Skocz do zawartości

3000 zł co dalej ?


latarnik

Recommended Posts

7 godzin temu, S4Home napisał:

Zgadzam się z przedmówca. 

A zaproponowane produkty są tak odmiennie różnie grające że trzeba by najpierw ustalić harakter co się lubi. 

Piotrek

przejrzałem wszystko co zaproponowaliście

mam jakieś wnioski i bliżej mogę określić co mi się podoba

Sprzęt powinien być srebrny podobają mi się te klocki Maranza np PM 8000 lub te nowsze zagięte na froncie ,Rotel też jest ok ,HK całkiem ładnie wygląda , Xindiak taki sobie   arkam  nie fajny a  co kolumn to raczej w kolorze drewna raczej węższe nie mam za dużo miejsca

Co do wzmacniacza zapytam jeszcze raz wzmacniacz i tuner czy może amplituner ? wzmacniacz zagra lepiej  dynamiczniej ?

Maranza od  jakiego modelu brać pod uwagę ? i czy Marantz nadaje się do takiej muzyki do rocka polskiej muzyki z lat 80 i 90

Mocnego rocka lekiego metalu ?

a to ?

1  2https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-marantz-pm-6002-odtwarzacz-cd-mp3-cd-6002-CID99-IDsi0pR.html#ce7fd891cf

2   https://allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm8200-i7477510583.html#thumb/5

3   https://allegro.pl/marantz-pm-7001-pilot-i7492769836.html#imglayer

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej sprawa z tunerami wygląda tak że w niższym segmencie zwykle nie robi to dużej różnicy czy tuner jest w jednej obudowie ze wzmacniaczem lub osobno. Jednak możne tanio kupić używane tunery i wtedy bywa ze wzmacniacz i tuner osobno wychodzi taniej. Jako nowe z zasady gdy tuner jest osobno to wychodzi drożej. Często lepsze wzmacniacze są budowane jako osobne urządzenia. Bywały jednak przypadki gdzie wbudowywano tuner w dość poważne przedwzmacniacze, lub łączono tuner radiowy z niedrogim CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel ma swoich fanów. Podobnie jak audiolab. Pobiegnie dobra opinią w sieci przez pół roku i pozniej cisza. Warto je odsłuchać czy to twoje granie? Tego nie wiem. Moje nie.

Lepiej brać wzmacniacz a tu er najtańszy i byle jaki. I tak wszystko jest w sieci.

A o harakterze sprzętu to pisałem w kontekście dźwięku a nie wyglądu ....

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel gra ostro na górze i mocno dołem, średnica dość dobra, ale lekko wycofana. Brakuje mu finezji i soczystości w środkowym paśmie. Dół mocny wyrazisty, szybki, punktowy.

Audiolab równowaga tonalna, jest bardziej przeźroczysty i równy. Dół również mocny i szybki. Średnica więcej szczegółów. Nie zgodzę się że jest ciepły, raczej neutralny. W kierunku do lekkiego ocieplenia. Ale charakter grania determinują kolumny i źródło, no i przewody na które jest wrażliwy. Słychać wyraźnie zmiany dźwięku przy zmianie przewodów.  

Dla mnie to klasa wyżej. Ale to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13 sierpnia 2018 o 08:35, S4Home napisał:

Rotel ma swoich fanów. Podobnie jak audiolab. Pobiegnie dobra opinią w sieci przez pół roku i pozniej cisza. Warto je odsłuchać czy to twoje granie? Tego nie wiem. Moje nie.

Rotel ma sporo różnych modeli i wg mnie większość modeli gra bardzo rozsądnie jak za swoją cenę i się nie przepłaca. Poza tym na naszym Forum na szczęście nie występuje naganianie -gdy nagle jest sporo wpisów jaki to genialny sprzęt a potem pare ogłoszeń o sprzedaży sprzętu.

Można zbudować dobry zestaw oparty o Rotele-trzeba tylko odpowiednio dobrać wszystkie komponenty i wiedzieć czego się oczekuje i pamiętać o tym, że nie każdemu może to pasować. "Dobry" to dla jednego będzie taki za 3 tys, inny weźmie wyższe modele i kolumny, doszlifuje kablami i przekroczy "dychę".

W każdym razie gotowej recepty na taki zestaw nie zamierzam podawać...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...