Skocz do zawartości

Adaptacja sufitu


Fafniak

Recommended Posts

Od dość dawna zastanawiam się nad adaptacją sufitu.

Rozpraszające elementy - myśle że skyline (tym bardziej po rozmowie z pewnym pracownikiem firmy wykonującej adaptacje)

Czy znacie może sposób w miarę bezinwazyjnego zaaplikowania takich elementów na sufit? W sensie aby spróbować czy to faktycznie coś daje ?

Jedyne co przyszło mi do głowy to użycie taki rozpór oświetleniowych

https://dcfoto.pl/kolumna-rozporowa-manfrotto-autopole-2-432-37b-p2726.html

mam takie dwie i powiedzmy dwie kolejne mogę pożyczyć....

czyli mógłbym unieruchomić pod sufitem w sumie 4 panele skyline

Jakieś sugestie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

PS jak już będziesz miał ustroje, to sprawdź, jak się zachowają na tylnej ścianie. Czyli miejsce odsłuchowe w pozycji "tu jest OK" i ustroje za nim.

No niestety :( z przyczyn absolutnie fizycznych - po prostu nie da rady - tam nie ma miejsca. Ja nie narysowałem tutaj (zapomniałem) ale tuż za i trochę nad głową na calej ścianie mam taki "ustrój"

IMG_20180816_093518846.thumb.jpg.f373d09572801bb932a99ec23bab69b0.jpg

i tego nie zmienię (przynajmniej do czasu generalnego remontu ;) ) - bo po prostu przy dwóch osobach które mają rozległe hobby, brakuje nam miejsca w chacie ;)

Natomiast rozpory mają stopki dość szerokie i tu jest problem czy na skylinie znajdę miejsce do podparcie

stopka ma 9cm średnicy...IMG_20180816_092917323_LL.thumb.jpg.5c466c0caae52e02f4c3b7f23a9246b2.jpg

dzisiaj postaram się zadzwonic do firmy i dowiedzieć jakiej szerokości są wieżowce w skylinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej by nie były, to możesz oprzeć podporę o wystający klocek. Nie musi wchodzić do środka i opierać się o najniższy element. Z jakiej firmy te skyline?

PS ten Twój "ustrój" za plecami to BESTÅ? Jeśli tak, to ja mam na tylnej ścianie identyczny dyfuzor;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystający o ile będzie mniej więcej "pośrodku" :)

Tak to BESTA - jest opcja przeniesć tu książki ale obawiam się że w efekcie będzie zbyt duże tłumienie

(ostatnio robiłem zdjęcia w archiwum między regałami - no efekt niesamowity, przypominało to trochę pracę w komorze bezechowej ;) )

Linkowałeś ostatnio jakiś sklep...

(spdam do roboty : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fafniak napisał:

Czy skuteczność jest identyczna/bardzo podobna ?

Zdania są podzielone. Niektórzy wykazują na przykładzie testów konkretnych dyfuzorów, że drewno i styropian rozpraszają podobnie. Inni, że styropian jednak dość wcześnie zaczyna pochłaniać i efekt rozpraszający jest mniejszy (lub żaden) w wyższych częstotliwościach. Można znaleźć w sieci poważnie wyglądające argumenty przemawiające za jedną i drugą opcją.

Na innym forum zamieściłem kiedyś porównanie dyfuzorów z drewna i styropianu (co doprowadziło do zamknięcia wątku, bo moderacja wyznawała odmienny pogląd na temat ich skuteczności - ależ ta dyfuzja budzi emocje;).

