Skocz do zawartości

Pytanie o ampli 7.2.4


Repugnant

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 minut temu, MobyDick napisał:

Powód zapewne jest taki że zbyt rzadko były by wykorzystywane, te dodatkowe końcówki mocy. Pozostaje kupić dodatkowe końcówki mocy.

mysle ze wlasnie beda coraz czesciej wykorzystywane rynek kina domowego sie rozrasta i oby to owocowalo wlasnie takimi amplitunerami:)a dodatkowa koncowka to dodatkowe miejsce dodatkowe kable przebudowa szawki:)w moim wypadku. no nic pozostaje tylko czekac az reszta producentow amplitunerow pojdzie w slady onkyo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery kd obsługujące więcej kanałów niż 7 istnieją od bardzo dawna. Do tej pory nie przyjęły się takie które miały by więcej końcówek mocy niż 7. Kanały efektowe nie wymagają dużych mocy i można do nich użyć końcówek mocy o niewielkich wymiarach. Wtedy nie trzeba specjalnie przebudowywać szafek :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Repugnant napisał:

mysle ze wlasnie beda coraz czesciej wykorzystywane rynek kina domowego sie rozrasta i oby to owocowalo wlasnie takimi amplitunerami:)a dodatkowa koncowka to dodatkowe miejsce dodatkowe kable przebudowa szawki:)w moim wypadku. no nic pozostaje tylko czekac az reszta producentow amplitunerow pojdzie w slady onkyo

Masz jeszcze marantza i denona - 11 kanalowe. 

Wedlog mnie szkoda kasy. Wole kupic koncowki a tym bardziej wzmacniacz do stereo.   No ale to tylko roznica kto co lubi.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lolo2 napisał:

Masz jeszcze marantza i denona - 11 kanalowe. 

Wedlog mnie szkoda kasy. Wole kupic koncowki a tym bardziej wzmacniacz do stereo.   No ale to tylko roznica kto co lubi.... 

o prosze a znasz moze oznaczenia modeli to sobie sprawdze choc jak by co bede czekal na yamahe:)a czy to szkoda kasy hmmm tak jak mowisz co kto lubi no i jeszcze czasem moze pojawic sie problem z podlaczeniem dodatkowego klocka bo nie zawsze mozemy do niego przypisac glosniki jakie chcemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marantzu i denonie  kupujesz wzmacniacz tej samej firmy pasuje wizualnie do avr i przypisujesz (ustawiasz) aby zasilal glosniki frontowe.   Sprawdzone - tak mam u siebie. 

 

 

Marantz 8012   11 kanalow

Denon 6400      11 kanalow

Denon 8500 ma 13 kanalow - mozesz zrobic nawet 7.2.6 bez dodatmowego wzmacniacza!!!! 

 

Jak sie nie miesci w szafce, to zawsze mozna postawic obok szafki.. 

image.jpg

Pozdro. Dla Krzyska, to jego fota zrobiona dla "zartu". 

Edytowano przez lolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie w tym roku i nie w przyszłym. Obstawiam, że do póki nie wyjdzie wyższy inny model niż 3070 jakiś 4090 może to nie bardzo.

Czemu Yamaha? Masz Onkyo i Denon 8500 tu masz nawet 7.2.6 :)

 

Piotrek

troche mnie zmartwiles ze to jeszcze tyle czasu moze uplynac.no wlasnie ogladalem tego denona 8500 na moje oko bardzo fajny sprzecik myslalem nawet o jakims odsluchu gdzies w szczecinie zobaczymy.czemu yamaha hmm mialem 2 yamachy bylem z nich zadowolony teraz mam 3050 i jestem mega zadowolony i mimo ze wielu sie z tym nie zgodzi to z klipchami gra to swietnie wizualnie tez bardzo mi sie to podoba co dla mnie jest istotne mam blu tez yamahy:)to skoro trzeba jeszcze tyle czekac to kozystajac z okazji zapytam Cie co bys polecil do mojej 3050 zeby zrobic z tego 7.2.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli w kanałach efektowych potrzebujesz 300W to chyba musisz mieć po 2 kW na kanały główne :) , a Twój pokój na halę widowiskową nie wygląda. Do tego chciałeś mieć coś o małych gabarytach z powodu braku miejsca.

