Skocz do zawartości

Audio Video Show 2018


RoRo

Recommended Posts

@RoRo na AudioShow podpytam, spróbuję załatwić :)

6 godzin temu, S4Home napisał:

Super . Zobaczymy co to warte :)

teraz moon jest bardziej dostępny. To nawet lepiej. Aha że masz bliżej :) ok rozumiem, ja mam bliżej do ACP. :)

Piotr

Lepiej dostępny? Widziałem w jakiejś gazecie reklamę Moona z listą dealerów, bodajże 8 punktów. U nas stał w 14 sklepach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi :D Jak może być lepiej dostępny przy mniejszej ilości sklepów z Moonem? Ty jesteś delarem ACP, masz go na sklepie?

W moim mieście jak skończą się nasze zapasy nie posłuchasz, nikt  na dzień dzisiejszy z ACP na Moona nie dogadał. No faktycznie lepsza dostępność :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inferno napisał:

Panowie czy w piątek około 16 warto tam się pojawić? Czy cała zabawa się zaczyna w sobotę?

Jest sens żeby zobaczyć co jest gdzie na AVS, a co do słuchania - to różnie. U niektórych wystawców sprzęt zaczyna porządnie grać dopiero w sobotę, a najfajniej jest w niedzielę.

Tak naprawdę to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo w sporej części sal jest kilka konfiguracji sprzętu i co jakiś czas zmieniany jest zestaw który gra. Poza tym niektórzy wystawcy od wielu lat mają te same pokoje i  nieźle opanowaną akustykę - ale i tak zdarzają się wpadki.

Trzeba pamiętać, że wszyscy są pod presją czasu. A poza tym pojawiają się nowości - które mają (polską i nie tylko)  premierę na AVS i sprzęt jest po prostu niewygrzany, a i pozostałe elementy toru nie są jeszcze dokładnie "dopieszczone".

9 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@RoRo na AudioShow podpytam, spróbuję załatwić :)

Lepiej dostępny? Widziałem w jakiejś gazecie reklamę Moona z listą dealerów, bodajże 8 punktów. U nas stał w 14 sklepach :) 

Top Hi-Fi.
Dziękuję, przypomnę się

S4Home.
Co do porównania Top Hi-Fi z obecnym dystrybutorem Audio Center to na razie minął kwartał i jeszcze chyba na to za wcześnie. Niewątpliwie z dostępnością jest gorzej niż pare miesięcy wcześniej. Fakt jest taki, że Moon jest drogim sprzętem (nawet mimo 50% rabatu na niektóre modele nie jestem zainteresowany nowym klockiem z uwagi na moje finanse - bo nie jest to kolejny preamp gramofonowy tylko coś sporo droższego)  i sprzedaż z racji tego jest (była) ograniczona. Więc pełen asortyment nie był dostępny w żadnym ze sklepów i jest to naturalne.
A co do reszty - to nie miejsce na takie dywagacje i wróćmy do meritum, czyli Audio Video Show 2018.

No i warto zwrócić uwagę na to, że ś.p. Wally ma następcę: Seminaria 'Tajemnice Analogu' z Michaelem Fremerem

Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Michaela Fremera - światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych ze Stanów Zjednoczonych. Pan Fremer poprowadzi warsztaty dotyczące ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych.

Piątek 17:11.2017 - 17:00 ,
Sobota 18.11.2017 - 14:00
Niedziela 19.11.2017 - 14:00
Lokalizacja warsztatów - Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2

WAŻNE:  !!! UWAGA !!!

Z przyczyn niezależnych od wystawców oraz Organizatora, ekspozycja w Hotelu Golden Tulip (8 z ogólnej liczby 174 sal) startuje w tym roku wyjątkowo dopiero w sobotę rano.
Osoby planujące wizytę w Hotelu Golden Tulip powinny tak zaplanować swój czas na Wystawie, aby odwiedzić Golden Tulipa w sobotę lub niedzielę. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Jest sens żeby zobaczyć co jest gdzie na AVS, a co do słuchania - to różnie. U niektórych wystawców sprzęt zaczyna porządnie grać dopiero w sobotę, a najfajniej jest w niedzielę.

Pełna zgoda. Często premierowe urządzenia przyjeżdzają wprost na wystawę, w piątek graja słabo, w niedzielę po tych 50 h grania jest już zdecydowanie lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto lista spotkań z ciekawymi ludźmi :) 

Piątek, 16 listopada

Jean-Michel Jarre: "Equinoxe Infinity" godz. 13:00, PGE Narodowy, Sala TV3
nna Maria Jopek: "Ulotne" godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3
Sprzęt vs muzyka na żywo godz. 15:00; 17:00; 19:00, PGE Narodowy, Sala 108

Sobota, 17 listopada
Padjas & Stoch – o płytach winylowych, godz. 11:00 PGE Narodowy, Sala 222
Zespół Laboratorium: "Now", godz. 12:00 Golden Tulip, Sala Dalia
Daria Zawiałow i Piotr Stelmach: "Męskie Granie"; godz. 13:00 PGE Narodowy, Sala TV6
Piotr Metz i The Beatles, godz. 13:30 Radisson Blu Sobieski, Sala Wilanów 2
Leszek Adamczyk i Dire Straits, godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3
Marcelina godz. 17:00, PGE Narodowy, Sala Continental; spotkanie z wokalistką poprowadzi Ula Kaczyńska – dziennikarka radiowej Czwórki
Wojtek Bartozzi godz. 19:00, Golden Tulip, Sala Dalia

Niedziela, 18 listopada
"Marek i Marek: Niedźwiecki Sierocki" godz. 12:00, PGE Narodowy, Sala Continental
Bartosz Dziedzic, godz. 13:00, Golden Tulip, Sala Tulip
Kamp! godz. 14:00, PGE Narodowy, Sala Continental
Paweł Sztompke godz. 14:00 Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o obecności J.M.Jarre pojawiła się dość późno... Więc jak ktoś nie śledzi na bieżąco strony AVS to nie miał szans by się załapać ?

