Skocz do zawartości

3000 zł co dalej ?


latarnik

Recommended Posts

Witam z większości postów wynika że 3000pln to za mało na sprzęt stereo nowy  .

I pewnie tak jest sprzęt w tym przedziale cenowym gra słabo kartonowo i nijako więc co maja kupić ci ludzie co mają właśnie te 3 tysie więcej nie nazbierają ,nie chcą brać rat itp

mają inne ważniejsze wydatki

3 - 3500 tyś to jest to za dużo na byle co a za mało na coś dobrego ?

-ale jeśli nie chce się  wydawać  więcej i nie chcę brać rat itp bo mam inne potrzeby a sprzęt jest tylko miłym dodatkiem to co wtedy zrobić ?

czy są jakieś zestawy ładnie grające dla zwykłego Nowaka czy też Kowalskiego  sprzęt który nie jest plastikowy którego nie będzie się trzeba wstydzić może jakieś mini np  Piano Craft MCR-N670

czy też któryś z pionerów ?

Taki sprzęt kosztuje poniżej 3 tyś na gotowo z głośnikami postawić grać tylko czy to znowu nie za dużo nie za drogo za takie małe pudełko ?

Rozważam w tym wątku Kowalskiego który nie jest audiofilem i maniakiem kupuje sprzęt raz na 10 lat i chce żeby mu to ładnie grało czysto i wyraźnie .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie typowe ok 20-25 m2

Kowalskiemu nie zależy na CD to jest stary maruda lubi sobie po robocie posiedzieć w fotelu i radia słuchać , w używanym starszym sprzęcie raczej internetowego radia sobie nie posłucha no trudno  będzie musiał się zadowolić FMem

sprzęt ma też ładnie wyglądać nie jakiś obity szrot
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dobre monitorki Kowalski ma szeroką komodę

z radia będzie audycji muzycznych słuchał no dobra może kupi sobie CD ale to znowu się 3 klocki robią a tego by chciał uniknąć

a przykłady ?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę zacząłem z kwotą 2900. Udało mi się za to kupić Denona pma720 i ma mr6. Grało to u mnie z powodzeniem 2lata. Aż do momentu, kiedy doszedłem do wniosku, że za bardzo bas dominuje w tym zestawieniu. Ale myślę, że na start to nie najgorszy zestsw, zwłaszcza jeśli mówimy o nowym sprzęcie. Po 2 latach wymieniłem najpierw kolumny, udało się sprzedać tuż przed wyprzedażą mr6. Dołożyłem 400 i kupiłem używane tannoy dc6t. W bardzo dobrym stanie, nie licząc dwóch wgniotek na fornirze. Potem udało się wymienić wzmacniacz na Marantza pm8003. Doplata 800pln. Więc ostatecznie stanęło na kwocie 4100 za zestaw. Nie licząc oczywiście kabli i karty muzycznej do komputera. Więc chyba można za 3000 coś wybrać. Tym bardziej że ten mój Denon pięknie i szybko się sprzedał. Magia marki robi swoje. Pozdrawiam.

Ps. Mój drugi zestaw pod telewizor wyszedł jeszcze lepiej bo Pioneer a20 plus używane Paradigm Atom monitor to wydatek rzędu 1500 plus dac fiio i moduł bluetooth. Razem 1700. 

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę inne wyjście.  Dla wielu ludzi za bardzo inne i z tego powodu nie do zaakceptowania. Jako wzmacniacz DAC/Amp głośnikowy SMSL Q5pro , do niego jako źródło już posiadany komputer lub malina i za resztę możliwie najlepsze kolumny. W naszych sklepach ten SMSL jest za 600 zł a można go trafić czasem za nieco ponad połowę tej ceny. Jest tani i dobrze zrobiony i gra zancznie lepiej niż Pianocraft za 3 tyś. A jest rozmiarów niedużego DAC-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba większego problemu, by w tych pieniądzach skompletować ładnie wyglądający i poprawnie brzmiący klasyczny zestaw. Parę opcji podałem niżej, ale można znaleźć wiele alternatywnych.

