Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn Dali ikon 6 mk2


Hi Fi

Recommended Posts

Witam

Jak w temacie mam pytanie, jakiej firmy najlepiej bedzie dobrac wzmacniacz do kolumn Dali ikon 6 mk2? Zakupilem takie kolumny i mam stare amplitunery ale chcialbym kupic cos nowego dobrego i mocnego. Co byscie polecili z jaka firma te kolumny  najlepiej by sie zgraly?

Pozdrawiam i prosze o komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być ciepły wzmacniacz. Już je masz, więc Twoje preferencje dźwiękowe mają mniejsze znaczenie.

Ikon 6 MKII to dobre kolumny ale pokazują klase dopiero przy dobrych wzmacniaczach, albo inaczej, dobrze dobranych pod nie.

Moim zdaniem Magnat MR780, Marantz PM8006, NAD 326BEE (nie 356 w tym przypadku), Xindak 6950, Atoll In 80 i In100. Masz przekrój cenowy różnych urządzeń.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Budzet to gdzies 2-4 tys zl i nie musi byc nowy moze byc cos uzywanego z gornej polki co z ceny wyjsciowej kosztowalo duzo wiecej, nie musi to byc amplituner nsjwazniejsze zeby dobrze gralo z kolumnami i nie brakowalo mocy nie to ze lubie glosna muzyke tylko zeby dobrze brzmial. Muzyki slucham roznej ale najczesciej rock i rozne pochodne, pop troche spokojnych. Najbardziej to chcialbym zeby sie sprawdzily w utworze Kortez- z imbirem - live, na youtube mozna sobie zobaczyc jak sla mnie to jest majstersztyk z tym zespolem.

Nie wiem czy kupic jakis wzmacniacz, amplituner klasyczny cos co jak wychodzilo mnialo wysoka cene wyjsciowa czy cos ciut tanszego i do tego przedwzmaciacz czy koncowka mocy zeby byla moc i wszystko dobrze sie zgralo i wysterowalo? A moze jakis dobry amplituner z BT i wifi cos nowego tylko czy te dodatki nie podnosza ceny i nie ma dobrej jakosci czy w tych nowych sprzetach jest juz dobra jakosc a reszta to tylko dodatki?

Np. Marantz SR 5007 ktorego cena wyjsciowa byla okolo 8tys teraz jest 6,5 tys a mozna trafic uzywany za 2 tys. Nie mowien akurat o tej firmie i tym modelu tylko podaje przyklad czy poszukac czegos nowszego lub starszego co lepiej zagra?

Pozdrawiam

I jakie kable beda najlepsze i jakich firm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprzęt z drugiego obiegu zagra lepiej- problemem będzie tutaj odsłuch takowego sprzętu na własnych kolumnach. Będziesz musiał się kierować sugestiami i opiniami innych, a jeśli nie trafisz to sprzedawać i szukać dalej.

Znajomy klient, który posiada te głośniki i testował u siebie w domu sporo elektroniki napędza je końcówką mocy atolla am100 (na dzień dzisiejszy parą) i przedwzmacniaczem Rotela RC 1572 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...