Skocz do zawartości

Stereo do 3500


Adam1111

Recommended Posts

Witam. Szukam zestawu stereo do 3500 zł, ewentualnie mogę dołożyć jeszcze 500 zł w razie potrzeby. W cenie ma się zmieścić wzmacniacz/amplituner +głośniki+ kable+ akcesoria(podstawki). Słucham głównie muzyki ale zestaw będzie podłączony do tv a do tv konsola, także potrzebny będzie chyba wzmacniacz z wyjściem optycznym. Słucham glownie rocka, hard rocka, rapu, ballad metalowych i czasami jazz bądź pop. Dotychczas słuchałem muzyki na słuchawkach sennheiser momentum 2 over ear i na przeciętnej wieży. 

Pokój ma wymiary 2,8 x3,6 m. Lekko ponad 10m2. Muzyki będę słuchać w odleglosci 2-2,5m. Kolumny również będą ustawione w takiej odległości. Lewa kolumna będzie koło szafki a od prawej będzie do drzwi ok 1m. 

Muzyka będzie puszczana z telefonu (spotify, flac) komputera lub pendrive. W przyszłości kupie odtwarzacz CD- mam dużo płyt. 

Sprzęt może być używany. Mieszkam we Wrocławiu. 

Czytałem ze sprawdzić się mogą tannoy mercury m.2, dali zensor 3, kef q350 ale co do wzmaka to wiem ze nic nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na Legnicką w Wrocławiu, celem przesłuchania kilku propozycji.

W takim metrażu tylko podstawki. 

Koniecznie zwróć uwagę na NAD C338 + B&W 685 S2. Wzmacniacz dodatkowo ma  bluetooth, wbudowanego Chromecasta (strumieniowanie Tidala, Spotify), wejścia cyfrowe i przedwzmacniacz gramofonowy. Bez problemu dokupisz potem pasujący odtwarzacz CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak jak słusznie zauważyli przedmówcy, w miarę możliwości lepiej wybrać wzmacniacz stereofoniczny niż amplituner. Wzmacniacz zawsze zabrzmi lepiej. Klasyczny Nad 326 z mini odtwarzaczem sieciowym Yamahy oraz nowoczesny Nad 338 to bardzo fajne rozwiązania, chyba optymalne w tej cenie. Od siebie zaproponowałbym połączenie tych wzmacniaczy z Heco Aurora 300. Zmieścimy się w budżecie nawet ze standami np. Norstone Stylum 3. Mamy takie zestawy na miejscu. nie ma również problemu z wysyłką sprzętu na test.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądaniu Internetu mam 4 faworytów: 

Kef q350

B&W 685 s2

Dynaudio emit m20

Elac b6 (już jest wersja 2 od tego roku)

Co do wzmacniaczy większość poleca nady i przeslucham nad c326bee +wxad 10 i nad 338. Czytałem ze nad 356 juz wcale dużo lepszy nie jest więc sobie nim nie zwracam głowy. Przydalby się jeszcze jakiś wzmak konkurencji żeby posłuchać. Co do standow to z jednej strony wolałbym dołożyć do audio z drugiej wiem ze sa potrzebne tylko większość trochę wykracza poza budżet, o tych tombase poczytałem i najlepszej opinii nie mają ale na żywo mam nadzieję wyglądają lepiej, można tez coś kupić na amazonie pewnie.

 

I tak wszystko będzie lepsze niż moja już chyba 8 letnia wieża LG, która gra całkiem przyjemnie ale czegoś jej brakuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 16:12, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Bo widziałem jego stolik u klienta, chłopaki z zawodówki pospawały by to lepiej. Swego czasu na sąsiednim forum był temat na temat jego twórczości, masa niezadowolonych klientów.

Ale mówisz o rzeczach z przed 5 lat. A ja zamówiłem stoliki w tym roku. Co jest z wami ?

Widziałem ten temat zgadzam się. Ale jakość się zmieniła. Nie mamy z tą firmą nic wspólnego ale zamawiałem tam i stolik i standy i było ok. Dlatego nie rozumiem skąd ta wasza niechęć. Aha żeby wciskać bowersy za 5 razy tyle?