Zestawiłem na jednym wykresie odpowiednie parametry dwóch dyfuzorów typu skyline z oferty firmy Vicoustic - drewnianego i styropianowego. Dane wskazują na to, że dyfuzor styropianowy nie tylko nie ustępuje drewnianemu, ale nawet nieznacznie go przewyższa. Dyfuzory mają nieco inną głębokość - drewniany jest o 1 cm płytszy (procentowo, to jednak niewiele). Dyfuzor styropianowy jest złożony z większej liczby węższych elementów, co zapewne ma przełożenie na jego właściwości akustyczne. Czy możemy wierzyć zamieszczonym pomiarom? Wszystkie pochodzą za strony producenta, więc trudno zakładać, że faworyzuje jeden ze swych produktów kosztem drugiego.5b76ee13d5076_Porwnaniedyfuzorwskyline.jpg.0474b65fd49692a3064a28ba69166e48.jpg

Znalazłem też w sieci taki filmik:

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pboczek napisał:

Myślę że lakierowane tworzywo, na "zdrowy rozum", nie powinno niczego pochłaniać, może tylko rozpraszać, więc czym miałoby się różnić od drewna?

No wybacz ale "na zdrowy rozum" to w audio niewiele działa ;)  przynajmniej według słyszących różne ustrojstwa ;)

Mało tego według pomiarów coś co powinno "nie działać" to według "słyszących" działa, więc na coś trza by się zdecydować.

To troszkę jak sytuacja wpszoniaka na sąsiednim forum - "on słyszał" że są zmiany (chyba dyfuzor z pianki) a kolega ociec założyciel negował to...bo z wyliczeń wychodziło że nie powinno działać :D . Choć gdzieś tam sam twierdził że najważniejsza metodą jest odsłuch a nie pomiary/obliczenia... ;) no taki to niestabilny wszechświat audio...

No nic - trzeb poszukać opinii a najlepiej wypożyczyć

https://www.mega-acoustic.pl/obliczenia-akustyczne-z-wykorzystaniem-kalkulatora-mega-acoustic-instrukcja/

Ciekawe - szkoda tylko że nie ma choćby uproszczonej symulacji działania paneli...

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17 sierpnia 2018 o 17:50, Kraft napisał:

Na innym forum zamieściłem kiedyś porównanie dyfuzorów z drewna i styropianu (co doprowadziło do zamknięcia wątku, bo moderacja wyznawała odmienny pogląd na temat ich skuteczności - ależ ta dyfuzja budzi emocje;).

Proszę bez odnoszenia się do innego forum i uszczypliwości na temat osób tam piszących czy nim zarządzających! I nie ma znaczenia, że nie wymieniłeś jego nazwy...

To może raczej Twoje zachowanie na innym Forum budziło emocje i doprowadziło do "bana" dla Ciebie i w efekcie do zamknięcia konta... Warto się nad tym zastanowić.

Dnia 17 sierpnia 2018 o 17:54, Fafniak napisał:

Cóż.. 'ojce założyciele' zagryzą i wygryzą ludzików co inne zdanie mają ;)

Proszę BEZ ALUZJI I ZŁOŚLIWOŚCI w stosunku do osób z innego forum! Sporo osób wie kogo i jakie forum miałeś na myśli.

Pozdrawiam 

PS. Nie ma zgody by na Forum AUDIO ktoś obrażał inne osoby-również te, które piszą na innych forach!

Po raz kolejny powtarzam: jeśli ktoś nie zgadza się z Regulaminem Forum i zwyczajami tu panującymi- to obecność na Forum AUDIO nie jest obowiązkowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit, dla ścisłości- nikt nie usunął Krafta! Sam poprosił o zlikwidowanie konta Ja równiż poprosiłem o likwidację konta na forum, o którym tu mówimy, tyle że parę tygodni później. Poza tym ci koledzy, jak ich określasz, wypisują paszkwile na swoim portalu, które nijak mi jakoś nie pasują do koleżeńskiego traktowania... Dokładnie mojej osoby. A czy ja jestem użytkownikiem tego forum? No, chyba tak... 

Według mnie, ich poczynania (a nie ja/my zacząłem/zaczęliśmy) zwalniają z obowiązku bycia koleżeńskim.... Ja na pewno takim nie będę w stosunku do byłych moich kolegów.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...