Skocz do zawartości

Stereo do 8k


Jarts

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup nowego pierwszego sytemu stereo tj. dwie kolumny podłogowe, wzmacniacz lub amplituner stereo oraz w przyszłości gramofon. Kwota jaką dysponuję to 8 tyś (bez gramofonu). W przypadku dużego zachwytu mogę dołożyć ok. 2-3 tyś. Chciałbym by sprzęt posłużył mi przez kilka kolejnych lat oraz bym nie musiał myśleć o wymianie. Dobrze by kolumny były w kolorze białym oraz dostępne do odsłuchu na terenie Warszawy. 

Pokój z aneksem kuchennym ok. 21m2 z otwartym holem.  

Sprzęt będzie podłączony pod projektor krótkoogniskowy Philips HDP1690 przewodem optycznym. Dodatkowo posiadam Apple TV jako centrum multimedialne. Przeznaczeniu muzyka/filmy - 70/30.

Muzyki słucham wszelkiego gatunku, głównie przez Spotify, Tidal oraz pliki z pendrive. 

Zestawy które w tym momencie mnie zaciekawiły to:

- Marantz pm6006 + CANTON CHRONO 509.2 DC - tutaj bardzo podobała mi się jakoś dźwięku 

- Yamaha R-N803D + B&W 683 S2 - wybieram się na odsłuch, bardzo przekonuje mnie funkcjonalność Yamaha R-N803D oraz pozytywne opinie

 

Z góry przepraszam za ewentualne błędy oraz dziękuje za pomoc! :)

Edytowano przez Jarts
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Prawdę mówiąc.mozna lepiej niż wybrałeś ty. 

O ile chrono to fajne kolumny od cantona, o tyle połączenie ich z pm6006 jest słabym pomysłem. Podobnie łączenie wyraźnych bowersoe z Yamaha.  No w tej cenie może byc lepiej.

Jeśli rn803 to zgadzam się z przedmówca kef 750, dalej elac uni fi lub nawet świetne wstęgowe 247.3 warto dołożyć!! Lub negocjować u nas.

A z czystym wzmakiem

Atoll in100 z kef r500

Marantz pm8006 z dali opticon 6.

Masz możliwość wypożyczenia i nas tych zestawów. Jak i innych konfiguracji. 

Zapraszam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Amplituner stereofoniczny zawsze będzie jakimś kompromisem. R-N803 gra dobrze jak na amplituner lecz raczej nie może konkurować z czystymi wzmacniaczami. Warto porównać na jednej parze kolumn styl grania amplitunera vs wzmacniacza. Różnica powinna być wyczuwalna. Wśród dobrze grających amplitunerów jest jeszcze Onkyo TX-8270. Również posiada pełną funkcjonalność a brzmienie chyba nawet bardziej naturalne a na pewno bardziej uniwersalne niż ostra i rockowa Yamaha. Co do kolumn, zgadzam się z większością propozycji wymienionych wyżej np. Kef R500 czy Elac 247.3. To uniwersalnie brzmiące kolumny. Dali oraz Canton to znów skraje pasma i trzeba ostrożnie z doborem elektroniki. Myślę, że odsłuch jest wskazany. Z Warszawy do Pabianic nie jest daleko, na odległość również jesteśmy w stanie sobie poradzić.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarts zestaw R-N803D + 683 S2 w obecnej cenie to świetny zestaw. Nie zgodzę się z opinią, że to złe połączenie. Złe to było z R-N602, która ewidentnie nie dawała rady. Jak wybierzesz się na odsłuch, poproś o skalibrowanie 803ki YPAO- w połączeniu z B&W kalibracja daje fajne efekty.

R-N803D + ELAC Uni-Fi FS U5- poproś również o to połączenie, dźwięk bardziej dociążony, delikatny, jednak o gorszej stereofonii. Co kto lubi.

Spróbuj też połączenia klasycznego wzmacniacza np. NAD C356BEE z jakimś małym strumieniowcem pokroju Yamahy WXAD-10.

 

W Warszawie mamy 3 salony, Andersa, Naruszewicza i Nowogrodzka. Zaanonsuj się przed wizytą u kolegów, przychodzisz wtedy na gotowe. 

