Skocz do zawartości

JBL Bar 3.1 vs Sony HT XF9000


gtrnismo

Recommended Posts

Witam, 

Szukam soundbara do około 2000zł. Pokój z TV ma wymairy okolo 25m kw. 

Byłem zdecydowany na JBL Bar 3.1 ze względu na to że oglądam dużo filmów i ogólnie różne programy w telewizji słyszałem że głośnik 3.1 będzie lepszy ze względu na ten jeden dodatkowy centralny głośnik w soundbarze. 

Poszedłem do sklepu i Panowie powiedzieli że do ogladania filmow i TV lepszy bedzie ten Sony ze względu na dźwięk przestrzenny i "udawane" 5.1. 

Co myślicie? Może lepiej jeszcze coś innego wziąć pod uwagę? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja nie jestem aż takim audiofilem, po prostu chciałem coś lepszego od głośników w tv.

Na sprzęt audio 2 tys to wydaje mi się że chyba trochę za mało? U mnie kolumny wolnostojące to mógłbym postawić jedynie za sofą czyli za głowami oglądających. Nie wiem czy takie coś wchodzi w grę żeby odsłuch był dobry?

Zdecydowałem się na soundbar ze względu na to że zajmuje mało miejsca. Sam soundbar chciałem przyczepić pod TV do ściany a woofer położyć obok regału. Z głośnikami wolnostojącymi może być ciężej ze względu na miejsce :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wielu osób tutaj zakup soundbara, to wywalenie pieniędzy w błoto. 

Nie oczekuj, że ktoś przyłoży do tego rękę - po co masz mieć później pretensję ;) 

jeżeli faktycznie nie masz miejsca na pełnoprawne audio, przynajmniej w postaci stereo i jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest soundbar, to musisz sam wybrać się do sklepu i "nausznie" samemu sobie odpowiedzieć, czy chcesz w to iść, czy to Ciebie przekonuje i jest warte w Twoich oczach i uszach tych pieniędzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, będę musiał coś sam wybrać. Tak jak pisałem, niestety nie mam możliwości wrzucenia do pokoju zestawu stereo :( 

Ten Sony ma technologie Dolby Atmos i podobno daje to fajny efekt dla takiego amatorskiego użytku. Słuchałem JBL i Sony w MM, ale wiecie, duża hala to ciężko coś powiedzieć, zupełnie inaczej w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

tu nie chodzi o to, czy będzie lepsze (bo trochę będzie), tylko czy ta nieznaczna(??) różnica jest w oczach i uszach autora warta dopłaty 2k

Jeżeli kupi jedną sztukę (a więcej chyba nie potrzebuje), to wyda ok. 1k PLN.

Do tego WiFi, Bluetooth (In/Out), DLNA, NFC oraz Miracast całkiem za darmo :)

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marek Mondalski napisał:
3 godziny temu, Markcox napisał:

tu nie chodzi o to, czy będzie lepsze (bo trochę będzie), tylko czy ta nieznaczna(??) różnica jest w oczach i uszach autora warta dopłaty 2k

Jeżeli kupi jedną sztukę (a więcej chyba nie potrzebuje), to wyda ok. 1k PLN.

autor wyraźnie określił przeznaczony budżet

5 godzin temu, gtrnismo napisał:

Szukam soundbara do około 2000zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...