Skocz do zawartości

Audio do TV i muzyki (kwota ok 1500)


SkaIar79

Recommended Posts

Witam

Poszukuję zestawu 2.0 lub 2,1 do TV (filmy, muzyka). Nigdy nie kupowałem takiego sprzętu do domu, więc znam się tyle co zdążyłem przez tydzień przeczytać na forach. Proszę więc o wszelką pomoc w doborze czegoś odpowiedniego.

2. Kwota jaką dysponuję - ok 1500 zł,

3. Wolałbym nowy sprzęt, ale jeżeli będzie taka konieczność to może być używany.

5. Powierzchnia pokoju - 18m2. Pod telewizorem stoi komoda, na której stoi odtwarzacz Blue-ray, dekoder TV i Box Android.

Rzut.png.0148868395f38f0a4350ff26cc0c0957.png

6. Wiem, że kwota, którą chcę wydać nie jest za duża, więc w przyszłości mogę coś zmienić lub rozbudować, jak będzie taka potrzeba, ale wolałbym nie wymieniać wszystkiego po 2-3 latach. Obecnie nie mam żadnego sprzętu (kilkudziesięcioletni sprzęt - amplituner Tosca 303 i kolumny głośnikowe rozsypały się jakiś czas temu), więc oczekuję jedynie przyzwoitego dźwięku, który nie będzie wkurzał tak jak głośniki w TV.

7. Sprzęt powinien mieć wbudowane radio i pilot. Wolałbym postawić głośniki wyżej lub przykręcić do ściany, bo podłogowe mogą stać się łupem dzieciaków ;) (2 i 4 lata)

Posiadam

1) TV Panasonic TH-42PV60 - specyfikacja http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_ekrany/TH-42PV60.htm

2) Dekoder TV Ferguson Ariva 102 cable: 102c.jpg.85da11769df5410b10feeaaec104e804.jpg

3) Box Android Ferguson FboxATV: Fboxatv.jpg.94486755ae449b0913e3030212b806a2.jpg

Tutaj pojawia się dodatkowe pytanie jak to wszystko podłączyć, abym nie musiał co chwila przełączać przewodów. Nie wiem czy podłączać bezpośrednio z tych boksów, czy z telewizora. Jakbym chciał mieć zestaw 2.1 to z TV nie da rady, bo jest tylko stereo, więc zostaje wyjście optyczne z boksów. Może coś tu doradzicie, bo ja raczej nie jestem w stanie tego ogarnąć.

8. Miejsce zamieszkania - Kielce

Poczytałem trochę, ale 90% podobnych tematów jest najpóźniej z początku 2017 roku, a myślę, że od tego czasu sporo mogło się zmienić. Co prawda z tych polecanych nadal można znaleźć amplituner Denom M39/40 , np. https://allegro.pl/sdho-amplituner-cd-i-usb-denon-rcd-m40dab-bk-i7460064081.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTVmM2U5NjAtY2Y5ZS00ODhhLWI2YzItYTliNWIyZjc1NzJjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d0a3765d-ac77-4b18-8b54-c6fac08f5f50#thumb/1, gorzej jest jednak z głośnikami.

 

 

Edytowano przez SkaIar79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niestety nie w tej cenie. Tylko sprzęt używany 

I to też może być problem gdyż amplituner stereo to koszt ok1000 zł. 

Przydało by się dołożyć do 2k.

Wtedy podpowiedzi ci jak to spiąć. 

Ps. Klient nas ostatnio pytał o tego fergusona. On odtwarza dźwięk DTS i dd w HD czy nie? Nie umiałem odpowiedzieć.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość dołożyć. Kwota 1500 podyktowana jest bardziej tym, że nie chcę aż tak dużo wydać, wolę przeznaczyć na coś innego, ale jak trzeba dorzucić to na pewno to przemyślę i być może dam radę tyle dać.

Co do fergusona, to chodzi o tego ATX. Wydaje mi się, że ktoś o to pytał na jednym forum i otrzymał odpowiedź. Postaram się odszukać i dam znać, tylko w pracy nieco net kuleje, więc trochę może to potrwać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATV tak o ten model do nas ktoś dzwonił w weekend. Ja mam tsrwszegk fergusona i o tym nie wiem 

No to co do twojego sprzętu to pokój na używane Onkyo 8050/8150 Yamaha rn602, i do tego kolumny klipsch F1, tannoy m4, F4, dali 450 

Moim zdaniem optymalny i dobry zestaw na początek, ale już nie amatorski. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to puszcza DTS HD, Dolby HD oraz ATMOS, ale zależy też od podłączenia (HDMI czy optyk) i źródła dźwięku, nie będę się tu rozwodził, bo ja i tak połowy z tego co napisali to nie rozumiem ;) Ale jeżeli masz chęć to możesz przeczytać sam, na pewno lepiej to ogarniesz.