Ale na prezentację polskiego producenta gramofonów  J.Sikory i pierwszego na świecie ramienia wyprodukowanego z Kevlaru da się załapać - na stadionie w pokoju 224
Podczas prezentacji posłuchać będzie można także najnowszych konstrukcji znanej polskiej firmy hORNS - czyli kolumny z głośnikiem tubowym.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelu Radisson Sobieski warto posłuchać kolumn tubowych i dzielonego zestawu Avantgarde (parter, sala Wilanów II, wystawca-Nautilus). Gra około 65 tys euro za Avangarde plus pewnie drugie tyle za CD i przetwornik Accuphase, do tego gramofon plus kawał kasy za okablowanie, stolik itd., ale gra dobrze ? O pełnej godzinie rozpoczyna się prawie półgodzinny pokaz, a potem pałeczkę przejmują sąsiedzi w sali Wilanów I (Gigawatt / Marton oraz kolumny Wilson) i tak na zmianę.

Avantgarde1-378.thumb.jpg.51728ce6df36033293e4f65c4c38cd4b.jpgAvantgarde2-382.thumb.jpg.711d2b9bfada817ea4e4d13bca9604bc.jpgAvantgarde5-394.thumb.jpg.bed0f0dfdba05fb2a8b8d946e61c338b.jpgAvantgarde4-393.thumb.jpg.c9d8c97070899e3c2887c838b212444e.jpg

A poniżej kolumna w całej okazałości - a zdjęcie mimo że jest w pionie, to niestety automatycznie "kładzie się" ?

Pozdrawiam

PS.Przy okazji AudioShow polecam jednak temat wystawy ?

Avantgarde3-390.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam bardziej podobało dziś?

Ja dla siebie zrozumiałem tylko że nie uda się zaspokoić potrzeby tylko jednym zestawem. Różne kolumny są do różnych potrzeb. N.p. DeVore to super kolumny do słuchania po ciężkiej prace. Nie wiem co oni dodają, ale w pokoju pełny luz. 

Nagrałem kilka wideo ze stadionu narodowego:

https://www.youtube.com/watch?v=N0_edL5Xh_I&index=2&list=PL4TcRl5MLhO8zjewVS9mt6bdZXu__0Mku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoRo napisał:

Przy okazji AudioShow polecam jednak temat wystawy :-)

Od paru lat odwiedzam AVS ale wstyd przyznać, nigdy nie dotarłem do Golden Tulip , zawsze było tyle ciekawych rzeczy na Narodowym, czy w Sobieskim , pogadało się z fajnymi ludźmi i czas się kończył. Mam więc pytanie do osób które były dzisiaj , warto zajrzeć ? Wybieram się jutro i obawiam się że znowu może nie starczyć czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymasz odpowiedzi na pytanie jak było dzisiaj w Tullipie-bo dzisiaj nie było AVS w tym hotelu. Informacja o tym jest pare postów wyżej :-)

Ale do Tullipa wybrać się warto,sal kilka ale zawsze jest coś ciekawego  -choćby na stoisku Nautilusa.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że sprzęt mało grał i pod koniec dnia oraz w niedzielę powinno być lepiej. Listę wystawców znajdziesz na stronach AudioVideoShow.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RoRo napisał:

Informacja o tym jest pare postów wyżej :-)

Ok , teraz widzę , wróciłem z pracy i dopiero dochodzę do siebie :) A żyję już dniem jutrzejszym :) 

57 minut temu, chebum napisał:

Nagrałem kilka wideo ze stadionu narodowego:

Widziałem film z boksu McIntosha , czyżby w tym roku skromniej i z innymi kolumnami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chebum napisał:

Gryphon - Mojo S playing Anette Askvik <-- fajna nuta , i mimo yt to daje zestaw radę , btw na filmach gdzie było "plumkanie" to się tego słuchać nie da ... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chebum napisał:

Dobry pomysł... Ale chyba nagrałeś dźwięk i dołączyłeś fotkę... Więc to raczej nie jest nagranie wideo ?

 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Może sprecyzuje. Czy jest stanowisko gdzie gramofony z zakresu 4-6 tysi nie są tylko wystawką ale jest także możliwość ich posłuchania?

Być może Rega (czyli Hotel Radisson - Sobieski, pok. 406), tak było w ubiegłym roku.
A poza tym to raczej nie są warunki do słuchania sprzętu w tych ramach cenowych., zostaje po prostu wizyta w salonie. Zazwyczaj jak gra gramofon na wystawie to z górnej półki - powinieneś to już chyba zauważyć...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoRo napisał:

Być może Rega (czyli Hotel Radisson - Sobieski, pok. 406), tak było w ubiegłym roku.
A poza tym to raczej nie są warunki do słuchania sprzętu w tych ramach cenowych., zostaje po prostu wizyta w salonie. Zazwyczaj jak gra gramofon na wystawie to z górnej półki - powinieneś to już chyba zauważyć..

Cóż 

Naiwnie cały czas mam nadzieje że ustawienie np.4 stanowisk ze słuchawkami nie byłoby straszliwym wyzwaniem.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...