Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Magnat mr780


Stachox

Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam Magnat mr780 i kolumny MA Bronze6. Muzyka  głównie rock, jazz, chillout i trochę elektroniki.  Gra to całkiem nieźle ale z czasem zauważyłem, że te kolumny są dla mnie zbyt natarczywe w środku pasma, za to dół i góra grają bardzo przyjemnie. Dochodzi do tego, że na eq magnata zmniejszam średnie tony o jakieś 25% i jest lepiej. Zastanawiam się jakie kolumny będą lepiej pasować. Warunek jest by nie miały mniej basu od tych MA Bronze6, ponieważ akustyka mojego salonu pochłania jego sporą część. Testowałem kiedyś u siebie Tannoy Mercury 7.4 i basu było za mało. Kolor raczej czarne gdyż takie mam meble. Budżet to 6000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i zaczynam przygodę ze stereo, w związku z tym wszedłem w posiadanie wypatrzonego przeze mnie ampli tunera Magnat MR 780. Chciałbym się was doradzić czy połączenie go z kolumnami klipsch rp280 będzie dobrym rozwiązaniem, te kolumny miałem okazję słuchać i uważam, że grają dość ostro, wysokie tony są mocne i zastanawia mnie czy zakupiony przeze mnie Magnat z uwagi na swój charakter o którym jak na razie tylko czytałem, złagodzi trochę dźwięk i sprawi, ze wysokie tony nie będą aż tak wyraźne, pokój w którym będzie ustawiony sprzęt ma powierzchnię trochę ponad 28m i jest praktycznie kwadratowy, kolumny będą odsunięte od ściany ok. 25cm i ustawione w rogach. Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki choć wole i preferuję taką z lat 90, pod ampli tuner będzie podłączony również dekoder telewizyjny po optyku. Zastanawiam się nad tymi kolumnami ze względu na obecną cenę gdyż obecnie można nowe sztuki nabyć poniżej 1700zł. ich wygląd też jest na plus. Z góry dziękuje za pomoc, wypowiedzi użytkowników w/w ampli tunera również mile widziane. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, nie brałem pod uwagę Twoich propozycji, i zacząłem bardziej się rozglądać i więcej czytać, co powoduje, że jeszcze mniej wiem i to nie jest dobra droga. Mam jeszcze jeden typ chyba trochę mniej krzykliwych kolumn nisz klipsch 280, a mianowicie POLK AUDIO TSX 550T , czy do mojego ampli tunera będą lepszym partnerem niż klipsch, wizualnie do zaakceptowania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 17:24, S4Home napisał:

Tak lepszym. Ale polują na serię rti.

Piotr

Dziękuję za odpowiedz. Sprawdziłem Twoją propozycję i przekonuje się, że to będzie to, bo im więcej będę szukał tym mniej będę zdecydowany na konkretną firmę. Czy do trochę ponad 28m wystarczy polk audio RTI a5 , czy raczej celować w model większy a7 ? 

RTI a9 nie biorę w ogóle pod uwagę ze względu na ich rozmiar, musiałbym pozbyć się niektórych przydatnych mebli. Dziękuje za pomoc i wyrozumiałość.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Pomimo,że podjąłem już prawie na 100% decyzje odnośnie kolumn, zawsze musi pojawić się jakieś ale, i tym ale są kolumny Magnat Transpuls 1500. w związku z tym,że te kolumny siedzą mi w głowie mam pytanie czy mój MR 780 jest w stanie je prawidłowo "napędzić " i czy nie są za duże do mojego pokoju w którym będą stały, ich wygląd jest idealny. Nie miałem ich okazji słuchać i zastanawiam się jakiego dźwięku po takim połączeniu mogę się spodziewać ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 15.08.2018 o 08:21, S4Home napisał:

18 metrów to za malo dla heco 1000.

Tu obstawial bym monitor audio silver 300 lub wyśmienite elac uni fi. Możesz też spróbować podstawkowe pmc twenty 22. One zdecydowanie zagrają najlepiej 

Piotrek

Dojrzałem w końcu do zmiany kolumn i byłem na odsłuchu Elac FS 247.3 podłączonych do mojego Magnat mr 780. W pokoju odsłuchowym grało to bardzo przyjemnie. Niestety nie miałem możliwości porównać z moimi MA Bronze 6 i trudno określić czy na dłuższą metę będą mniej natarczywe od MA w moim pokoju. Może ktoś podpowie? I jaka jest różnica w dźwięku między Elac FS 247.3 a Elac uni fi ? Czy warto dopłacać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiedzy ELACiem a monitor Audio jest olbrzymia. ELAC to granie spokojne, łagodne ciepłe. 247 także wyższej klasy zdecydowanie. Bronze 6 jest analityczny, jasny, dokładny.

Uni Fi ma głośnik coaxialny z którego słynął Jones przy produkcji KEFa. Dobra średnica, przyjemna góra. JET to jednak przetwornik wyższej klasy. Zapewniający szczegółowość bez jasności. Bardzo trudna sztuka.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Nie ma sprawy. Zawsze do usług :)

czy kef się zgra? Moim zdaniem nie do końca.

p ile jedno i drugie jest świetne w swojej cenie to ich połączenie jest dość łagodne w górnych rejestrach. Momentami za bardzo. Niektórzy lubią takie granie więc czemu miał byś nie spróbować. Ja jednak szukał bym nieco jaśniejszego grajka.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Widzę, że temat trochę stary ale pytanie "Jakie kolumny do Magnat MR-780" dla mnie aktualne. Zastanawiam się nad skompletowaniem zestawu z kolumnami Klipsch RP-600 (bo takie pasują mi pod względem wielkości) czy jednak lepiej większe RF-260, RP-5000F (te z kolei odpowiadają mi muzycznie). Co o tym sądzicie ?. I drugie pytanie, jakie kolumny innej marki można porównać do Klipsch ?

MG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz iść w klipsch to tylko linia reference premier.

Więc mówimy tu o starszej RP 260 albo nowym odpowiedniku który gra praktycznie tak samo. Zmieniono nieco wygląd kolumn. I one faktycznie grają dobrze z tym magnatem. 

Co można porównać? 

Magnat quantum 727, monitor audio bronze 6, to także kolumny grające jaśniej. 

Np model magnat 757 to już klasa znacznie wyższa. A cena podobna do nowej serii klipsch. Ewentualnie możesz polować gdzieś jeszcze na starszą linie heco celan GT. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Własnie mniej więcej w tych rejonach szukałem ale niestety Magnat Quantum 757 i Heco Celan GT 602/702 przekraczają budżet. Ogólnie rozpocząłem poszukiwania od mniejszych kolumn podstawkowych (tj. Klipsch RP-600 i Magnat Quantum 723) więc Klipsch RP-5000F i Magnat Quantum 727 to już dla mnie grubsza sprawa i prawdopodobnie pomiędzy nimi pozostaje mi wybrać. Postaram się gdzieś jeszcze je posłuchać i porównać. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakąś propozycję w tym zakresie ?

Ps. Tak dla porównania obecnie słucham na Tonsil Samba 250 więc te wymienione wyżej to chyba i tak znaczący postęp.

MG

Edytowano przez MaGav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...