Skocz do zawartości

Kolumny do NAIM UNITI ATOM


Jarts

Recommended Posts

Witam, po licznych odsłuchach zdecydowałem się na NAIM UNITI ATOM teraz stoję przed doborem do niego kolumn. Pokój z aneksem kuchennym ok. 21m2 z otwartym holem. Muzyki słucham wszelkiego gatunku, głównie przez Spotify, Tidal oraz pliki z pendrive. 

Prośba do was o opinie na temat NAIM'a gdyż brakuje ich w sieci oraz doborze kolumn. 

Słuchałem:

Dali Zensor 7 - Do nich się składniam bardzo podobało mi się to zestawienie. 

Dali OPTICON 6 - Za mocna góra, mało basu.  

Z góry dzięki! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli podoba Ci się charakter dźwięku Dali Zensor 7, warto odsłuchać także Heco Aurora 700, moim zdaniem najlepsze Kef Q750, System Audio Saxo 40 oraz troszeczkę droższe Dynaudio Emit M30. Jeśli rozważasz także dobre monitory, spójrz proszę na świetne Buchardt Audio S300 MK oraz Elac BS 244.3. Każda z tych propozycji świetnie zgrywa się z Naim. 

Wpadnij na odsłuchy lub wypożycz u nas zestaw do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tez obecnie mam kolumny Dali Zensor 7 i planuje zakup Naim Atom w najbliższym czasie.

Potrzebuje kolumny z bassreflexem z przodu z uwagi na umiejscowienie blisko ściany - jak się maja kolumny Focal Aria 926 do powyższych propozycji? Są sporo droższe - pytanie czy wg was warto dopłacać?

Oczywiscie odsłuchy przede mną, narazie zbieram informacje.

Ps. Jarts co wybrałeś finalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojtek555 napisał:

Tez obecnie mam kolumny Dali Zensor 7 i planuje zakup Naim Atom w najbliższym czasie.

Potrzebuje kolumny z bassreflexem z przodu z uwagi na umiejscowienie blisko ściany - jak się maja kolumny Focal Aria 926 do powyższych propozycji? Są sporo droższe - pytanie czy wg was warto dopłacać?

Oczywiscie odsłuchy przede mną, narazie zbieram informacje.

Ps. Jarts co wybrałeś finalnie?

Focal Aria w stosunku do Dali Zensor to bardziej ofensywne granie, bardziej dynamiczne, otwarte, szybkie. Nie skreślałbym połączenia Naim z Focal, chociaż jest wiele równie ciekawych propozycji. Spójrz na Tannoy Revolution XT 8F, Fyne Audio F502, Opera Grand Mezza.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, ze ponoć ma bardzo dobry wzmacniacz i gra lepiej, niż wskazują na to cyfry w porównaniu do innych, które dużo obiecują, a mało daja. No nic, zweryfikuję temat na odsłuchach i porównam tez do samych wzmacniaczy :)

Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Sama koncepcja urządzenia all in 1 bardzo mi się podoba z uwagi na oszczędność miejsca no i design.

Czy są tu może użytkownicy Atoma i wypowiedzą się nt tego sprzętu i z jakimi kolumnami go połączyli?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam Zensory 7 z Rega Brio 2017, VDH Clearwater, Denon DCD-720, DNP-730, CA Dacmagic 100. 

Tydzień temu usłyszałem tego Atoma i szczęka mi opadła. Ale grał z kolumnami Audiovector jakiś model koło 7k nie pamiętam dokładnie. Dzisiaj usłyszałem go z moimi Zensorami 7 i szczękę zbierałem z podłogi... Odkryłem kolumny na nowo! Także wcale nie trzeba tych Zensorów od razu zmieniać.  Ten Naim jest po prostu za.....y :) Jak dla mnie to możliwy jest ewentualny mały krok w przód i w bok czyli Dynaudio Emit M30. Ale tutaj już bym dodał Chorda Clearwaya. I myślę, że niebawem tak zrobię.  Pozdrawiam, Riflus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 11.02.2019 o 20:56, Wojtek555 napisał:

Sęk w tym, ze ponoć ma bardzo dobry wzmacniacz i gra lepiej, niż wskazują na to cyfry w porównaniu do innych, które dużo obiecują, a mało daja. No nic, zweryfikuję temat na odsłuchach i porównam tez do samych wzmacniaczy :)

Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Sama koncepcja urządzenia all in 1 bardzo mi się podoba z uwagi na oszczędność miejsca no i design.

Czy są tu może użytkownicy Atoma i wypowiedzą się nt tego sprzętu i z jakimi kolumnami go połączyli?

Pozdrawiam

witam , gościnnie podepnę się z podobnym problemem , posiadam Heco Direkt i Nam Atom , niestety góra jest tak "napastliwa" że aż mecząca na dłuższa metę :-( zmiana okablowania pomogła trochę ocieplając dźwięk ale dalekie to jest od moich oczekiwań , wcześniej miałem do odsłuchu Klipsch Forte III w których sie zakochałem  to ten rodzaj dźwięku który mnie urzekł , zmieniłem wzmacniacz na Naim Atom i stał sie dramat ...czar prysnął , gdybym tego nie doświadczył na własnych uszach pewnie bym nie uwierzył , zastanawiałem sie wtedy pomiędzy tymi dwoma głośnikami , po tak radykalnej zmianie z Atomem a tego wtedy zakupiłem i co gorsza jest tak genialnie skonfigurowany ze obsługa i funkcjonalność nas uwiodła , postanowiłem pozostać przy Atomie ale nie widzac wielkiej różnicy zdecydowałem o tańszym Heco Direkt ( no i pasował na design ) bo Klipsch z Atomem to była kompletna porażka przy tym co pokazały Forte z lampą  Ayonem Scorpion oraz miałem prosty wzmacniacz  NAD 7050 a grał ciekawiej nie Atom , wszędzie sa publikacje ze Atom gra genialnie , dynamika , selektywność faktycznie jest bardzo dobra ale środek i niskie tony u mnie to niestety porażka 

męczę sie już ponad rok i jestem w pułapce  

może ktoś coś podpowie

 

uściślę ze nie jestem "audiofilem" mogę posługiwać sie złymi określeniami za co z góry przepraszam ale nie mam TV i muzyka w domu jest częstym gościem dużo słuchamy Spoty , radio internetowe bo to wygodne , winyl pojawia sie rzadziej CD nie mamy , Atom ma tą zaletę ze "one button press" i wszsytko gra , wszelkie łączenia telefonów nie wchodzi w grę 

z góry dziękuje !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki budżet?

2. Kolumny nowe czy używane? 

3. Jakiej muzyki słuchasz? 

4. Jakiego dźwięku oczekujesz? 

5. Jaki duży pokój? 

Do jutra poczekaj na branżę, dostaniesz propozycje. Istnieje możliwość wypożyczenia na odsłuch domowy. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

1. Jaki budżet?

2. Kolumny nowe czy używane? 

3. Jakiej muzyki słuchasz? 

4. Jakiego dźwięku oczekujesz? 

5. Jaki duży pokój? 

Do jutra poczekaj na branżę, dostaniesz propozycje. Istnieje możliwość wypożyczenia na odsłuch domowy. 

Pozdrawiam 

1. 6-9 tyś 

2. nowe 

3. jazz, chill , soul,  RnB czasem pop 

4. lubie ciepło , maślanie , mięsisto ( nie lubie metalicznie )

5. ok 30-40 mkw 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...