9 godzin temu, Adam1111 napisał:

Po przeglądaniu Internetu mam 4 faworytów: 

Kef q350

B&W 685 s2

Dynaudio emit m20

Elac b6 (już jest wersja 2 od tego roku)

Co do wzmacniaczy większość poleca nady i przeslucham nad c326bee +wxad 10 i nad 338. Czytałem ze nad 356 juz wcale dużo lepszy nie jest więc sobie nim nie zwracam głowy. Przydalby się jeszcze jakiś wzmak konkurencji żeby posłuchać. Co do standow to z jednej strony wolałbym dołożyć do audio z drugiej wiem ze sa potrzebne tylko większość trochę wykracza poza budżet, o tych tombase poczytałem i najlepszej opinii nie mają ale na żywo mam nadzieję wyglądają lepiej, można tez coś kupić na amazonie pewnie.

 

I tak wszystko będzie lepsze niż moja już chyba 8 letnia wieża LG, która gra całkiem przyjemnie ale czegoś jej brakuje. 

Nad 356 to zupełnie inne granie niż 326 i 338. Gdzie tak przeczytałeś? Totalna głupota. 

Mam pewien typ który wybierzesz ale wolę poczekać cna twoje zdanie. I na prawdę dołóż do audio. Stabdani się nie przejmuj.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Ale mówisz o rzeczach z przed 5 lat. A ja zamówiłem stoliki w tym roku. Co jest z wami ?

Widziałem ten temat zgadzam się. Ale jakość się zmieniła. Nie mamy z tą firmą nic wspólnego ale zamawiałem tam i stolik i standy i było ok. Dlatego nie rozumiem skąd ta wasza niechęć. Aha żeby wciskać bowersy za 5 razy tyle?

Nasz klient miał z nim sporo problemów, kilka milimetrów różnicy to nie była wada itd. Patrząc na to jak go bronisz, to jednak chyba coś z tego masz skoro tak zaciekle bbonisz firmy o wątpliwej reputacji. 

btw. czy ja coś komuś wciskam? Po co ten jad? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zacząłeś. Ja polecam dobre i tanie standy a najechałeś na mnie sam. 

Pokaż fotki gdzie jest niedokładnie. Ale nie te z sąsiedniego forum tylko teraz aktualne. A ja pokaże swoje. 

Co mamy wspólnego? Jeśli klient zamawia u nas zestaw i szuka standów dajemy namiar. Nie mamy z tego nic dla siebie. Ale nie naciągamy klientów na standy za tysiące które nic nie zmienia. 

Uważasz że są złe ok twoje zdanie. Ja uważam że warto a jeśli rogoz da niższa cenę to zamawiać u niego. I już. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po całym dniu odsłuchów już boli mnie głowa. Przesłuchałem emit m20 z nadem c338, kefy z nadem c338, yamaha as 701 i exposure 1010. Nad zdecydowanie lepszy, jedynie yamaha miały niezły punktowy bas ale było go za mało. Potem pojechałem przesłuchać B&W 685 a polecili mi Indiana line nota 550. Zdecydowanie bardziej podobał mi się Ich dźwięk niż kolumn podstawkowych- był pełniejszy i cicho grały lepiej. Słuchałem ich z yamaha 402 i nad c338. Potem słuchałem Indiana line tesi 561 i melodica bl40 mkii. Jutro bądź pojutrze przesłucham ich jeszcze raz z nadami c338 i c356- skłaniam sie ku pierwszemu ponieważ wychodzi lepiej cenowo.na line tesi 561 budżet muszę lekko podnieść ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adam1111 napisał:

