Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Magnat mr780


Stachox

Recommended Posts

Obecne wymiary pomieszczenia to 3 x 3,5 m (to taki pokój gabinet z komputerem). Docelowo za jakiś rok sprzęt może też być w salonie 5 x 7 m ale salon jest w 1/3 przedzielony na środku ścianą z kominkiem (wersja salonu z kominkiem na środku) więc kolumny będą w tej części 5 x 4 m. Budżet na kolumny to 3 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 09:54, MaGav napisał:

Ps. Tak dla porównania obecnie słucham na Tonsil Samba 250 więc te wymienione wyżej to chyba i tak znaczący postęp.

 

W tej chwili masz kolumny podlogowe i nie wiem czy to nie bedzie zbyt duzy przeskok na kolumny podstawkowe. W dalszej perspektywie kolumny beda graly w wiekszym pomieszczeniu tj. salon. Dobrze sie zastanow, bo kolumny podstawkowe to moze byc dla Ciebie za malo. Z kolumn podlogowych proponuje posluchac modelu KLIPSCH R-820F jest dostepny w Nautilusie 2 choc troche przekracza Twoj budzet.

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=15575

Testy kolumn KLIPSCH R-820F:

https://www.hfc.com.pl/test/3427,klipsch-reference-base-r-820f.html

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/957-klipsch-r-820f

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to r28f w nowej odsłonie. Starsza wersja została uznana jako typowo kinowa, jasna, wręcz ostra. Zmieniono więc oznaczenie co w przypadku klipscha działo się już w historii. Moim zdaniem to absolutnie nie kolumny do stereo. To już lepiej było by szukać starszych RP 260. Granie o półkę wyżej. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Po przeczytaniu tych linków ale i wcześniej kilkudziesięciu stron oraz obejrzeniu filmów na YT zafascynowała mnie jednak marka Klipsch. Nie będę zanudzał dlaczego, po prostu odpowiada mi fajny styl, wygląd wizualny, klimat, dźwięk, image marki itp.

Jak na tą chwilę zdecydowałem, że muszę posłuchać gdzieś podstawkowych RP-600M bo myślę, że wystarczą do pokoju 3 x 3,5m a ewentualnie jak już będę miał salon i będzie taka potrzeba to kupie kolumny podłogowe (może własnie duże Klipsch) a te mniejsze zostaną w mniejszym pokoju. Do końca tygodnia sprawa powinna się wyjaśnić więc jak już zagra dam znać jaki wynik.

Na koniec jeszcze zmienię trochę temat. Jak sądzicie czy gdyby mi zostały takie RP-600M mogą się zgrać z Unitra ZRK AT9010 i Radmor 5102 ? (bo chcę kiedyś uruchomić te sprzęty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie. Kolumny RP-600M zakupione ale z Magnatem nie grały (sprawa opisana w innym wątku). Starocie typu Unitra i Radmor sobie darowałem, idą na strych lub do kolekcjonera. Obecnie kolumny podłączyłem do amplitunera Philips, amplituner kiepski ale kolumny bardzo mi odpowiadają więc wkrótce zabieram się za dokupienie dobrej elektroniki. Ten temat zamykam. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zestaw Magnat MR780 + Klipsch RP600m zakupiony, podłączony i przetestowany. Gra bardzo fajnie, głośno ale jednocześnie elegancko, dynamicznie i przyjemnie dla ucha z charakterystyką dźwięku lampowego, przyjemny bas i wysokie tony. Bas czasem może nawet za ciepły i zbyt przyjemny np. w niektórych utworach trochę mało slapu lub klangu gitary basowej (nie wiem jak dokładnie nazwać ten styl gry, chodzi o uderzenia na basie w średnie lub wyższe dźwięki, które mają być surowe i metaliczne) ale to zależy jakiej muzyki się słucha a poza tym to raczej za sprawą amplitunera a nie kolumn. Oczywiście doznania akustyczne to kwestia gustu i indywidualnych preferencji więc jak wszyscy radzą trzeba samemu posłuchać. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 16:21, MaGav napisał:

Witam po przerwie. Kolumny RP-600M zakupione ale z Magnatem nie grały

 

Dnia 18.10.2019 o 16:21, MaGav napisał:

Ten temat zamykam

 

Dnia 15.11.2019 o 09:22, MaGav napisał:

Zestaw Magnat MR780 + Klipsch RP600m zakupiony, podłączony i przetestowany. Gra bardzo fajnie

Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać.

Kwintesencja opinii forumowych. Idealny przykład.

Teraz postaw się z drugiej strony. Czytasz taką opinie, i o ile tu są jedna pod drugą to pół biedy, ale ktoś trafia na pierwsza na innej stronie później na kolejną. I co piszę?

Mam mętlik w głowie, co wybrać??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
Dnia 6.11.2018 o 07:59, S4Home napisał:

Cześć,

Tak jeśli już musisz je kupić to mr780 jest dobrym kompanem. Chociaż ja uwazam że do tego amplitunera można dobrać inne kolumny. Lepsze a też jasne 

Jak magnat 755, 757, bowersy serii cm, Dali ikon lub nowsze opticon itp itd.

Piotr

Hej, 

A jak z tym Magnatem zgraly by sie Dynaudio Emit 30 lub Fyne Audio F502? Ktore kolumny by lepiej graly w pomieszczeniu 28m? Muzyka rock, house, chill, troche elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, tak jak w temacie chciałbym doprecyzować jakie kolumny do Magnat MR-780. Przeczytałem cały post i znalazłem ponad 20 różnych propozycji więc dla ułatwienia poniżej napiszę moją listę jaką chciałbym odsłuchać. Poniżej kilka informacji.

Kwota nie jest dokładnie ustalona ale raczej nie więcej jak 5 tys. Kolumny podłogowe, tylko nowe. Powierzchnia pokoju 30 m2 (6x5m). Słucham głównie stereo z komputera (mp3, Tidal), czasem koncerty z telewizji. Muzyka rock i pop. W kolumnach chciałbym mocny ale nie dudniący bas, wyraźny środek, mocne wysokie tony.

Moja lista jaką chciałbym odsłuchać w kolejności:

1. Dali Opticon 6 lub 8 (to obecny faworyt z informacji internetowych)

2. Magnat Quantum 757

3. Monitor Audio Bronze 6

4. Heco Aurora 700 

Proszę o opinię dotyczącą doboru do MR-780 lub najlepiej krótkie porównanie tych kolumn (może też do MA 1000). Pozdrawiam.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...