Skocz do zawartości

tv 85cali dylematy


Repugnant

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mało tego. Często gęsto technologia w tvy jest sztucznie hamowana aby nabić kasę na tym co już weszło. Takie pogłosy krążyły i nadal są wokół 4k. Podobno nie wiem, w telewizorach nie siedzę za często, technologia 8k nie była znacznie droższa. Matryce czy też obiektywy dało się skonstruować kilka lat temu. Ale skoro po drodze da się zarobić na 4k to czemu nie. A biznes jest na potężna skalę. 

Mało tego. Często gęsto technologia w tvy jest sztucznie hamowana aby nabić kasę na tym co już weszło. Takie pogłosy krążyły i nadal są wokół 4k. Podobno nie wiem, w telewizorach nie siedzę za często, technologia 8k nie była znacznie droższa. Matryce czy też obiektywy dało się skonstruować kilka lat temu. Ale skoro po drodze da się zarobić na 4k to czemu nie. A biznes jest na potężna skalę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody są zupełnie inne. Technologia 4k ma sens przy naprawdę dużych TV. Często okazuje się ze TV 4k oferuje gorszy obraz od TV HD gdy oglądamy obraz HD. Do tego  transmisja w wyższej rozdzielczości oznacza zapotrzebowanie na szersze pasmo dla jednego kanału, a to wiąże się z wyższymi kosztami transmisji i jeśli taka transmisja trafia do małej ilości odbiorców to staje się to nieopłacalne. 8k będzie miało sens gdy przekątne TV będziemy podawać w metrach. Przy przekątnej poniżej 2.5 m nie widzę sensu dla 8k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna kwestia. Rozmawiałem kiedyś z gościem na prawdę znawca TV. Teraz chyba zajmuje się praca u któregoś z polskich dystrybutorów nawet. 

Jak wchodził 4k to określił mi to mówiąc: 

Piotrek, 4k to sztucznie stworzone matryce. Docelowo pracę były od razu nad 8k. Ale skoro można zarobić pośrednio. 

Coś jak z bezbyna 95 i ropa. Ropa jest znacznie mniej przetwarzana a cena podobna. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na TV 8K będziesz mógł oglądać programy TV i filmy w 4K. Na dzień dzisiejszy 4K jest standardem mocno nadmiarowym w praktyce. Bardzo możliwe że 8K nigdy się nie przyjmie, lub będzie to w bardzo odległej przyszłości i w czasach gdy nie będzie miało to znaczenia ile sobie ktoś K napisze, podobnie jak nie przyjęły się standardy SACD i DVD-Audio  bo jakość CD jest wystarczająca dla większości ludzi i strumieniowanie wielokrotnie większych ilości danych w streamingu nie opłacało by się .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak. Na pewno nie będzie problemów z oglądaniem ligi mistrzów w 4k. Mam nadzieję że to ma na myśli Polsat mówiąc "ultra HD". Pewnie nie ?

Ale już widać pojawiające się pojedyncze sztuki dużych właśnie około 85 cali tv 8k. 

Powiem tak. Jak któryś z producentów zdecyduje się na rozwiązanie koszyka no to modele poleca jak strzała. Widzę że na razie wszyscy biernie obserwują innych. 

Takie czekanie ?? podglądanie co tam u konkurencji ??, czy już wypuszczają, czy jeszcze nie. I dopiero jak wyłapią to bach ??? obłęd 8k będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Mam nadzieję że to ma na myśli Polsat mówiąc "ultra HD". Pewnie nie

niestety nie. Owe ogłoszone przez Polsat Super HD jest niczym innym, jak zwykłe HD (ponoć z lepszym bitratem, niż klasycznie spotykany na większości kanałach), więc jest to zwyczajny marketingowy bełkot, mający na celu podniesienie prestiżu nowych kanałów sportowych od tego nadawcy. Więc na ligę mistrzów w Ultra bym nie liczył. Jedynie NC+ w zeszłym sezonie udało się pokazać kilka meczów, póki mieli jeszcze licencję na te rozgrywki.

Co do TV 8k, to już powoli zaczynają się pojawiać - w którymś z niemieckich sklepów dzisiaj ma nastąpić "odsłonięcie" jednego TV od Samsunga QLED, chyba dzisiaj też ma odbyć się na targach pokaz OLED'a od LG. Machina ruszyła. Skok na portfele konsumentów uważam za otwarty ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze , czy będzie można obejrzeć coś w takim standardzie na takim TV 8K. Czy tylko właściciele ich będą się mogli chwalić ze coś takiego mają. A kiedy się pokażą transmisje w odpowiedniej rozdzielczości , to okaże się ze te pierwsze nie są kompatybilne z tym co jest nadawane. Bo tak to często bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz 8k za sekunde bedzie 16k ja chyba jednak pozostane przy 4k :)jest co ogladac pojawia sie sporo filmow(telewizji i tak nie ogladam:)) a z tym super hd to faktycznie belkot poczytalem sobie troche o tym i jak to w pewnym skeczu powiedzieli ,CHŁIT MARKETINGOWY,a 8k trzeba obserwowac ale chyba jak na razie jako ciekawostke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Repugnant napisał:

teraz 8k za sekunde bedzie 16k ja chyba jednak pozostane przy 4k :)jest co ogladac pojawia sie sporo filmow(telewizji i tak nie ogladam:)) a z tym super hd to faktycznie belkot poczytalem sobie troche o tym i jak to w pewnym skeczu powiedzieli ,CHŁIT MARKETINGOWY,a 8k trzeba obserwowac ale chyba jak na razie jako ciekawostke.

Ciekawe w ilu "K" jest rzeczywistość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Rzeczywistość jest analogowa :)

Też tak myślałem ale chyba nie. Swiat elektroniki tak nas zalewa nowymi "gadżetami" że odcięci od niego nagle stracili byśmy rzeczywistość.

Serial Wataha czy film Pokot mi to przypomniał. Akcja obsadzona niby w współczesnym świecie a jakby się oglądało 50 lat wstecz!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Też tak myślałem ale chyba nie. Swiat elektroniki tak nas zalewa nowymi "gadżetami" że odcięci od niego nagle stracili byśmy rzeczywistość.

Serial Wataha czy film Pokot mi to przypomniał. Akcja obsadzona niby w współczesnym świecie a jakby się oglądało 50 lat wstecz!

Piotrek

trzeba zaczac uzywac zdrowego rozsadku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...