Skocz do zawartości

Audio Video Show 2018


RoRo

Recommended Posts

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piotrek trafiłeś w sedno , jak na poprzednim AVS posłuchałem Privetty Opera za 1 600 000 euro z kolumnami Zero i po powrocie włączyłem swój sprzęt to mi banan nie schodził przez pół roku na myśl ile zaoszczędziłem a jest lepiej :) 

Nie no serio. Stojąc i słuchając tego grania, słyszałem także komentarze innych. Czy kto kolwiek dał by za ten system 8 milionów złotych? Chociaż składanie i rozkładanie było śmieszne. Znajomi myśleli że to Transformers. Szkoda że nie mruga jak gra jak manta.

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

My prezentujemy nie tylko hi-end, oprócz jednej z sal TV gdzie idą "petardy" w pozostałych pokojach prezentujemy sprzęt bardziej przyziemny :) 

 

 

Powiedzcie że będą adante? Proszę!! Podłączone do czegoś w normalnej cenie. To będzie to!! Mówię o podłogowkach nie o monitorach z eisa

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

Powiedzcie że będą adante? Proszę!! Podłączone do czegoś w normalnej cenie. To będzie to!! Mówię o podłogowkach nie o monitorach z eisa

Piotrek

Tak jak mówiłem wcześniej, jesteśmy na etapie ustalania co ma gdzie grać i z czym-na chwilę obecną nie mogę nic potwierdzić. Co do  Adante- zdziwiłbym się, gdyby nie grały, chociaż mamy jeszcze podłogówki z tej serii i nie wiem na co padnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Proszę!! Podłączone do czegoś w normalnej cenie.

Piotrek ,najbardziej mi się podobało jak na AVS 2016 Tonsil zaprezentował Altusy 380 za 5,5k. podłączone pod Prima Lunę za 11 k. jak by nie można było pod jakiś wzmacniacz za max. 2k. by to proporcjonalnie jakoś normalnie wyglądało.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Szkoda że nie mruga jak gra jak manta.

Jak by mrugały światełka to bym wziął , a tak....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Altusy 380 były podłączone pod wzmacniacz za 2 tysiące to mogła by być tragedia-pewnie pod PrimaLuną było lepiej (nie oceniam, czy to "lepiej" to już znaczyło "dobrze").

Poza tym jak już jesteśmy przy kolumnach Tonsilu, to w ubiegłym roku pierwszy zestaw zagrał przeciętnie, po wymianie wzmacniacza lepiej to się zgrało.

A przy okazji warto zauważyć, że na AudioShow pojawiają się czasami gorące nowości i wystawcy dostają sprzęt w ostatniej chwili i nie mają wcześniej możliwości by sprawdzić jak gra takie zestawienie sprzętu. W takich przypadkach krytyka jak coś nie gra odpowiednio dobrze jest czasami trochę niesprawiedliwa (TROCHĘ ...).

Nie dziwi więc sytuacja gdy dystrybutor po prostu pokazuje jak wygląda sprzęt-a nie jak gra.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Poza tym jak już jesteśmy przy kolumnach Tonsilu, to w ubiegłym roku pierwszy zestaw zagrał przeciętnie, po wymianie wzmacniacza lepiej to się zgrało.

Tonsil postawił na deasign  , czy się podoba, to rzecz gustu / żółte były odlotowe :) / , kolumny grają przeciętnie ,ale muszę oddać , że na AVS widziałem kilka droższych i jeszcze gorzej grających. Najbardziej w ubiegłym roku zawiodłem się na MBL , nie było największych "cebulek" jak 2016 , nie było też flagowych B&W , w ogóle po za Pivettą to był jakiś minimalizm , mało kolumn o konstrukcji tubowej ,za to sporo " chałupników" ,czyli małych kilkuosobowych firm , z kilkoma rozmawiałem i ciekaw jestem jak im idzie w branży czy będą w tym roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Ja mam ogromną nadzieję, że po wielu latach znów pokażemy ProAc'a, tym bardziej że jest okazja wraz z nowym modelem K3

Fajnie by było , bardzo cenię tą markę , w sypialni mam ProAc Response One S i robią niesamowitą robotę. Zawsze mam dylemat co gra lepiej, duże Dali Grand w salonie czy własnie te maleństwa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Fajnie by było , bardzo cenię tą markę , w sypialni mam ProAc Response One S i robią niesamowitą robotę. Zawsze mam dylemat co gra lepiej, duże Dali Grand w salonie czy własnie te maleństwa :) 

Przyznam się bez bicia, że to moja ulubiona firma. Sam mam w domu monitory tej firmy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 16:50, S4Home napisał:

Też lubię proaci. 

Znajdzie się miejsce :) missionow nie bierzcie:p

A co masz do Missiona? :) Z tego co wiem (ale jeszcze nie mogę nic potwierdzić)  w jednym z pokoi powinny stać Mission QX-3, jak posłuchasz to może zmienisz zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która istnieje tylko ze względu na historię. I historyczne powiązania jeszcze z innymi brytyjskimi markami. Produkty nie zwykle przeciętne. Po wejściu w Anglii są przeceniane o połowę praktycznie. Kiedy ich lubiłem nawet u znajomego nadal grają m35i. 

