz wszędzie żeby tylko S4home świeciło się jako ostatni co pisał post. I wielokrotnie piszesz to samo co inni, typu zgadzam się etc. byle tylko zakończyć temat :) 

@fabianabc 777 grają dość ostro i chłodno, 350tki łagodniej. Jeśli chodzi o połączenie z amplitunerem Yamahy np. r-n602, to 350 pasują tutaj dużo lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie pisze głupot i wszędzie polecam to samo. 

No i miałem rację co do trójdrożności. Uwierz nie zyskasz nic więcej. 

Zarówno 777 jak i 350 to słabe kolumny. Yamaha przestała robić godne polecenia systemy kolumnowe jakiś czas temu. Może z wyjątkiem ich topowego modelu obecnego, nie wiem jego nie słuchałem. 

Wszystkie wymienione przeze mnie modele zagrają od nich lepiej. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...