moze byc 250:)jakos przezyje i mysle ze moje glosniki tez to jakos zniosa i dla tego pisalem o 5ciu kanalach.tylko nie wiem czy uda mi sie zasilic fronty centralny i boki z dodatkowego klocka a tyly i sufit z amplitunera.musze pogrzebac w instrukcji.moj pokoj zdecydowanie nie jest hala widowiskowa ale tak to sobie wymyslilem.a jak juz wymysle to staram sie to zrealizowac.faktycznie nie mam miejsca i dla tego myslalem o ampli takim jak ten denon8500.a wariant 2gi to dodatkowy klocek i budowa nowej szafki wiec czemu przy takim czyms nie poszalec troche:)najwyzej wypadna okna:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :) amplitunery zwykle mają podawaną moc przy obciążonym jednym lub 2 kanałach :) . Jak wzmacniacz ma 200 W na kanał, to przy obciążonych 7-miu kanałach zostaje po 60 W na kanał :) dlatego warto dać dobry wzmacniacz na fronty. Na głośniki górne wystarczyłoby pewnie 20 W .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Repugnant napisał:

mam teraz zestaw 7.1 wszystko jest podpiete do yamahy 3050 fronty w bi ampingu.i owszem interesuje mnie muzyka i to bardzo slucham glownie z chmury na ktorej mam zgrana cala swoja plytoteke w bezstratnym wav plus do tego cd z blu raya.

A probowales kiedys posluchac swojej muzyki na wzmacniaczu? Np yamaha as2000 - to swietny klocek. 

Bo mysle ze predzej doroslbys do tego aby znalezc to miejsce i dokupic wzmacniacz aby zrobic 7.2.4 aniezeli doplacac bezsensownie do amplitunerow 11 kanalowych. Roznica bylaby spora, cena tez lepsza, moze nawet avr bys nie musial zmieniac. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

RX-A3040 była wstanie oddać na 2 kanały po 255W przy 4 ohmach lub 5x91W przy 8 ohmach . Zasilacz limituje moc. 

Obecnie produkowany RX-A3080 ma deklarowaną moc 230 W przy obciążonym tylko jednym kanale.

ja nie o tym mowie.napisze jeszcze raz o co mi chodzi.chce uzyskac 7.2.4 najprosciej kupic denona 8500 i po sprawie(wole yamahe a to ok 2 lat czekania na podobny model) ewentualnie do mojego ampli dokladam dodatkowy wzmacniacz i mam 7.2.4.dodatkowy klocek zwiazany jest z przebudowa szafki i sporymi klopotami.wiec jesli mam to robic to czemu nie zaszalec i nie kupic konkretnego wzmaka takiego5x200-300w i zrobic tak:wzmak do amplitunera i ze wzmaka zasilamy fronty centralny i boki(jest moc:)a z amplitunera zasilam tyly i sufit.tylko nie wiem czy tak sie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o podłączenie końcówki mocy pieciokanałowej do amplitunera który masz. To ma jakiś sens. Myślę że niepotrzebnie gonisz za dużymi mocami nie do wykorzystania w domu zamiast pomyśleć o lepszej jakości dźwięku. Większa moc nie oznacza lepszego dźwięku.

W amplitunerze masz wyjścia na takie zewnętrzne wzmacniacze mocy i niema problemu aby nimi zastąpić te końcówki mocy które masz w nim. Pozostaje sprawdzić na ile można przekierować nieużywane wewnętrzne końcówki mocy do innych celów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wzmacniacz as2000 nadal bedzie lepszy niz twoj amplituner z konkretna 5 kanalowa koncowka mocy po 200w na kanal.  Jezeli mowimy o muzyce. 

 

Drugie wyjscie

Kupic Denona 8500  bedziesz mial wszystkie glosniki zasilone z avr ale jezeli chodzi o muzyke dalej bedzie slabo.... 

 

Ja uwazam kolego ze bladzisz. Idziesz w zlym kierunku. Ja osobiscie nie kupilbym takiego Denona x8500 dla ogolnego uzytku. Wolalbym kupic cos tanszego i wzmacniacz do tego.   Roznica jest znaczaca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lolo2 napisał:

A probowales kiedys posluchac swojej muzyki na wzmacniaczu? Np yamaha as2000 - to swietny klocek. 

Bo mysle ze predzej doroslbys do tego aby znalezc to miejsce i dokupic wzmacniacz aby zrobic 7.2.4 aniezeli doplacac bezsensownie do amplitunerow 11 kanalowych. Roznica bylaby spora, cena tez lepsza, moze nawet avr bys nie musial zmieniac. 

 

kiedys bardzo chorowalem na yamahe a-s1100 ale jakos temat upadl.a kolejnym problemem bedzie to ze reszta glosnikow nie bedzie miala mocy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem strone z instrukcji obslugi dla twojej yamahy. 

Da sie zrobic 7.2.4

Fronty zasilasz ze wzmacniacza

Reszta glosnikow (mniejsze od frontow) zasilane z amplitunera. 

Mocy raczej nie powinno zabraknac.   Sa jeszcze inne mozliwosci podlaczenia 7.2.4 dla twojej yamahy ale sa one bez sensu. 

 

Screenshot_20180816-171143.jpgdarmowa galeria allegro

Edytowano przez lolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...