Skocz do zawartości

Stereo do 3000zł do pokoju 10 m2?


Cyryl

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przy cichym graniu najlepiej sprawdzają się kolumny z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma. Jednak lepiej jest wtedy mieć po prostu filtr loudness lub contur we wzmacniaczu.

Generalnie kolumny zwykle najlepiej grają przy odpowiednich odległościach od ścian. Czasem jest z tym problem.

Jednak przysuwanie do ścian zwykle pogarsza jakość dźwięku. Szczególnie przysuwanie do ścian bocznych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde z kolumn o których była mowa wcześniej  zyskały by na większej odległości od ścian. KEF dla serii Q  zaleca minimalna odległość od tylnej ściany 22,5 cm (9") i przynajmniej 1 m  od ścian bocznych. Ten drugi warunek trudno będzie spełnić i myślę ze podobnie by tu sprawa wyglądała z innymi kolumnami. Warto będzie umieścić po bokach kolumn jakieś materiały pochłaniające dźwięk.

Przy nadmiarze basu można użyć zatyczek do tunelu br z którymi są sprzedawane.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylę wiec o materiałach pochłaniających .Czym się różnią Kefy Q150 od Q350 jeżeli chodzi o dźwięk ?Indiana line Diva ponoć te kolumny ładnie się sprawdzają przy cichym graniu z kolei Indiana Line Tesi mają bass refleks z przodu czy to może mieć znaczenie ?Raczej z tych coś będę wybierał bo coraz większy mam mętlik w głowie:)

Kefy czy Indiany ?Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tunel br z przodu , to panuje przekonanie że takie kolumny można bliżej przysuwać do tylnej ściany. Nie jest to wcale regułą. Jednak kolumny z tunelem z tyłu są zwykle bardziej wrażliwe na zmiany odległości od tylnej ściany, szczególnie gdy ta jest bardzo daleko za nimi. Moim zdaniem takie rozwiązanie ma więcej zalet niż wad. Przede wszystkim pozwala na lepsze wykorzystanie obecności ścian do uzyskania głębszego basu i mniej jesteśmy narażeni na słuchanie świstu powietrza przy głośnym graniu. Przez tunel br wydostają się również pewne częstotliwości z zakresu średnich częstotliwości, co nie jest korzystne, szczególnie gdy znajduje się on z przodu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłączę jutro teraz słuchawki i zabawa w ustawienia :)Niesamowicie wyglądają te kolumny bardzo solidne ,miło mnie  zaskoczył ich wygląd jestem tez przekonany że zaskoczy mnie pozytywnie ich dzwięk .Jutro napiszę jak grają:)Skoro to są kolumny 4 ohms a końcówka mocy ta sama pod każde wejście to po co producent opisał to w taki sposób że dolne wejście pod 8 ohms ?Chyba źle pojmuję opis tych wejść :)

Słuchawki dobre by się przydały isk szału nie robią z Tym Amplitunerem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...