Potem pojechałem przesłuchać B&W 685

Adam , nie chciałbym Cię dobijać , ale taka jedna rzecz do rozważenia. Tak się składa , że mam B&W 685 SII ( obecnie satelity KD) , grały z NAD-em 3100 ,stary model ale jak dla mnie ( opinia czysto subiektywna) mający nadal przewagę w jakości dźwięku nad współczesnymi. Ale nie o tym chciałem :) , mam również kolumny Usher S520 II ( nie sprzedaje) , nie dość że tańsze od Bawersów ,to jeszcze w małych pomieszczeniach lepiej się sprawdzające pod względem basu i średnicy ( grały w sypialni 13 m2). Pytałeś o używki więc , te kolumny mogę polecić z NAD-ami , a w każdym razie u mnie zagrały niewspółmiernie lepiej , szczególnie przy cichym słuchaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Adam , nie chciałbym Cię dobijać , ale taka jedna rzecz do rozważenia. Tak się składa , że mam B&W 685 SII ( obecnie satelity KD) , grały z NAD-em 3100 ,stary model ale jak dla mnie ( opinia czysto subiektywna) mający nadal przewagę w jakości dźwięku nad współczesnymi. Ale nie o tym chciałem :) , mam również kolumny Usher S520 II ( nie sprzedaje) , nie dość że tańsze od Bawersów ,to jeszcze w małych pomieszczeniach lepiej się sprawdzające pod względem basu i średnicy ( grały w sypialni 13 m2). Pytałeś o używki więc , te kolumny mogę polecić z NAD-ami , a w każdym razie u mnie zagrały niewspółmiernie lepiej , szczególnie przy cichym słuchaniu.

No mi dzisiaj na odsłuchu najbardziej podeszły jednak kolumny podłogowe

Mój dylemat to jest czy wybrać nota 550, tesi 661 czy melodika bl40. Noty powinny być ok, tesi może tez ale nie wiem jak melodiki do 10m pokoju (juz nawet tesi nie są małe). Jutro bądź w poniedziałek przesłucham je jeszcze raz i podejmę decyzję.( może jeszcze coś z małuch kolumn i bass reflexem z przodu polecacie?). Co do wzmaka to raczej NAD, chyba że jest coś co w zestawie byłoby koło tych 4k. 

 

Edytowano przez Adam1111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Tesi 661 nie znam, chyba że chodziło Ci o 561? To małe nie są, ale co stoi na przeszkodzie sprawdzic w domu?

Albo małe Tesi 542

 

Piotrek

Tak tesi 561. Zdecydowanie lepsze niż 550. Tesi 542 to takie bardzo małe? Bo były na odsłuchu jakieś Indiana line takie malutkie ale podeszly mi mniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie wybrałem. Linę tesi 561 zdecydowanie dzisiaj wygrały z 550-coś w nich szelescilo i jakimiś mission. Mission super bas ale reszta cofnieta. Stairway to heaven wyszło na nich średnio za to do rapu super.

Także wyborem jest Indiana line tesi 561 (teraz tylko ktory kolor- czarny do wszystkiego pasuje za to drewno jest ładniejsze ale mam jasne meble). 

Ostatni dylemat to wzmacniacz. Yamahy lepszej nie słuchałem ale ten interfejs to porażka. Nie ma regulacji głośności itd. 

Czyli do rzeczy: Nad c338 lub c356. Nie porównywałem ich bezpośrednio na tych kolumnach. Tesi słuchałem na c338. 

Wydaje mi się ze c356 jest bardziej przyszłosciowy, ma większą moc i można go po gwarancji zmodowac. Ale nie wiem jak będzie grał cicho bo z kefami q350 mogło być lepiej.

No i nie wiem jak to gra z yamaha wxad 10. Dzisiaj do c338 był podłączony odtw cd z musiccastem ale grało to gorzej niż ostatnio bezpośrednio z c338.

Tv bedzie połączony dopiero za miesiąc wiec z daciem jest czas, ale streamer się przyda.

 

Dzięki wszystkim za sugestie i proszę jeszcze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

W jakiej Yamasze nie ma regulacji głośności? W WXAD-10 to normalne, przecież to prosty streamer.

Dzisiaj Nad c338 był podpięty do odtwarzacza cd z yamahy który miał opcję musiccast. I jak obslugiwalem tidala to nie było opcji regulacji. Wcześniej jak głośniki były bezpośrednio ze wzmacniaczem to była taka opcja.  Generalnie chodzi mi o to ze musiccast z tidalem działa średnio moim zdaniem. Ze spotify już super.

Myślę czy nie dokupić chromecast- najtańsze rozwiązanie i mój budżet i tak przekroczony nie ucierpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...