Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w dobraniu słuchawek


Recommended Posts

Dzień dobry,

Zmagam się z zakupem słuchawek nausznych. Będę ich używał zarówno do słuchania muzyki, oglądania filmów jak i grania ( nie multi). Jednak w wyborze zakupu będę kierował się preferencjami muzycznymi. Słucham przede wszystkim rocka i metalu progresywnego, ambientu oraz shoegaze ( Porcupine Tree, Tool, Pink Floyd, King Crimson, Rush itd.). Z racji słuchanej muzyki zależy mi na dużej przestrzeni, dość mocnym basem, cieplej barwie dźwięku. Jestem studentem, a więc budżet mocno ograniczony. 500 zł to maksymalna kwota jaką mogę wydać. 

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda stówkę więcej, ale MEE Audio Matrix 3 wydaje się odpowiadać wszystkim Twoim potrzebom. Podkreślone basy, ocieplenie i dynamiczne, angażujące brzmienie świetne do mocniejszej muzyki, Bluetooth z aptX i AAC, bateria do 28 godzin odtwarzania, w dodatku są niezwykle komfortowe w noszeniu, dzięki czemu najdłuższe seanse filmowe im niestraszne.

Jeśli jednak nie zależy Ci na łączności bezprzewodowej, to w tym budżecie dobrze mogą sprawdzić się słuchawki Beyerdynamic, np. model DT 240 PRO lub Sennheiser HD 559

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tu chodziło o słuchawki bezprzewodowe ? Bo przewodowe słuchawki w tej cenie można kupić dużo lepsze np. Beyerdynamic  DT770 PRO (32 Ohm)  lub Soundmagic HP151 ( niska impedancja jest wymagana jeśli chcesz je podłączać do sprzętów przenośnych lub komputera bez wzmacniacza słuchawkowego). Jednak warto do takich słuchawek mieć dobre źródło dźwięku. Soundmagic HP151 można było kupić ostatnio w promocjach x-kom za niespełna 400 zł.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

A czy tu chodziło o słuchawki bezprzewodowe ? Bo przewodowe słuchawki w tej cenie można kupić dużo lepsze np. Beyerdynamic  DT770 PRO (32 Ohm)  lub Sohnmagic HP151 ( niska impedancja jest wymagana jeśli chcesz je podłączać do sprzętów przenośnych lub komputera bez wzmacniacza słuchawkowego). Jednak warto do takich słuchawek mieć dobre źródło dźwięku.

Chodziło o słuchawki przewodowe. W takich, z tego co wiem, jest lepsza jakość dźwięku. Co do źródła dźwięku to będzie to PC oraz PS4 oba z dodatkowym DAC. A jakieś Sennheisery lub AKG w tej cenie i do tego typu przeznaczeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

Z AKG na pewno warte uwagi są AKG K612PRO. Jednak trudno je nazwać takimi o ciepłym brzmieniu. Generalnie poważniejsze AKG to duża neutralność i precyzja. Do tego to konstrukcja otwarta. Czyli brak jakiejkolwiek izolacji w obie strony.

Beyerdynamic DT770 PRO (32 Ohm). Czyli generalnie chyba te słuchawki pozostają najlepsze, tak? Nadadzą się do cięższych, niskich utworów? Sprawdzą się również w ambiencie, który wymaga przestrzeni?

I jak wygląda sytuacja z ich napędzeniem? Czy DAC/wzmacniacz w okolicach 500 zł sprawdzi się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przyzwoity smartphon powinien je jakoś napędzić. DAC/amp za 5 stów nie powinien mieć żadnego problemu. Potrzebny byłby do nich dość ciepło brzmiący sprzęt, bo mają ostrą górę. Jeśli chodzi o bas to będziesz zadowolony jeśli lubisz go dużo. Niektórzy ich posiadacze czasem narzekają ze jest go aż nadto.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Nawet przyzwoity smartphon powinien je jakoś napędzić. DAC/amp za 5 stów nie powinien mieć żadnego problemu. Potrzebny byłby do nich dość ciepło brzmiący sprzęt, bo mają ostrą górę. Jeśli chodzi o bas to będziesz zadowolony jeśli lubisz go dużo. Niektórzy ich posiadacze czasem narzekają ze jest go aż nadto.

Bas lubię :D 

Co do DACA to mam go niestety neutralnego. Dziękuję za wyczerpujące dla mnie odpowiedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...