Dokładając $$$ zawsze można iść wyżej, np. przez podłączenie wspomnianych Elaców FS 247.3. Czy warto? To już pytanie na które odpowiesz sobie podczas odsłuchu. 

ps. @Q21 R-N803 gra ostro? Ja wiem, że wygodnie jest wklejać gotowe formułki do poszczególnych marek, ale nie tędy droga. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Top HiFi, nie ma powodów do unoszenia się. Przecież nikt nie napisał, że Yamaha jest zła :) Przede wszystkim każdy ma swój gust (także każdy z nas, z branży) i ostatecznie to klient powinien zdecydować jakie brzmienie będzie się mu podobało - stąd zawsze zachęcam do odsłuchu. Myślę jednak, że łączenie Yamahy z B&W poza fajną ofertą cenową i innymi uwarunkowaniami jest dość ryzykowne - nie każdy lubi takie granie i trzeba to sprawdzić osobiście. Jeśli ktoś uważa, że Yamaha 803 brzmi ciepło i łagodnie, pozostaje mi to tylko uszanować a już na pewno nie hejtować :) Niech zdecyduje klient.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziś po odsłuchu:

- Yamaha R-N803D z B&W 683 S2, B&W 704 S2, oraz ELAC 247.3. W tym wszystkim jestem przekonany, że Yamaha nie daje rady z żadnym z tych głośników. Jestem niesamowicie rozczarowany ze względu na funkcjonalność Yamahy (Spotify, Tidal, AirPlay etc.) Dla przykładu zmiana wzmacniacza na Moon 240i dała niesamowitego kopa dla B&W 683 S2. 

Po 1.5h odsłuchu byłem bardzo zmieszany i postanowiłem podjechać posłuchać posłuchać:

- Marantz 7005 + CANTON CHRONO 509.2 DC - mój faworyt na ten moment w kwestii dźwięku, niestety wygląd marantza mnie odstrasza

- Marantz 7005 + Dali Opticon 6 - tutaj sprzedawca upierał się nad znaczącą przewagą jakości, jednak ja osobiście tego nie słyszałem. 

Czy polecili byście jakiś wzmacniacz/amplituner który rozrusza B&W 683 S2, B&W 704 S2 lub CANTON CHRONO 509.2 DC?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wzmacniacz 3x droższy , nie ma opcji by lepiej nie rozbujał ;) 

Jak tak bardzo polecana yamaha 803 nie dała rady ? , ew. z tymi kolumnami ... szkoda ,że nie sprawdziłeś z kef-ami myślę iż byłbyś zaskoczony.

Ale też wydaje mi się iż nastawiłeś się na coś dostępnego w jakimś tam salonie audio tak więc czy jest sens doradzać ? Chyba ,że chcesz kupić na miejscu tak więc wrzuć linki ów salonów byśmy mogli wg ich oferty coś doradzić , inaczej po co jeśli nie skorzystasz z porady bo sprzętu nie będzie pod ręką ;)

Wg mnie najlepiej wybrać zasilanie (wzmak/ampli) , i do niego później kolumny , mniej kombinowania i szukania wtedy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk nie jestem doświadczony w temacie dlatego słucham jak najwięcej co jest dostępne na miejscu by mieć porównanie. Szukam co jest dostępne z powyższych porad. 

 

@Fafniak czy nie był to przypadkiem prezentowany mi wzmacniacz moon 240i:

https://www.tophifi.pl/moon-neo-240i.html?gclid=EAIaIQobChMIt72M8Jfj3AIVTouyCh3o5ggtEAQYAiABEgLKXvD_BwE

 

 

Edytowano przez Jarts
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jarts napisał:

Jestem dziś po odsłuchu:

- Yamaha R-N803D z B&W 683 S2, B&W 704 S2, oraz ELAC 247.3. W tym wszystkim jestem przekonany, że Yamaha nie daje rady z żadnym z tych głośników. Jestem niesamowicie rozczarowany ze względu na funkcjonalność Yamahy (Spotify, Tidal, AirPlay etc.) Dla przykładu zmiana wzmacniacza na Moon 240i dała niesamowitego kopa dla B&W 683 S2. 

Po 1.5h odsłuchu byłem bardzo zmieszany i postanowiłem podjechać posłuchać posłuchać:

- Marantz 7005 + CANTON CHRONO 509.2 DC - mój faworyt na ten moment w kwestii dźwięku, niestety wygląd marantza mnie odstrasza

- Marantz 7005 + Dali Opticon 6 - tutaj sprzedawca upierał się nad znaczącą przewagą jakości, jednak ja osobiście tego nie słyszałem. 

Czy polecili byście jakiś wzmacniacz/amplituner który rozrusza B&W 683 S2, B&W 704 S2 lub CANTON CHRONO 509.2 DC?

 

 

Moon to zupełnie inna liga. Szkoda, że nie sprawdziłeś NAD'a C388- nie będzie to granie tak dobre jak Moon'a, ale na pewno klasę wyżej niż 803. 