Fbox ATV + str. 2, 9, 10, 12, 13, 26.

Ok, zaraz zobaczę co to jest i w jakiej cenie. Jak na coś się zdecyduję to zostanie tylko pytanie jak to wszystko połączyć ;) 

 

Jest na allegro AMPLITUNER ONKYO TX-8050 ale bez pilota. Czy jest jakiś problem z dokupieniem pilota u producenta lub zastąpienia go innym niemarkowym?

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 do tego kolumny klipsch F1, tannoy m4, F4, dali 450

To wszystko to kolumny podłogowe, wolałbym coś co mogę postawić wyżej, bo w przeciwnym razie będę to musiał ogrodzić, aby maluchy nie majstrowały przy nich. Może byłoby coś sensownego nie na podłogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzieciach zostawiasz maskownice i kopułki będą bezpieczne. Dzieciom należy tłumaczyć, można je nauczyć, że nie wolno dotykać sprzętu. Zwłaszcza kolumn. Najlepiej jak starsze nauczysz obsługiwać. 4 latki są bardzo pojętne i szybko się uczą.

Kolumny podstawkowe nie przykręca się do ściany tylko stawia na standach. Zajmują tyle samo miejsca co podłogowe.

Poczytaj o akustyce pomieszczeń i ustawieniu kolumn. 

Pilot uniwersalny powinien obsłużyć ten amplituner stereo. Kupisz od 30 do 60 zł nowy. Polecam polski Oskar albo Markus 8w1. Sam używam.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde dziecko jest inne, więc nie da się przewidzieć co zrobi. Ale może faktycznie nie ma sensu kombinować, tylko wybrać jakieś podłogowe.

Ale wrócę jeszcze do tych moich byłych głośników, bo już głośnikami ich nazwać nie można. Czy ta się coś z tego jeszcze zrobić, czy szkoda zachodu i trzeba wywalić na śmietnik? Z tego co pamiętam niskotonowe to były Tonsile 80, średniotonowych nie pamiętam, wkręcone są samochodowe Focale, ale jak już niskotonowe się rozsypały, to nie dało się tego słuchać.

20180813_175847.thumb.jpg.6332054ad42e7cd2e98c51adfd3122d0.jpg20180813_175915.thumb.jpg.dafff12c9f78c109cda7c1a6fb487a11.jpg

Wracając jeszcze do tematu, to który z głośników będzie się lepiej sprawować z ONKYO TX-8050? Z tego co znalazłem to nie ma za bardzo wyboru, spośród tego co podał Piotrek.

Edytowano przez SkaIar79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Co do Onkyo. To ja bym bez pilota nie brał. Jego pochodzenie jest dla mnie zastanawiające w takim wypadku. Trzeba szukać kolejnego. A jeśli mają być podstawkowe to na czym je położysz?

Piotrek

No właśnie czytałem wczoraj o sprzęcie używanym, a sam sprzedający przyznaje, że to co sprzedaje ma z importu, więc sprawa trochę niepewna. Na plus są za to pozytywne komentarze. Jakbym się znał i potrafił wszystko sprawdzić po kupnie to może bym spróbował, a tak to trochę jest obawa, że kupię coś co będzie kulało, a ja tego nie wyłapię.

Z pozostałych ofert wśród podanych wzmacniaczy ceny w okolicach 1700, więc po dołożeniu głośników wyjdzie trochę za dużo, ale będę szukał, może coś się trafi tańszego.

W sumie jeżeli chodzi o ustawienie głośników, to mam tutaj dowolność. Ściana nie jest jakoś na stałe zabudowana, więc mogę zmieniać dowolnie ustawienie, a ustawić mogę na szafce/komodzie, mogę przymocować do ściany półki pojedyncze i  na nich postawić kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Takie amplitunery z pierwszych rąk chodzą po tysiąc złotych. Tego z importu odpuść! Serio

OK. To czekam aż coś się pojawi w rozsądnej cenie i wtedy pozostanie dobór głośników.

A czy Onkyo TX-8220 też mógłby być? Widzę, że nowy jest cenie używanego Onkyo TX-8050. Nie to, żebym od razu kupował, ale jak faktycznie nic z wyżej podanych nie będzie w normalnej cenie, to wolę coś nowego kupić i dołożyć już te 300 zł.

Edytowano przez SkaIar79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...