Skocz do zawartości

Pierdzenie ,szum jednej z kolumn-co może być przyczyną?


nostromo

Recommended Posts

Witajcie.

Od około tygodnia powrócił problem z pierdzeniem(dokładniej ujmując to pierdzenie nie jest jednostajne,tzn.nie trwa cały czas,czasami znika zupełnie,czasami jest cichsze,czasami głośniejsze,są też dni,kiedy w ogóle go nie ma,i kolumna pracuje tj powinna.Dodam też,że kolumna gra normalnie,tzn.prawidłowo odtwarza dźwięki,i przy głośniejszym słuchaniu muzyki,kiedy owego pierdzenia nie słychać,można normalnie delektować się dźwiękiem).Kiedy przystawiam ucho do kolumny(jest to Canton Ergo DC71),pierdzenie to wydobywa się z głośnika wysokotonowego.Dodam jeszcze,że nie ma znaczenia co jest źródłem dźwięku,czy to komputer(AUX),czy odtwarzacz CD-pierdzi tak samo.Druga kolumna(lewa) działa elegancko.

Zaczyna mnie już to irytować,bo tj. pisałem-o ile głośniej słucham muzyki,to wówczas nie jest to słyszalne,o tyle,kiedy np.przełączę źródło dźwięku na aux,aby  obejrzeć sobie np.filmik na Yutubie,to pierdzenie to jest już uciążliwe.

Jeżeli będziecie chcieć,mogę nagrać jakiś filmik z tym defektem,abyście mogli sami usłyszeć to,o czym piszę.

Dlatego chciałbym się zapytać mądrzejszych ,i obeznanych w temacie osób,a wiem,że na tym forum jest ich co najmniej kilku:co może być tego przyczyną?

Muszę coś z tym zrobić,bo nie wytrzymam nerwowo na dłuższą metę,a zastępczego sprzętu nawet nie mam.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc,i odpowiedzi.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Fafniak.

Dziękuję za odpowiedź.

Stał się mały cud,bo...od momentu napisania tego tematu, kolumna przestała pierdzieć,niemniej stan ten na pewno powróci,więc jeżeli tylko zacznie ,zrobię to,co zasugerowałeś.Teraz do poniedziałku mam wolne,więc będę też automatycznie więcej słuchał sprzętu.

Będę w kontakcie.

Pozdrawiam.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie po przerwie.Miałem przerwę w słuchaniu muzyki,jednak w końcu wczoraj odpaliłem sprzęt,i zacząłem przesłuchiwać album.Po 15 minutach zaczęło się pierdzenie.Więc przepiąłem kanały,tj zasugerowałeś.Po zmianie kanałów-pierdzi teraz lewa kolumna,a prawa(ta ,która pierdziała wcześniej),działa prawidłowo.Więc wina leży raczej po stronie wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

No to zmartwiłeś mnie nieco.Kupiłem go od dobrego kolegi (wraz z odtwarzaczem HK970 ),u niego działał coś ok.5 lat bez problemu,no ale cóż,tak bywa.

@1Ender

Kupić coś innego,ale co zaproponowalibyście?

W ogóle to cały czas się zastanawiam nad wymianą całości,gdyż chciałbym nabyć kolumny Canton Digital(do tego myślałem jakiś odpowiedni wzmacniacz,a HK970 jako  odtwarzacz CD,zostawić),jednak raczej w tym roku to się już nie stanie,z powodu innych wydatków finansowych.

Teraz nie wiem..za tego Harmana dałem 800zł,ile ewentualna naprawa może kosztować-nie mam zielonego pojęcia.Jeżeli powyżej 500zł ,to raczej chyba nie będzie to zbytnio opłacalne,sam nie wiem co zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

No nic,myślę "uderzyć " w kilka miejsc,i zapytać chociaż ile sobie zażyczą za rozebranie wzmacniacza,i określenie ile kosztowałyby dalsza jego naprawa.

@1Ender

Teraz pewnie Was rozśmieszę...otóż-nie wiem.Nie wiem,bo po prostu nie miałem zbytnio  porównania z innymi sprzętami.Jak dla mnie te Cantony grają ...fajnie.Miałem wcześniej wzmacniacz na konstrukcji Pioneera 8500,i w porównaniu z tym HK,grał nieco cieplej..ale czy lepiej-ciężko mi stwierdzić.Ponadto te Cantony to pierwsze kolumny w życiu jakie posiadam(wcześniej miałem tylko aktywne głośniki  komputerowe).Polecił mi je stały bywalec konkurencyjnego forum audio,twierdząc,że za tą cenę warto je kupić..więc kupiłem na allegro ,wraz z o owym "Pioneerem 8500" od jednego sprzedawcy.Tutaj naprawdę trochę zazdroszczę taki osobom jak S4Home,które mają dostęp do wielu sprzętów,mogąc przy tym dobierać sobie optymalne zestawy wedle własnych preferencji.

Jaki lubię dźwięk?Na pewno taki ,który gra detalami w całej szerokości(w tych moich Cantonach bardzo ładnie brzmią riffy gitarowe wg mnie).U znajomego na JBL E80 tak szczegółowo nie ma w wysokich tonach).

Z tego co tak trochę po internecie wyczytałem,to Cantony grają dość specyficznie,analitycznie,i taki dźwięk trzeba lubić.Ja lubię,ale...kto wie czy nie polubiłbym innego,gdybym miał mozliwość odsłuchu.

a co do budżetu..do 1000zł.Myślę ,że przy tej wartości kolumn (ok.1200zł),to taka kwota będzie adekwatna.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nostromo napisał:

@S4Home

No nic,myślę "uderzyć " w kilka miejsc,i zapytać chociaż ile sobie zażyczą za rozebranie wzmacniacza,i określenie ile kosztowałyby dalsza jego naprawa. 

My mamy serwis i wycena jest za darmo.

11 godzin temu, nostromo napisał:

a co do budżetu..do 1000zł.Myślę ,że przy tej wartości kolumn (ok.1200zł),to taka kwota będzie adekwatna.

Za tyle kupisz starszego HK 680 który jest pozbawiony wad nowych modeli.

Albo dobrze brzmiący z tymi Cantonami Denon 1060. Ale to nie są nowe klocki.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...