Chętnie was odwiedzę oczywiście. Nie jestem też zatwardziały. Ale szansa na zmianę zdania niewielka. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Patrząc przez pryzmat właścicielski, to 95 % firm istnieje dzięki historii :) 

To prawda , najbardziej szkoda mi tego co się stało z Sony , jak patrze na migające światełkami kolumienki tej marki w marketach, to aż żal serce ściska . A Sony to potęga była ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Patrząc przez pryzmat właścicielski, to 95 % firm istnieje dzięki historii :) 

Na podstawie których kolumn twierdzisz, że są "niezwykle przeciętne"? 

Zdażyło im się wypuścić słabą serię (np. VX), ale obecna produkcja (serie LX oraz QX), są bardzo ok. 

Na podstawie ceny u nas. W konkurencyjnych cenach są po psortu produkty inne, moim zdaniem ciekawsze. 

Jak mówię co innego w GB gdzie cena jest podzielona przez pół. Wówczas to model który konkuruje. 

Będziecie na nich piszcząca jazz? Bo wtedy to na pewno zdania nie zmienię ? jakąś normalna muzykę poprosimy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2018 o 08:05, S4Home napisał:

Na podstawie ceny u nas. W konkurencyjnych cenach są po psortu produkty inne, moim zdaniem ciekawsze. 

Jak mówię co innego w GB gdzie cena jest podzielona przez pół. Wówczas to model który konkuruje. 

Będziecie na nich piszcząca jazz? Bo wtedy to na pewno zdania nie zmienię ? jakąś normalna muzykę poprosimy.

Piotrek

Ceny w UK sa niższe, ale nie o połowę. Jak można wgl. wygłaszać opinie o czymś bez odsłuchu? 

A co do repertuaru, będzie zróżnicowany. Ale to, że nie lubisz Jazzu nie znaczy, że inni nie lubią :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

O połowę. Zobacz Richer. Przeglądanie czasem oferty salonów UK. 

Słuchałem , kto mówił że nie słuchałem missionow?

 

Ty, mówiąc, że na podstawie ceny a nie odsłuchów :) 

No to weźmy pierwszy przykład z brzegu, Mission QX-2, srp w PL 2,5k PLN (podkreślam wyjściowa), Cena z richera 399 funtów, przyjmując przybliżony kurs 1Funt- 5zł, cena w UK 2k PLN. No i gdzie to 50% taniej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, missionow znam. Porównuje je cenowo no mi się specjalnie nie podobają. 

Pisałem o całych missionah ostatnio wklejalem nawet lx4. A no tak:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/mission-lx-4.html

https://www.richersounds.com/mission-lx4-black.html

Zareagowaliście i obniżka o tysiąc złotych od razu ?

na serię qx była promocja podobna 2 tygodnie temu. 

proponuje zakończyć dyskusje na temat missiona. Wiem dlaczego wy go bronicie. A jeśli jest taki dobry to na audioshow obroni się sam i już :)

skupmy się na czymś fajnym

Czy wiadomo już czy będą grały adante, nowe proaci i magico? Te ostatnie na pewno.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top hi-fi podejrzanie traci mocne firmy

Te uważane za bardziej prestiżowe. 

Na początku Marantz, później musical fidelity, ostatnio gryphon i moon teraz nordost. 

Zapewne w pokojach Audiocenter monitor audio i neat będą podłączone właśnie nordostem i purist audio design. 

Chodź chord też ma chrapkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie?  No co Ty, takie są realia tego biznesu. Firmy zmieniają dystrybutorów, dystrybutorzy odpalają firmy bo zaczynają iść w złą stronę (tak było z M.F.).

Parę firm odeszło ale i parę doszło. Magico nie jest prestiżowe? Albo Audeze? 

Szkoda tego Nordosta, ale faktem jest też że tanie Nordosty są słabe, a te porządne kosztują krocie (vide. Heimdall). Życie nie znosi próżni, coś pojawi sie w miejsce Nordosta.

 

swoją drogą ACP ma teraz tego w cholerę, Purist, Nordost, Wireworld, Chord, Cardas... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. https://www.musicalfidelity.com/merlin-system już nie produkują, bo to była totalna kicha. Mielismy Musicala przez prawie 20 lat  lat i niestety szło to tak, że każda nowa seria 2k drożej, 2kg mniej... Porównując ich elektronikę z konkurencją wypadały coraz gorzej, bez jakiś mega wyprzedaży nie dało się tego sprzedać (no chyba, że ktoś nie porównywał a kupował z miłości do marki). Oczywiście nie wszystkie produkty były słabe.

Michaelson sam widział co się święci i sprzedał firmę, teraz ma ich chyba project. Może ją rozruszają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...