Skocz do zawartości

Sprzęt do pokoju


Albi21

Recommended Posts

Cześć, mam zamiar kupić kolumny i amplituner do pokoju 25m. Przeznaczenie to muzyka elektroniczna, głownie dużo basu.

Byłem w pewnej sieciówce i odsłuchałem Magnat supreme 1002. Nie zrobiły na mnie wrażenia, dźwięk trzeszczał, przy większym natężeniu zaczęła "pierdzieć".

Bardziej spodobały mi się Canton GLE 496.2. Sporo droższe, ale za taki efekt jestem w stanie tyle zapłacić.

Teraz pytanie do was. Jaki amplituner polecalibyście do tych kolumn, czy są one warte kupna w cenie 1700 za sztukę i czy będą nadawać się do tego pokoju.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zbuduj zestaw na amplitunerze Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8250. Obydwa amolitunery to nowoczesne, w pełni wyposażone urządzenia, Onkyo jest trichę równiejsze, bardziej dokładne, analityczne. Yamaha natomiast wyraźniej eksponuje skrajne pasma.

Kolumny - wydaje mi się, że jest wiele innych, ciekawszych propozycji. Niech dobrym przykładem będzie Heco Aurora 700 (dobry bas, dociążenie, wypełnienie), Magnat Quantum 727 (mocne, szybkie, dynamiczne granie), czy świetne Polk Audio Singature S55, nie wspominając o serii RTi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są. 1700 to zdecydowanie za drogi z racji iż seria gle chodziła po 2000 za parę!

Skoro supreme ci nie odpowiadają a gke tak to naturalny kierunek to magnat 727 albo starsza niższa seria 677. Ale radził bym dorzucić do wyższej. 

Do tego amplituner Onkyo 8250 lub Pioneer sxn30ae.

Zapraszam na odsłuch i po lepsze ceny. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Albi21 napisał:

Normalna cena kolumn gle 496.2 to ok. 2200 za sztukę. Salon Denon zrobił promocję i uciął 500zł na sztuce, dlatego się zainteresowałem. Te kolumny nawet na tak ogromnej przestrzeni sklepu robiły robotę. Ale jeśli tak mówicie, to może uda mi się gdzieś posłuchać waszych typów.

http://www.rtvmax.pl/Sklep/GLE-496-2,2,0,156,14884.htm hahaha sprawdź cenę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

To akurat bardzo zły przykład. Przeczytaj opinię o sklepie. I nie porównaj ceny z polską 5 letnia gwarancją z importem z Niemiec. Ten sklep nie ma polskiej gwarancji. 

11 godzin temu, Albi21 napisał:

No dobra, nie spodziewałem się :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Które z tych kolumn lepiej poradzą sobie z nagłośnieniem większej sali, ponad 100m? Potrzebuje użyć ich jednorazowo w takim celu, potem będą stać w pokoju.

W zasadzie to żadne. A jeśli ma to być jednorazową sprawa to obojętne. Nie to powinno decydować o wybierze. Czy się mylę?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...