Wzmacniacz: 

Pioneer A-20 - 1 049 zł 

YAMAHA-A S301 - 1269 zł

Żródło:

Google Chromecast 2.0 - 180 zł

SONY DVP-SR370 - 178 zł

FIIO X1 II - 470 zł

MusicCast WXAD-10 - 666 zł

Wzmacniacz+żródło

MusicCast R-N402D - 1 779 zł

Kolumny:

JBL ARENA 170 - 1700 zł

Dali SPEKTOR 2 - 1400 zł

ACOUSTIC ENERGY 301 - 1600 zł

Ceny katalogowe. na wyprzedaży albo po negocjacji można kupić jeszcze taniej.

Można też pójść w kolumny aktywne (w tym budżecie powinny być już całkiem niezłe) albo też postawić na sprzęt bardziej egzotyczny, np. mały wzmacniacz cyfrowy uznanej chińskiej firmy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie duże podłogówki takie które nie zdominują pomieszczenia mogą być

Lubię brzmienie starej szkoły dobre basowe brzmienie słucham rocka polskiej sceny itp

ale lubię też dokładny czysty dzwięk

nie na tunera radiowego nie ma Kowalski kupi sobie jak zajdzie taka potrzeba
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli najlepiej sprawdzilby Ci się zestaw z jednej serii i niewielkie podlogowki. Zaraz się rozejrzę.

A telewizor chcesz podłączyć? Wtedy przydaloby się jakieś Fijo czy Smls, ktory proponowali koledzy.

https://allegro.pl/zestaw-stereo-marantz-pm6003-st6003-i7434082633.html#thumb/5

Coś takiego np. Brzydkie to trochę ale wszystko kwestia gustu ;). Staram się ustalić co Kowalski lubi ;)

https://allegro.pl/marantz-pm6005-cd6005-pilot-rca-100-ok-gw-realf-i7439220182.html

Tu lepiej jakosciowo. Ale cd zamiast radia.

Mam świetne monitory z tych wiekszych ale nie zmiesciłbyś się w budżecie. 700 za dużo z tym Marantzem 6005. No i standy trzeba by dokupić jakieś 300zł...

Nie naginamy budżetu?

Wspierajmy polskich producentów ;)

https://allegro.pl/kolumny-esa-vivace-xt2-i7382843005.html#thumb/4

Jak widzisz można coś sklecić lepiej niż pianocraft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza nie brałem pod uwagę podobno to nie do takiej muzyki .

Jak gra Marantz ?

o jakich monitorach piszesz jakie masz

bo nie ukrywam że monitory bardziej by mi pasowały  .

Budżetu nie naciągamy  dlatego pytalem o takiego pianocrafta można go dostać za ok 2600 zł stawiasz i gra wszystko ma i spokój

.a pozatym mam pomieszczenie chyba antyakustyczne 4.5 x 6 i z boki otwarta kuchnia ,wejście ,schody na górę Yamaha 803 z Heco MS 900 nie grała tu za rewelacyjnie przymęczało
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/198-esa-vivace-2xt

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/198-esa-vivace-2xt

Myślę, że z tym marantzem nie byloby źle. Trochę podbarwia przekaz ale myslę, ze nie ma co silić się na neutralność.

Monitory jak pisalem na standach ale one kosztują 1700zl więc się nie zmiescimy.

A dopuszczasz zestaw bardziej retro tzn lata 90? Mozna już znaleźć coś duzo lepszego niż te marantze. No i sprzęt by bardziej pasował do muzyki jakiej sluchasz ;). Po 90 roku to za dobry sprzet trzeba juz było wydać worek kasy zeby grał przyzwoicie. Nie przekopalem jeszcze A jesli chodzi o kolumny.

Narazie się nie poddawaj z tym pianocraftem. Dla mnie strata pieniedzy. Kupujesz i na dzien dobry 50% w plecy za 5lat następne 20%, a sonicznie bardzo slabo. Ja jeszcze ze swoich starych gratów nic nie sprzedalem ze stratą, a wyszukalem czasem coś takiego, ze na dzień dobry 50% do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród nowego sprzętu dostaniesz już takowy którego nie trzeba się wstydzić. 