Idąc dalej, jest to chyba 1wszy wzmacniacz w naszej ofercie, który w pełni wykorzystuje potencjał 683 S2 i dobrze się z nim zgrywa. Jak wszystkie B&W lubią prąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam RN803D polaczone z polska Melodika BL 40MK2.Bylo ok poki to gralo w pokoju 13m.Po przeniesieniu do niecalych 19m sytuacja sie zmienila.Jakby brakowalo mocy.Kalibracja niewiele pomagala.I wtedy podlaczylem dodatkowa pare kolumn malutkich Mission M73i.Czyli Melodika razem z Mission.Od razu poprawa.Wrocila moc, calkiem dobry bas, gora bez krwawienia z uszu...Oczywiscie kalibracja z lekkim oszustwem w postaci zatkania bas refleksu na czas tejze kalibracji? i teraz Yamaha chodzi jak marzenie.Gdyby jeszcze pokombinowac z akustyka tego pokoju(kwadratowego niestety) przy pomocy pulapek paneli itd to moze byloby nawet idealnie.To gdzie nasz sprzet gra ma jednak ogromne znaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarts napisał:

Po kolejnych odsłuchach skusił mnie NAIM UNITI ATOM + Dali Zensor 7. Moim zdaniem to najlepiej grający sprzęt, który nokautuje Moon'a bez problemu. Prośba do was o poradę czy jest sens testować go jeszcze z innymi kolumnami? 

Temat stereo do 8k , a testujesz sprzęty za ~14k ... trudno doradzać ;)

Bierz co Ci podpasuje i tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też zły krok. O amplitunerze zapomnij. Chyba że w grę wchodzi arcam sr250. To masz jeszcze kalibrację Dirac live. Ale to nie ta cena. 

Szukaj zatem czystego wzmacniacza. A sieć i podłączenia cyfrowe załatwisz sobie urządzeniami dodatkowymi. 

No do bowersa oraz chroni polecam atolla. Elektronika stosunkowo ciepła i nie agresywna po psortu pasuje. 

Polecam także sprawdzić magnaty quantum 757 które są konkurentami dla tych kolumn a są tańsze. Moim zdaniem nawet prezentują wyższy poziom wykonania i dźwięku. 

Jeśli nie słyszałeś przewagi opticona to nie zwracając na niego uwagę. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 9.08.2018 o 08:53, S4Home napisał:

Witaj

Prawdę mówiąc.mozna lepiej niż wybrałeś ty. 

O ile chrono to fajne kolumny od cantona, o tyle połączenie ich z pm6006 jest słabym pomysłem. Podobnie łączenie wyraźnych bowersoe z Yamaha.  No w tej cenie może byc lepiej.

Jeśli rn803 to zgadzam się z przedmówca kef 750, dalej elac uni fi lub nawet świetne wstęgowe 247.3 warto dołożyć!! Lub negocjować u nas.

A z czystym wzmakiem

Atoll in100 z kef r500

Marantz pm8006 z dali opticon 6.

Masz możliwość wypożyczenia i nas tych zestawów. Jak i innych konfiguracji. 

Zapraszam

Piotrek

Ze swojej strony napiszę, że testowałem Dali Opticon 6 z Marantz K.1 Pearl Lite i wg mnie wyglądało to dość kiepsko ( już o wiele lepiej zagrał mój poczciwy amplituner Sony DA5800ES - może to kwestia mocy?) Co prawda z Marantzem detaliczność jest duża, jak i kontrola basu (jest szybki, dynamiczny) jednak scena jest bardzo płaska, z tyłu, a dźwięk jak dla mnie zbyt metaliczny i bez emocji. Dużo lepiej zagrały te kolumny z Atollem in 100, szczególnie gdy ktoś lubi ciepłe brzmienie i wokale. Szczegóły nieco się rozmywają, ale przyjemnie się tego słucha (nie ma się uczucia podrażnienia). Polecam do tego dobre kable głośnikowe, które "męczą górą", bo w połączeniu z Atollem, który nieco muli basem, dzwięk się wyostrzy . 

Ogólnie najlepiej potestować samemu różne kombinacje, a nie pytać po forach, bo każdy lubi co innego i jednemu będzie pasowało analogowe ciepłe brzmienie, a innemu elektroniczne tony. Wiem, bo sam pytałem czytałem, a później się okazało, że wszystkie te proponowane zestawy są w większości o D potłuc. Godzina w salonie audio wystarczyła czasem by całkiem zmienić preferencje. Często po minucie ochów i achów, efekt wow zamieniał się w irytację, a przyjemność ze słuchania muzyki zamieniała się w katorgę spowodowaną dźwiękami wysokich częstotliwości (niezapomniany MA Silver 300 + Marantż + dźwięk trąbki;))

Ps. jeszcze jedna ważna rzecz. Mając bardzo ograniczony budżet (również w niedalekiej przyszłości), nie zgadzajcie się na propozycję odsłuchu sprzętu z wyższej półki, bo nagle okaże się, że wybrany już wstępnie przez Was super hiper grający zestaw, w porównaniu z tym  sprzętem okaże się przysłowiową pierdziawką i zacznie się błędne koło. Czyli w skrócie pakowanie coraz to wyższych kwot w sprzęt, który po kilku miesiącach podniety, będzie przez większość czasu wykorzystywany do KD lub radia internetowego wątpliwej jakości, ewentualnie hifi w Tidalu (bez MQA oczywiście;)).

I przy okazji, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...