Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze audio do salonu


Michał Kowalski

Recommended Posts

Witajcie! Pierwszy post ale postaram się bez plamy ;)

 Pokój 4,5 na 4,5 M wysokość 2,5 M. Na jednej ze ścian chciałbym mieć całe centrum ( pokoj jeszce nie urządzony). Muzykę słucham z komputera- \ ( ale karta zewnetrzna focusrite ), gramofon unitra Adam. dodatkowo pod system chciałbym wpiąć TV dekoder i xbox one ( xbox z dekoderem jest połączony w jedno i hdmi->). Mam kolumny podłogowe Altusy 75 które w sumie mogłyby zostać- potrzebują tylko renowacji zawieszeń. Jakieś pomysły na wzmacniacz, który mógłby to wszystko dźwignąć? Też pytanie jak zrobić żeby ten gramofon zadziałał- obecnie używam do tego starej unitry PW  3015, ale wolałbym odstawić. Z góry dzięki, i jeżeli potrzeba jakichś szczegółów- dajcie znać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że mógłby być audiolab 8000a nie 8000s. S-ka ma mniej niskich. Za 1200-1500 dostaniesz w ładnym stanie. 

Będą niskie dobrze kontrolowane, ładna średnica, mocny bas no i całkiem niezły preamp gramofonowy.

Z czasem kolumny do wymiany.

Edycja: Masz regulację niskich i wysokich, jak będzie za mało możesz podbić lub zmniejszyć.

Wzmacniacz nie jest zbyt ciepły... Ale może Ci się spodoba... 

Jak lubisz trochę bardziej ostro na górze pasma, to mogło by być ok, bo nic nie napisałeś o dźwięku jaki lubisz.

Przed kupnem najlepiej posłuchać. Ten model widziałem u kolegi @Pumpurek możesz zapytać o wypożyczenie i posłuchanie u siebie w domu. 

Jednak uważam, że altusy lepiej sprzedać i kupić coś innego.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się temu, może jeszcze jakieś propozycje? Nowe wzmaki odpadają zupełnie? Altusy na jakie wymiana ew. W przyszłości na taki pokój? Z góry dzięki :)

 

Edit- Ano i co do ceny to bym się tak mocno nie przywiązywał- jak znajdę coś co odpowiada a będzie kosztowało 2 tys. czy troszkę ponad to pewnie też kupię, po prostu tak strzeliłem z tym 1500 bo fajnie byłoby się w tej granicy zmieścić ;)

Edytowano przez Michał Kowalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Kowalski Phonar to ciepłe kolumny, razem świetnie się uzupełniają. Ja też lubię granie w ciepłą stronę. Jak będzie z Altusem, nie wiem. Jak masz obawy, to odpuść sobie. Poczekaj na inne propozycje.

Albo...Skontaktuj się z pumpurkiem, jak koniecznie chcesz zostawić Altusy, może doradzi coś innego z preampem, ciepło grającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz dobre niskie tony to nie bierz zadnego Audiolaba.Ani 8000S ani 8000A.Sluchalem obu a S mam u siebie.Graja podobnie bez szalu na dole.Juz lepszy bedzie Rotel z serii RA.Ale tam znowu gora moze meczyc.Jednak jesli potezny bas nie jest ci potrzebny to Audiolaby beda dobra propozycja.Szczegolnie 8000S.Piekny dzwiek pelny i detaliczny.Szczegolnie do rocka.8000A troche mnie denerwowal w gorze pasma.Choc oczywiscie mozna to troche zniwelowac pokretlem treble albo odpowiednimi kolumnami.W polaczeniu w twoimi kolumnami mysle ze kazdy Audiolab nie zagra dobrze.Poczekaj jeszcze na porady bardziej doswiadczonych kolegow.Jesli chodzi o Pumpurka to faktycznie on ci wysle do domu na odsluchy kazdy sprzet za darmo.Jedyny koszt jaki poniesiesz to koszt odeslania sprzetu kurierem.Posluchasz u siebie i bedziesz wiedzial co jak brzmi.....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ale czekajcie to te altisy zostają czy nie?

Bo jak zostają to absolutnie nie audiolab. Powiało chłodem wręcz mrozem i błyskawicami u góry pasma. Myślałem o xindaku, musical fidelity, Pioneera starych wersjach. 

Piotrek

Piotrek zgoda, ale była wcześniej mowa o kolumnach i kupnie. Wobec czego Audiolab odpada. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...