Mało tego jest niewielka bo nie wielką ale możliwość wyboru 

Wśród sprzętu używanego znajdziesz go znacznie więcej, bo mniej więcej to jakbyś y szukali nowego za 6k. 

Oczywiście tutaj dochodzi stan urządzeń, od kogo kupujemy itp. ale wybór jest 

Jeśli kupno używanego nie jest dla ciebie problemem to stawiam na używane. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarnik, technics jest bebe. Nawet te najwyzsze koncowki nie powalają. Jesli Techniks to gramofony.

Top hifi, ciekawa propozycja. Z gwarancją, papierami. Gdyby jeszcze tą diabelską koncowkę uciąć Latarnikowi.... ;)

Dalsze propozycje.

https://m.olx.pl/oferta/zestaw-stereo-marantz-pm8000-cd7300-CID99-IDwUb7d.html

Oooo i tego szukalem. Niskobudzetowy, w miarę nowoczesny. Dosć ladnie wygladający i pasujacy do Twojej muzyki.

https://m.olx.pl/oferta/zestaw-stereo-CID99-IDdjWFN.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie można ładne używki wyszukać ,więc nowe odpada

HK co prawda nie wzmacniacz ale amplituner 3700 miał mój brat miałem go u siebie i szału nie robił wygląd z daleko bardzo łądny ale w dotyku plastik ale ładny tyle że grał jakoś pudełkowato z MA małymi monitorami wzmacniacz zagra napewno lepiej

Z używanymi sprzętami jest jeden problem nie można ich pożyczyć na kilak dni a tak jak wspominałem wcześniej mam do bani pokuj nie akustyczny nie mogę wystawić kolumn na pokuj bo robi się ciasno dlatego nie chciałem podłogówek pokój jest z otwartą kuchnią i wejściem oraz schodami na górę .

Miałem yamachę 803 i Heco MS 900 dzwięk mnie denerwował raz było ładnie a raz fatalnie dudniło

to może nie być dobry pokój do słuchanai muzyki.na początku chciałem sobie postawić coś małego typu pianocraft na komodzie gdzie by sobie przygrywało popołudniami albo do wieczornego piwka ,

po bokach stolika rtv stoją ,z prawej jakaś grecka kolumna z kwiatem a po lewej waza z epoki haha

dlatego chciałem umieścić monitory na szafce  rtv .

zobaczcie sami jak słabo to wygląda

 

20180809_171244.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w głównej części jest 4,5 x6  ale jest jeszcze ta otwarta kuchnia i wejście a przy wejściu schody na górę

Nowy sprzęt odpada masz rację za duża utrata wartości za tą samą kasę można wyrwać lepszy używany sprzęt do tego już mnie przekonałeś

jakieś nie za duże podłogówki powinny się zmieścić ale będą musiały stać przy ścianie żeby nie wychodziły za obrys szafki rtv

Cały czas mówimy o Kowalskim który nie ma czasu na składanie playlist nie ma mega kolekcji płyt nawet się na tym nie zna nie ma czasu dopasowywać kabli itp

chce sobie wieczorem pyknąć muzkę najlepiej z radia i tyle a nie zawsze będzie miał na to nastrój dlatego Kowalskiemu szkoda 6 -7 tys na sprzęt co go może kilka razy w miesiącu sobie odpali jak będzie miał nastrój

chyba już wszystko wyjaśniłem temat jasny i chyba dobrze pokierowany przez kolegę @audiowitza co dziękuje

jak się trafi coś z używanego sprzętu niedaleko mnie to będę się umawiał z sprzedającym na oględzino- odsłuch

Maranz mi się podoba HK też ładne w sumie wszystko ładne coś tylko NAD jakiś taki nijaki

Czy sensowniejszy będzie wzmacniacz i tuner  czy amplituner ?

amplitunery podobno grają gorzej mniej dynamicznie ?

a zobaczcie to

https://www.olx.pl/oferta/okazja-cambridge-audio-azur-640a-640t-640c-wieza-wzmacniacz-CID99-IDrC7c9.html#5d14a332c6

https://www.olx.pl/oferta/marantz-amplituner-cd-player-CID99-IDrbtff.html#567d02f8f4
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...