Skocz do zawartości

Kino domowe do 3.5k zlotych


Dominik Pokorski

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Planujemy z żoną zakup kina domowego do salonu ok 30m2. Budżet Max 3500 zł. Przegladalismy allegro i sklepy sieciowe z elektroniką. Wybór padł na
- Yamaha rx-v483 lub denon avr-x1400H (choć czytałem również o onkyo że to dobry wybor)
- głośniki pure acoustics nova 6 (białe)
To nasze pierwsze kino domowe i nie wiemy na co zwracać uwagę. Raczej co do kwestii zmiany głośników na inne, nie przewidujemy tego ze względu na ich walory estetyczne i dopasowanie do stylu i kolorystyki pokoju. No chyba że napiszecie że to wybór kiepski albo zaproponujecie inne w tym kolorze. Druga kwestia to subwoofer. Wiele gotowych zestawów go nie ma. Czy on jest niezbędnym elementem kina i czy trzeba go dokupić jak tak to jaki? Kino będzie nam służyło głównie do oglądania filmów ale żona lubi także posłuchać muzyki. Kolejne pytanie czy glosniki podłogowe (wiem wiem samą nazwa na to wskazuje) mogą być ustawione na szafce RTV? Jesteśmy z miasta Łodzi i chętnie podjedziemy do jakiegoś sklepu na odsłuch I skonfigurowanie najlepszego zestawu i jak nam się spodoba to zostawimy tam pieniążki. Zakupy na odległość też wchodzą w grę bowiem w sieciowce wolałbym nie kupować sprzętu. Proszę o komentarze i pomoc za która z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum ze sklepów jeśli kupisz dostaniesz lepszą cenę i wsparcie niż w innym miejscu.

Subwoofer ciężko opisać słowami jakie ma znaczenie dla kina. Może to tak jakbyś oglądał filmy w stereo zamiast w 5.0

W tej cenie to też nie oczekuj cudów. Ale jeśli nie miałeś wcześniej żadnego zestawu kinowego to nawet w tej cenie powinieneś być zadowolony (tylko pytanie na jak długo?). Salon masz duży. Potrzebujesz więcej mocy. Przynajmniej amplituner za 2-3tys.

No ale na wstępnie spróbuj może wypożyczyć sprzęt do domu na przetestowanie - masz taką możliwość :)

A podłogowych nie ustawiaj na szafkach itp. tylko podłoga. Suba też na podłodze\dywanie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak mi bezpiecznik w subie padł obejrzałem deadpoola 2 bez niego i w sumie brakowało tego czegoś przy "nawalance" ;) dało się oglądać , ale nie było szału.

Pomijam Hz kolumn a suba , ale sub daje z 2-3x więcej dźwięku przy tych samych niskich Hz względem kolumn + nie ma problemu z "brakiem" basu w pomieszczeniu , bo on jest wszędzie wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...