Skocz do zawartości

Yamaha 803d do Focal Chorus 726


vade

Recommended Posts

witam wszystkich 
Od nie dawna jestem posiadaczem kolumn Focal Chorus 726. Chciałem dokupić do nich amplituner Yamaha  803d. Wiem że amplituner to nie to samo co wzmacniacz, ale dobrze jest opisywany i porównywany do yamahy AS701. Powodem tego pomysłu jest duża funkcjonalność amplitunera. Co sądzicie o tym połączeniu, czy może ktoś ma taki lub słuchał takiego zestawu
Druga sprawa to to kabelki myślałem o Qed xt40, Qed Ruby  lub drożej to Chord Odysey2
dzięki za odpowiedzi i sugestie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówią, że Yamaha to ostry dźwięk.Szkoda że inni producenci nie robią takich kombajnów jak Yamaha(na takim poziomie). Jest jeszcze Onkyo 8270,ale jakoś..... .Będę musiał sie zmobilizować i sprawdzić tą 803-kę w domu,choć w mojej okolicy to będzie trudne.Co do kabli to może jakieś inne sugestie,bo te które zaproponowałem nie są zobowiązujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście zastosować Yamaha R-N803D do Focal Chorus, chociaż w Twoim przypadku amplituner będzie jednak pewnym ograniczeniem systemu. Druga sprawa to sam charakter dźwięku - musisz liczyć się z dosyć ofensywnym charakterem grania, wyraźniejszą ekspozycją szczególnie wyższych tonów. Moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie zastosowanie klasycznego, dobrego wzmacniacza i zewnętrznego odtwarzacza. Najlepszym przykładem wyraźnie lepszego zestawu w praktycznie identycznej cenie jest NAD C356 BEE zYamaha WXAD-10. Wzmacniacz możemy podmienić także na francuską integrę Advance Acoustics X-i75 lub minimalnie drożej Cyrus One. W podobnych budżetach za chwilę dostępny będzie najnowszy wzmacniacz Audiolab 6000A, to także może okazać się wyjątkowo ciekawą propozycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Stare Yamahy często grały dość łagodną górą.

Heh to nawet nie chce myśleć jak grają nowe ;)

chociaż pokrętłami spokojnie sobie regulowałem , ale dla mnie brzmienie mej starej yamahy jest takie zbyt "dynamiczne" , oczywiście robi wrażenie , imprezowo fajnie ,ale do spokojniejszego słuchania nie za bardzo.

Ciekawe jak w/w nad by się zgrał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przeciętny kompan do tych kolumn. Szukał by. Czegoś ciepłego. Jest świetna alternatywą dla tej Yamahy o innym graniu.

Magnat mr780 a my dokładamy do niego yamahe wxad10 gratis. Funkcjonalność ta sama. A jednak dźwięk lepszy. I do tych chorusow się sprawdzi. 

Poczytaj jak wypożyczali sny ma600 niższy starszy model. Jak klienci byli zdziwieni. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że tak szybko zainteresowało się moją sprawą sporo osób,dzięki.

Wychodzi na to,żeby tę Yamahę sobie odpuścić.No szkoda bo pokładałem w niej wielkie nadzieje. Q21 Advance bardzo fajna propozycja  ,no ale do Łodzi troche drogi, choć może warto by było się skusić i podjechać. S4Home sporo dobrego  można o was przeczytać ,ten Magnat choć cena już zaczyna się robić wyższa od Yamahy to z tego co o nim czytałem mógłby się sprawdzić, no ale Oświęcim jeszcze dalej.Co do sprzętu używanego to miałem też  przez chwilę taki zakup na myśli,tylko to by musiał być sprzęt sprawdzony, kupiony od pewnego właściciela 

Spróbuję  tą Yamahę sprawdzić  choćby tak, żeby zaspokoić własną ciekawość i mieć punkt odniesienia.Jak nie wypali,a szanse na to są spore to trzeba będzie zainteresować się w/w pozycjami,no chyba że jeszcze koś ma jakiś pomysł(albo słyszał te kolumny z jakimś konkretnym amplitunerem lub wzmacniaczem i może powiedzieć że warto) to chętnie rozważę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to żeby zamówić u Was dwie sztuki to trochę za duża kasa na kaucje, ale do dwóch tygodni uda mi sie odsłuchać 803 pożyczoną od tzw. kolega kolegi.A tego magnata chętnie wtedy dla porównania pożyczę od S4, bo z tego co widzę i czytałem to już sporo mniej popularny sprzęt,co też wpływa na moje obawy co do niego(choć by zastosowanie lamp, które też mają jakąś żywotność) 

S4 mam jeszcze takie pytanie czy może, coś innego np.jakiś wzmacniacz onkyo,czy nad oczywiście w podobnej cenie.I jeszcze jedno co z tymi kablami bo obecnie mam jakąś melodike (to co pisałem wyżej to był propozycje do zakupienia),czy ewentualnie coś zaproponujesz,cos co by tez można było wypożyczyć wraz z magnatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...